Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос при боравене със скоростите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос при боравене със скоростите.

    Проблем ли е че по някога се превключват скоростите (възходящо и обратно) без съединител.Скоростната ми кутия е 5-speed w/reverse; wet multiplate clutch - ръчна РАПТОР 700
    Последно редактирано от douglas; 03-11-07, 18:34.
    [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
    [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

  • #2
    До: Въпрос при боравене със скоростите.

    Не аз на моя почти не му бутам съединителя когато караме
    06' Yamaha Raptor 700R
    08' BMW E92 335i

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос при боравене със скоростите.

      Дано е така,че е голямо удобство
      [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
      [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос при боравене със скоростите.

        Хайде де... моля, чакам и друго мнение от някой с по голям опит
        [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
        [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос при боравене със скоростите.

          За раптора незнам,аз ан мотора ползвам саединител само като тръгвам но мисля че е съшото

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос при боравене със скоростите.

            Мисля че и с раптора е така.
            Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 02-04-14, 09:16. Причина: правопис

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос при боравене със скоростите.

              От опит знам че така двигателите се чупят по-лесно,карай със съединител !

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос при боравене със скоростите.

                Когато уцелиш правилните обороти на машината, скоростите влизат по - леко дори и при натиснат съединител. На състезанията всички караме без да пипаме ръчката. Колко е вредно за машината е друг въпрос, но аз за 3 години каране съм сменил само дискове на съединителя. Това, че заминавал двигателя според мен е несериозно и нелогично.
                Non scholae sed vitae discimus.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос при боравене със скоростите.

                  Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
                  От опит знам че така двигателите се чупят по-лесно,карай със съединител !
                  Почти 7 години след като е отворена темата... Голям опит.Нищо му няма на раптор 700 при превключване без съединител. А и скоро видях колегата douglas да си кара точно този от преди 7 години.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос при боравене със скоростите.

                    Добре де - при моторите превключването без стискане на ръчката на съединителя съвсем не означава, че предавките се превключват без съединителя.
                    Нали има вилка, която отцепва съединителя при натискане на лоста на скоростите (а не на съединителя), и да го зацепи отново при отпускането на лоста след превключването...
                    Предполагам, че и при АТВ системата е същата - като моторджийската..
                    Т.е. дори да не се ползва отделния лост за съединителя, превключването в самата трансмисия става с натискане на съединителя, но при сравнително по-рязко/бързо отпускане...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос при боравене със скоростите.

                      Ееее,на пръстите на едната ръка мога да изброя моторите с такава система.
                      Да,без стискане на ръчката се включват без съединител и то без никакви последствия.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос при боравене със скоростите.

                        Може да се превключва без съединител при моторите, защото са с прави зъби на скоростите. Има мнения, че това товари веригата и пиньоните, но аз лично на мотора си цъкам със съединител.
                        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос при боравене със скоростите.

                          аз също цъкам без съединител, само като тръгвам и спирам го ползвам, след малко практика става по-добре отколкото със съединител, да не говорим че емного по удобно при всякакви услови.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос при боравене със скоростите.

                            Колеги питал съм много механици и всички ми казват да използвам съединител,имаше период от време 2-3 месеца ,в който карах без съединител и после ремонт(точно не знам какво се е сменило ,но знам че е по скоростите и съединителя).Вече повече от 2 години карам със съединител и нямам проблеми отностно съединител и скорости.Може и аз да съм в грешка ,но моито мнение е че трябва съединител .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос при боравене със скоростите.

                              Иска си натискане на съединителя, ако не беше нужно, нямаше да го сложат производителите. По-лесно се износват скоростите, почват да изключват и мъка. Вярно, че не съм цепил модерни мотори и изхождам от соц образците, но все пак нали е механика...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X