Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегряване или какво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прегряване или какво ?

    Здравейте,
    имам АТВ китайско 110 кубика тип "хамър". Атв-то е чудесно,има само един проблем - миналата седмица го карах по-продължително време по асфалт и след това по черни пътища - забелязах,че губи мощност и дори гасне (когато го карам на асфалт трябва да карам с около 40км/ч - максималната му скорост и съответно палеца на газта е докрай). Това от прегряване ли е,или е някакъв проблем с двигателя?

    Другият въпрос ми е - има ли нещо общо маслто на двигателя със смазването на веригата на магнита ? Защото,когато доливах масло и запалих АТВ-то - от страната на магнита взе да тече доста черно масло(едно винтче липсва,но не мислех,че ще е такъв проблем,защото не знам да има връзка между тези 2 компонента). Може ли този втори проблем да е пряко свързан с горния - когато доливах масло, беше много малко и може ли съответно от това да е "прегрявало" и губило мощност атв-то ?

    Благодаря ви предварително,
    Satori.

    пп.Атв-то си няма марка - типичен китаец, в магазина ми казаха,че двигателя уж бил на Хонда,но не ми се вярва.

  • #2
    От: Прегряване или какво ?

    Някой някаква идея да има ?

    Коментар


    • #3
      От: Прегряване или какво ?

      Регулирай си съединителя заради това нямаш тяга а за липсващото болтче сложи някакво ама внимавай със стягането че да не прецакаш резбата

      Коментар


      • #4
        От: Прегряване или какво ?

        Първоначално публикуван от Hyper Преглед на мнение
        Регулирай си съединителя заради това нямаш тяга а за липсващото болтче сложи някакво ама внимавай със стягането че да не прецакаш резбата
        Убеден ли си , че вече не е задрало и от там да идва греене и гаснене? Ако пързаля съединителят ще е друга бира!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Прегряване или какво ?

          Не знам колега, дали е задрало, ама по описание ми прилича на заминал съединител, апък ако е задрало няма как да го кара с 40 км на максимална скорост, но си играя на догадки не е пред мене атв-то че да констатирам със сигурност какъв е проблема, найдобре еда го види някой който разбира, или да даде малко по смислено обяснение, защото в заглавието пише за прегряване а в описанието никъде нее написал как е установил самото прегряване, а другото за което се сещам за прекъсването може дае свещ, лула или въздушния филтър да е замърсен

          Коментар


          • #6
            От: Прегряване или какво ?

            Въздушният филтър е чисто нов. А защо мисля че прегрява - докато карам на по-висока скорост по едно време започва да губи мощност(а в началото не е така),след което гасне. Като го оставя за около 5-10 минути си работи пак нормално,но пак при по-високи скорости става същото.
            Този съединител въобще не знам къде да го търся,че да проверя дали е в него проблема. Колкото до свеща - не мисля,че тя е проблема,щом при ниски обороти си работи нормално,а и си пали без проблем,тоест искрата според мен е добра.
            Атв-то ще го нося на сервиз,където по-рано ми оправиха карбуратора,момчетата там явно разбират и те ще кажат от какво е.
            За болта - разбрах,че трябва да е 8мм дебел и дължината да видя колко е, но се чудя - дали целия трябва да е с резба,или само някаква част от него ?

            Коментар


            • #7
              От: Прегряване или какво ?

              Така, днес сложих нов болт на мястото на падналия, долях с ново масло, запалих атв-то и го оставих да загрее - работи нормално, не прегрява и т.н.,но няма никаква мощност към задните колела... Натискам палеца на газта докрая,а то едва потегля в трева. Явно наистина съединителя нящо преплъзва,защото от двигателя се чува,че работи нормално,но не предава "оборотите" на колелата.

              Коментар


              • #8
                От: Прегряване или какво ?

                Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
                Така, днес сложих нов болт на мястото на падналия, долях с ново масло, запалих атв-то и го оставих да загрее - работи нормално, не прегрява и т.н.,но няма никаква мощност към задните колела... Натискам палеца на газта докрая,а то едва потегля в трева. Явно наистина съединителя нящо преплъзва,защото от двигателя се чува,че работи нормално,но не предава "оборотите" на колелата.
                Боксува ти съединителя един вид Потърси нови феродови дискове..
                Non scholae sed vitae discimus.

                Коментар


                • #9
                  От: Прегряване или какво ?

                  казах ти какво да направиш а ти продължаваш с коментарите си че нямаш тяга като не разбираш бягай при чичо доктор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прегряване или какво ?

                    Така, ясно е вече ,че е от съединителя. Вчера развих болтовете на десния капак,но каквото и да правих капака не падна... Удрях го с гумен чук и пак не иска. Ако го напръскам с WD40 смазката , дали ще стане ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прегряване или какво ?

                      Може би е намазан със силикон и е хванал яко. Пробвай с едно ножче да го подхванеш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прегряване или какво ?

                        Ще го пробвам,благодаря за съвета.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прегряване или какво ?

                          Да ти кажа не виждам кво друго го държи. Леко се едно ноже и трябва да падне. Пробвали първо да си регулираш съединителя преди да отваряш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прегряване или какво ?

                            Какво да му регулирам? Четох в интернет,че щом е автоматик, този болт за регулиране не играе никаква роля.
                            Аз не го мъчих,че да не би да има някаква гарнитура,която да се скъса/развали,ако я напъна повече.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прегряване или какво ?

                              Не ще много напъване да не вземеш да изкривиш капака, че е от алумин. Въпроса, дет се казва, е да го излъжеш, да поведе. Гарнитурите по някой път са късат, но не се притеснявай най вероятно по магазините има, а може да се направи от клингерит.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X