Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос при боравене със скоростите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос при боравене със скоростите.

    Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
    Колеги питал съм много механици и всички ми казват да използвам съединител,имаше период от време 2-3 месеца ,в който карах без съединител и после ремонт(точно не знам какво се е сменило ,но знам че е по скоростите и съединителя).Вече повече от 2 години карам със съединител и нямам проблеми отностно съединител и скорости.Може и аз да съм в грешка ,но моито мнение е че трябва съединител .
    Честито, току що откри една от многото разлики между японските атвта и китайчетата. Моето докато стоеше се чупеше, пък като го покарах...
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос при боравене със скоростите.

      И има голямо значение кой и как ги сменя без съединител...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос при боравене със скоростите.

        За мен лично си е необходим аз винаги раптора го карам със съединител

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос при боравене със скоростите.

          Когато го правиш както трябва, превключването става по-леко и гладко от колкото със съединител . Прави се при точните обороти не да тъпчеш като дивак.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос при боравене със скоростите.

            Аз и автомобил с ръчни скорости съм карал без съединител, ама от зор (скъса се жилото в Самоков). Та прибрах си се и даже пообиколих да си намеря ново.
            И мотора мога да си карам без да пипам съединител, ама си го ползвам!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос при боравене със скоростите.

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Ееее,на пръстите на едната ръка мога да изброя моторите с такава система.
              Хм. На времето човърках едно дърто (абе тогава бе ново ) ЧЗ-175 спорт - беше си с такава кобиличка (май и Явата бяха така)...
              Та затова си мислих, че щом на такива дърти 'соц' возила са сложили такова просто, евтино и ефективно решение, сигурно е получило разпространение...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос при боравене със скоростите.

                Здравейте, да споделя и моя опит. Като карам пистака при ускорение не ползвам съединител освен да включа на първа, естествено но при намаляване на скоростта ползвам съединител, защото не че е невъзможно да се прави без съединител, но според мене много се натоварва оста на предната зъбчатка. Ще станат и други проблеми, а за атв не мога да кажа как е защото моето е полу-автомат скоростите се сменят без съединител.
                Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 07-04-14, 15:35. Причина: препинателни знаци

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос при боравене със скоростите.

                  Вече 2ри раптор имам и за 5 години никакъв проблем със скоростната кутия и двигателя и си ги цъкам без съединител. Кутията е толкова синхронизирана че е направо кеф.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос при боравене със скоростите.

                    На предишното ми АТВ YFZ 450 съм превключвал, даже и без да връщам газта. За 5г яко каране не съм пипнал нищо по скорости съединител и двигател, работеше като часовник, и все още новия собственик си го кара без ядове.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X