Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Атв-направи си сам.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Атв-направи си сам.

    Здравейте на всички участници във форума.Първо прочетох условията за участие тук,поствани от модератора и затова от доста време само чета Вашите мнения безучастно.Този форум се модерира доста стриктно и постове от сорта"продавам космически кораб-цена........" не вървят.Адмирации на модератора.Та по темата.Скоро четох тук за самоделно направено Атв.Ето моят отговор на въпроса.
    Това возило е на базата на Yamaha XTZ 660 ,за тези който не са много по ендуро моторите,двигателя е едно към едно,като на Раптора 660.Ползвам съм цялата рамка на мотора,без предницата и задната капла.Пластмасите са от китайските Атвета,взех ги от Търново,момчето се казва Миро и е много точен пич.Първо го направих със 8" гуми,но като се качих на връх Ботев и обратно,диска и веригата бяха на салата.Така че вече сме на 10",което е истината.Препоръчвам го на всики,които са на 8" или 9" и не са с диференциал, иначе става само за в полето.Джантите са също от китайските,само че се наложи малко тунинг,защтото се развиваха гайките,просто не са правени за такъв двигател, те са от Търговище,Фирма Ванеда,работят с куриер и доставят на другия ден,много точни.
    Гуми и лебедка-Vromos,специални благодарности на Явор,въпреки,че не се познаваме лично и на Ангел с когото се запознахме в Бургас,Много готини.
    Всичко останало е плод на въображение и 4 месеца всеки ден след работа зад сруга и фрезата.
    За всички,които искат да усетят тръпката да си направят,а не да си го купят,само ще кажа,че не излиза много по-ефтино,поне в моя случай.
    Като цяло:двигател-перфектен,все пак си е Yamaha,много динамика и сила.
    Укачване-отзад централния амортесиор на мотора с възможност за регулиране,отпред два централни от някакво ендуро,и в магазина не знаеха от какво точно,но ми харесаха на дължина и изглеждат доста истински,също с регулировка.
    Плюсове:заради рамката на мотора стана малко по-дълго и зада изглежда съразмерно малко по-широко от оригиналния Раптор,което го прави много стабилно във всички посоки.Резервоара е 21 литра.И е много удобен,защото можеш да го стискаш с крака,лично аз карам с такъв стил и е доста стабилно.
    И най-важното,няма нищо сложно по цялата констукция,което е лесно за подръжка.
    Минуси:Няма задна,не става за каране на задни гуми,тегло 230 кг.
    Това е за сега.Лошото е,че в Плевен има само 4 Атвета и трудно се събира групата,но да се надяваме на размножение.
    Готов съм да помогна с каквото мога на всеки който иска съвет.За сега чао и безавариино каране на всички.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Атв-направи си сам.

    Изглежда много добре!Поздравления за ентусиазма!Може ли да пуснеш по-подробни снимки,разбира се ако имаш такива от процеса на създаването на АТВ-то.Например-голата рама,предното окачване,както и повече технически подробности!

    Коментар


    • #3
      До: Атв-направи си сам.

      това вече е класика , винаги съм казвал, че когато нещо сам човек направи е наи доброто, браво
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #4
        До: Атв-направи си сам.

        Браво, евала адмирации ето това е готино изпълнение, завиждам на уменията волята и резултата на колегата.

        Поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          До: Атв-направи си сам.

          само ме интересува главините отпред откакво са.щото на моите атв та вече им слагам от лада шенкели и главини.щот много ги чупят

          Коментар


          • #6
            До: Атв-направи си сам.

            Много добре изглежда !!!Браво!!!
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              До: Атв-направи си сам.

              Калояне ако не спреш да се хвалиш ще запаля утре джипката и ще дойда до Балкана да ти тествам някой от творенията докато ти биваш насилван от най-сексите ви сервитьорки да мачкаш пици с бири, направо прекаляваш и мисля е време да постнеш пълен опис на всичко снимки + цени за тест драйв

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                До: Атв-направи си сам.

                кво искаш да караш.имам и верижен трактор с лебедка.

                Коментар


                • #9
                  До: Атв-направи си сам.

                  Аз искам да карам верижен трактор с мръсна газ и на задни гуми.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Атв-направи си сам.

                    вериги

                    Коментар


                    • #11
                      До: Атв-направи си сам.

                      Добре де, на задни вериги.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Атв-направи си сам.

                        има навика да се обръща. на голям наклон си върви на задницата.газ до дупка около 20 км

                        Коментар


                        • #13
                          До: Атв-направи си сам.

                          Сигурно си е страшничко.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Атв-направи си сам.

                            няма да е лошо модератора на тоя раздел да премести нашите мнения които неса свързани с темата или да ги изтрие

                            Коментар


                            • #15
                              До: Атв-направи си сам.

                              Снимките който пуснах вчера са от телефон и със съответното лошо качество.За съжаление потходих несериозно от към заснемането на цялата работа,но все пак имам снимки,които съм правил със SLR фотоапарат 8MP и ми излизат по 2-3MB и немога да ги кача тук.Днес ще питам как става да ги намаля като размер и ще ги пусна.Тука имам едни от началото с 8" гуми.
                              Със шенкелите и аз имах проблем,включително след като слязохме от Ботев, на другия ден тряваше да се разходим до водохващането на Видима,само че аз скъсах оста на десния шенкел,за щастие влизо до хубавия път.Та жена ми дойде с платформата.Ако се беше случило предния ден просто незнам.Та, тъй като шенкелите със спирачките са китайчета,първо реших,че проблема е в материала.Всъшност проблема е в стягянето на централната гайка.Ето я моятя логика: оста на шенкела е набита,най вероятно на топло в самия шекел,който сам по себеси е стоманен.В главинката има два радиални лагера с дистанционна втулка между тях и семеринги от двете страни.Когато се вкара главинката на оста,вътрешния диаметър на вътрешния лагер опира във една засечка на тялото на шенкела,а не на засечка на оста.Така че когато натегнеш гайката на главинката,двата лагера със дистанционната втулка между тях и шекела стават едно цяло и натоварването върху оста намалява.Ако се появи дори нищожен луфт се получава усилие на срязване върху оста точно на границата с шенкел - нищо не може да издържи в този случай.Така че стягане до скъсване и четвърт оборот назад и няма грижи.Иначе за шарнири ползвам накрайници от Мерцедес 124,купих оригинални,за сега са Ок.Китайските се разбиха почти веднага.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X