Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Прясно прясно от днес. Оста вече пресръргана и готова да и се набият фтулките.



    Новия кормилен накрайник със новите по-дебели и по здрави кормилни пръти.



    Тук унибалите за задната ос със заготовките за фтулките в които ще се набият и заварят за задния носач.



    И новата задна ос идеално плътна по вътрешния отвор на лагерите за да няма луфтове. Също и малко по-широка защото съм намислил подсилки и за нея.

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Здравей, здрави кормилни пръти няма лошо, но това което би се случило при евентоален удър в гума, джанта, ще е счупването на шенкела( главината ) !!!
      Затова трябва да са малко по слаби за да поемат и кривят ,от колкото да счупиш шенкел!

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Първоначално публикуван от danchot Преглед на мнение
        Здравей, здрави кормилни пръти няма лошо, но това което би се случило при евентоален удър в гума, джанта, ще е счупването на шенкела( главината ) !!!
        Затова трябва да са малко по слаби за да поемат и кривят ,от колкото да счупиш шенкел!
        Напълно съм съгласен с теб. С всяко нещо е така. Подсилиш ли определена част се чупи следващото по слабо звено. Все пак трябва да е е...и тупаника за да счупя шенкел. Ако пък това стане ще подсиля и ушите шенкелите. На бегачката ми съм направил точно така и вече нямам ядове.
        Последно редактирано от slavianko; 18-10-15, 10:22.

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Сутринта си я взех готова опясъкоструена и се захванах. Реших да мина с аргона някой фабрични заварки които ми се сториха съмнителни. Искам да споделя само че тия китайски заварки ме изумиха. Изглеждат здрави а всъщност буквално са кухи. Направо се изумих колко са зле.



          Тия дни доста четох из интернет и добих някаква представа къде са слабите места на тая рамка и я подсилих.
          Тук малко нарязах задния носач и го накроих за утре да е готов за заваряне.

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Днес имах съвсем малко време и не успях да свърша много работа но важното е да се бута по нещо.
            Почнах да сглобявам и веднага излезе проблем. Шарнирите за кормилните накрайници са малко по-големи и опираха в рамката та се наложи да смъкна ухото където се захваща кормилния прът със 15мм



            Разбира се веднага излезе друг проблем. Шарнирите са и по широки и не се събират двата един до друг. Понарязах малко ухото на кормилния прът и ги раздалечих самите уши и стана



            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Колеги в момента машинката ми е на 10 цола джанти но искам да си взема още един комплект 9 цолови със гуми. Дайте ми съвет от къде и от какви други ATV-та могат да се вземат джанти ? Извинявам се за лаишкия въпрос но още не съм час със нещата и затова питам

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                Колеги в момента машинката ми е на 10 цола джанти но искам да си взема още един комплект 9 цолови със гуми. Дайте ми съвет от къде и от какви други ATV-та могат да се вземат джанти ? Извинявам се за лаишкия въпрос но още не съм час със нещата и затова питам
                Привет, мога да ти кажа откъде можеш да си купиш нови гуми за АТВ и евентуално да има и джанти - потърси колегата, Явор Вромос, вече от кои други АТВ-та стават гуми и джанти, нека атевистите да се изкажат 

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Гумите са ясни. Интересува ме най вече джантите и от какъв друг модел могат да се взаимстват? Ще си търся втора употреба.

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Какви джанти ще търсиш - метални или алуминиеви ? Метални има китайски в различни сайтове на цени 40-50лв, по спомен. Междуболтовото мисля, че беше 4x110, което е доста разпространено и при японските спортни атв-та. Само че там и джантите вече са маркови алуминиеви и цената е различна.

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                      Какви джанти ще търсиш - метални или алуминиеви ? Метални има китайски в различни сайтове на цени 40-50лв, по спомен. Междуболтовото мисля, че беше 4x110, което е доста разпространено и при японските спортни атв-та. Само че там и джантите вече са маркови алуминиеви и цената е различна.
                      Тия дни доста търсих и видях че марковите са наистина цифра. По сайтовете никъде не намерих метални китайски 9 цолови на 4х110. Ако някой знае къде има да ми прати линк. Иска ми се да купя комплект предни и задни 9 цолови че най много предлагане има за тях. За съжаление обаче намирам повече задни джанти а не комплект. В краен случай ще купя две задни 9 цолови че събрах два три чифта гуми за тях а за отпред нови гуми за сегашните 10-ки. По натам като изпадне нещо комплект на оферта тогава.
                      Последно редактирано от slavianko; 24-10-15, 20:18.

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Имам и още един въпрос към по вещите. На моето АТВ предната и задната спирачки бяха вързани заедно към педала а спирачката на кормилото не функционираше. Чух че така ги правели на китайците и въпроса ми е вярно ли е това? Гледам в нета се продават дясни дръжки със помпичката. Ще има ли някакъв проблем да се отделят по тоя начин? Също забелязах че палеца за газта е супер неудобно разположен. Карах едно сузуки и беше уникално удобно в сравнение с тоя китайския. Някой знае ли какво е решението и от къде да си купя по удобен палец за газта?
                        Последно редактирано от slavianko; 24-10-15, 20:48.

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Да започнем от джантите. Предни 9 цола не знам дали въобще ще намериш - на спортните атв-та, включително и на китайските, са 10 цола. Относно задните, ако държиш да купуваш наистина, 10 цола отново е малко относително по-добре, защото има по-голямо предлагане на гуми. Не видях от къде си, допиши си информацията, за да даваме напътствия по-лесно. Има магазин в търговище (лесно се намира с гугъл), занимаващ се именно с китайски атв-та, там ще има със сигурност джанти. Във Варна също има магазин занимаващ се с китайски атв-та, търсачката Google е хубаво нещо.
                          Относно спирачките - фабрично китайските излизат така, предполагам заради лиценза за регистрация. Дясната ръчка (до палеца за газта) го играе ръчна спирачка с жило. Отделянето на кръговете преден и заден е доста удобно и функционално. Лесно става с добавянето на такава ръчка с помпа, за която говориш - хубавото е, че старите маркучи съвпадат и не е нужно да купуваш нови маркучи. Лично съм го правил на две shinray-чета. Относно палеца палеца не мога да помогна, нямах проблеми с него. Само съм му смазвал жилото.
                          Успех !

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Колега много благодаря за изчерпателния отговор. Аз съм от Русе. Отностно джантите имах впредвид да са комплект просто като модел със задни 9-ки. И да колега ползвах гугъл и изчетох всичко което видях но не намерих 9-ки железни на такива цени. За спирачките щом казваш че няма грижи значи така ще ги отделя. Пък за палеца ще го мисля като го сглобя изцяло че доста работа имам.
                            Още веднъж благодаря.
                            Последно редактирано от slavianko; 25-10-15, 01:10.

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              А каква е причината да държиш да са 9 цола задните, при положение че има по 40лв 10 цола джанти в търговище? Разликата ще е единствено в големината на борда на гумата. По спомен, мойто дойде с 8 цола джанти, но му сложих 10 цола, с размер гуми 20x11x10 и нямаше никакви проблеми.

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                                А каква е причината да държиш да са 9 цола задните, при положение че има по 40лв 10 цола джанти в търговище? Разликата ще е единствено в големината на борда на гумата. По спомен, мойто дойде с 8 цола джанти, но му сложих 10 цола, с размер гуми 20x11x10 и нямаше никакви проблеми.
                                Аз сега съм с много хубави 10-ки на които ще сложа пак подходящи гуми. А причината да търся 9-ки е че имам три чифта хубави гуми 9 цолови и нямам на какво да ги обуя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X