Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    Vector, намам нищо против геодезическата гилдия и изобщо нито съм им обиден или нещо подобно. Просто коментирам държавническия подход към частичното и на парче решавани проблеми.
    Работил съм с твои колеги и имам най-добри впечетления и мнения за тях. За картографските служби пък най-малко съм имал допирни точки.

    Привет

    П.П В практиката на бизнес управлението, решаването на пролемите на парче, се счита за един от най-неефективните подходи за управление. При прилагането на системен подход ефекта от него започва 100% и достига над 1000% ефективност на общия процес към който е приложен.
    Последно редактирано от tabak; 04-10-09, 12:04.

    Коментар


    • #92
      До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      Работата е там че имаме едно много сложно наследство - ликвидация на частната собственост, 45 години втасване на държавната имотна бъркотия, после възстановяване на собствеността по някакви източници на информация, които... Абе няма какво да си говорим. Пари няма достатъчно, и ако един ден нещата се оправят относно собствеността на хората, тогава сигурно ще почнат да се пускат пари и за по-"екзотични" задачи.

      П.П.
      Стисксай палци да не попаднеш в ситуацията на тези хора, на които имотите им попадат в "черната дупка":





      Това са снимки на ЕДИСТВЕНИТЕ ОРИГИНАЛИ на кадастрално-регулационни планове на конкретно населено място - град.
      Считай.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #93
        До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Тук да не забравяме и проблема с координатна система 1970г. с който тепърва трябва да се борим!
        Георги Тонев

        Коментар


        • #94
          До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          Да за съжаление така стоят нещата. Vector знам че не си любител на MKAD, но проверявал ли си дали наистина тя трансформира в цялост даден проект от 1970 в WGSS84.
          Aз съм пробвал с MapInfo, но ми трябва критерий за оценка за годността на трансформация. Всъщност бях насложил трансформирания обект върху GPS карта, но имаше разминаване в пътищата и спрях до там.
          Последно редактирано от tabak; 04-10-09, 12:26.

          Коментар


          • #95
            До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            Не съм пробвал, даже не съм наясно и какъв метод ползва. Дали изчислява трансформационни параметри на базата на двойки идентични точки, които му задаваш. Или разработчиците вече са ги извели пак на базата на множество идентични точки. Знам ли, всичко зависи от територията която трансформираш... Охх, абе сложна работа. На теб за какво ти трябва?
            Георги Тонев

            Коментар


            • #96
              До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              Просто исках да проверя точността на пътищата на GPS картата, като използвам точни данни на даден район в координати 1970 г. Но сега се сещам, че ще потърся реперни точки за района WGS84 и ще проверя дали имат изместване

              Коментар


              • #97
                До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Ха сега започна и оплакването...!

                И аз като вас бях ужасен, когато започнах да работя преди 15 години, как така картата, която са ми дали като основа може да е мръднала няколко метра... тогава любезни колеги ми обясниха, че това не било единичен случай, че по принцип такава била работата до сега.

                По късно се сблъсках с кадастралните и регулационни планове в общината... майко мила, единият в 1950 г., другият в 1970 г., разликата между мрежите на двата плана около 20 см., направо приказка....

                В един момент приех нещата такива, каквито са! Наложих си да работя, така че там където пипна след това да не може да се тълкува двуяко..и сега спя спокойно.

                Да, понякога и аз срещам такива проблеми, просто пътят не бил там, а 100 м. по на север, но това е предимно през горски територии в които досега никой не е имал имотни претенции.

                Наистина се надявах с кадастралната карта да се урегулират нещата и да си дойдат на мястото, но уви, там хаосът е още по-голям, няма никаква връзка между регулациите в общината и цифровият модел на КК, скица за един имот може да ти се издаде от 3!!! различни държавни институции, абе приказка е, няма никаква координация между АК и общините...

                Стига толкова, приемете нещата такива, каквито са и спете спокойно!

                Поздрави и от мен.
                Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                Коментар


                • #98
                  X Y координати/Трансформиране от 1970

                  Привет знатокам форума
                  Уважаемые, у меня такой вопрос. Как перевести координаты в формате NMEA в
                  градусы, мин., сек.,
                  Например:
                  Широта: 5314.1683,N
                  Долгота: 06338.9399,E
                  Заранее спасибо

                  Коментар


                  • #99
                    До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Здравейте!

                    Преобразувам следните координати с Mapex и получавам меко казано смущаващо решение. Оказва се парцела не е там, където в момента е. Може ли някой да ги преизчисли за да видим дали не греша някъде?

                    Точките са:
                    X Y
                    4659718.37 8669137.70
                    4659706.15 8669134.45
                    4659700.26 8669237.88
                    4659700.47 8669237.81
                    4659712.77 8669235.92

                    Зона К3, Габрово

                    Предварително ви благодаря за помощта!

                    Коментар


                    • До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Първоначално публикуван от ikonoma Преглед на мнение
                      Здравейте!

                      Преобразувам следните координати...
                      Здравей, ето координатите:

                      Координатна ситема WGS'84
                      Проекция UTM
                      Зона 35N
                      т1 361528 4746016
                      т2 361524 4746004
                      т3 361627 4745994
                      т4 361627 4745994
                      т5 361626 4746006

                      Координатите са с точност до метър понеже предполагам ще се ползват на любителски GPS

                      Прилагам и *.gpx

                      Впечатление прави обаче, че т3 и т4 са с на практика еднакви координати, разликата е чак в третия знак след запетаята...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        Благодаря ти!

                        Аз получих абсолютно същото. Не съм ходил да пробвам с GPS-а, но като наложа точките в google maps на сателитната карта се оказва, че парцела се намира в този на съседите. Има поне 20 метра изместване в страни от сегашните граници.

                        Точките ги свалих от скицата и наистина се чудя защо за нива с 4 ъгъла има 5 точки.

                        Къде може да е грешката? В картите на google или по-скоро в кадастъра?

                        Коментар


                        • До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          Третата и четвъртата точки са на разстояние ~25см една от друга - преценявам го по координатие им.
                          Какво са 20 метра за Гуугъл ърт?
                          Ако искаш да знаеш точно къде са ти имотните граници - звъниш на колега геодезист.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            В районите с пресечен терен (както е този) снимките в Гугъл могат да имат грешка и до 50 метра. Изобщо не разчитай на тях.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              За съжаление не е грешка. Дори любителския ми навигатор го показа. Освен това и по размери от скицата така идва. Грешка са направили глупаците, заснемали терена преди 13 години. Сега всички имоти са с изместени граници и не знам какво ще става. Това, което сме владеели над 100 години излиза, че не е там по тъпите планове за земеразделяне.

                              Коментар


                              • До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                Ако сте имали нотариален акт и сте го регистрирали в поземлената комисия преди 13 години, по съдебен път може би ще може да си възтаовите реалните граници.

                                С много тичане, допълнително време и нерви.

                                Успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X