Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KFX 700 прекъсва !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KFX 700 прекъсва !!!

    Здравейте колеги,

    не бях карал АТВ-то от началото на зимата. Когато го карах за последно всичко си беше ОК. Миналата седмица реших да го покарам обаче няма нищо общо. Сега прекъсва доста гори бензин като за световно и не върви както трябва. Преди да спра да го карам му сложих нови свещи NGK Iridium казаха ми че това са били най - добрите. Свалих свещите и изглеждаха като на 100 години черни като нощта. Реших че те не са хубави за АТВ-то и за това купих обикновенни NGK CR7E. Сега прекъсва по малко почти е горе долу добре ама пак не работи като хората. Газовете които изкарва миришат много на горивна смес чудя се дали бобините нещо не са в ред и заради това да идва по слаб ток и дали може да се премери дали работят правилно не съм регулирал карбораторите, а и незнам как става надявам се който има опит или подобен проблем да сподели .



    Поздрави В.Василев
    Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

  • #2
    От: KFX 700 прекъсва !!!

    Карборатори приятел.Провери дали се връща смукача,близо до карбураторите жилото се разкланя на две в една пластмаса,да не е замръзнало там
    Seat Alhambra TDI
    Kawasaki KVF650
    Honda CRF250X
    Suzuki Vitara

    Коментар


    • #3
      От: KFX 700 прекъсва !!!

      В неделя разглобих всичко и клапите на карбураторите се затварят до край, а там кадето се разкланя е мазано с нещо като грес, но неможах да разбера как се отваря... А възможно ли е да трябва да се регулират карбураторите ?!?
      Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

      Коментар


      • #4
        От: KFX 700 прекъсва !!!

        Колеги закъсах го !!!! Днес закарах АТВ-то на майстор да почисти и регулира карбораторите, но нищо не става ... Всичко по тях е ОК чисти са но въперки това продължава да вкарва много бензин и така да го дави дайте идея от какво може да е че съм вдигнал ръце ...
        Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

        Коментар


        • #5
          От: KFX 700 прекъсва !!!

          Кабели,лули,или нещо датчиците да са се намокрили и да не работят като хората!
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #6
            От: KFX 700 прекъсва !!!

            Не мисля че прекъсва от лули или кабели но не пречи да се проверят, за датчици до колкото ми е известно няма такъв от който да гори повече гориво или да прекъсва двигателя.Факта че до последно си е бил на ред и след няколко месеца -греда верно накланя везните към карборатора но казваш че сте го отаряли и всичко уш е на ред .Дано майстора който го е отварял да знае какво прави и къде да гледа по карба че както казват умните глави (това си е една цяла наука която не е за всеки)макар че аз съм отварял моя и не се имам за умна глава.
            Но да ти дам и аз един съвет,казваш че свещите са кат на 100 години,има ли много нагар по тях който да се е получил за кратко време не повече от 1 резервоар.Казвам ти го защото ремонтирах такъв двигател преди време със същите симтоми и се оказа че гори масло и то много,до толкова че мирише, пуши и зацапва свещите много бързо а от там и прекъсване-диагноза СЕГМЕНТИ.
            Сега се сетих ти си се Захванал за бобините:според мен те са последното нещо което ще те издъни най-малко че те са 2 и все една от двете ще е по наред от другата .А друга да провериш, кабелите като цялу-масата от акомулатора всички букси(откопчаваш ги ако имаш въздух ги издухваш и зачистваш някой пластини ако са клеясали,малко смазка и затваряш).
            Хубаво е да видите и клапаните как са но пак да кажа това не е за всеки гаражен майстор.
            Дано да си оправиш машината по скоро че сезона започва скоро ,пък ако не беше толкова далеко с удоволствие бих ти помогнал на място.
            Поздрави и умната
            Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

            Коментар


            • #7
              От: KFX 700 прекъсва !!!

              Kлапани, може би. Kaрбуратор се бара след реглажа им. Закон.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #8
                От: KFX 700 прекъсва !!!

                На тея кенефи няма някой да разбира повече от Десо.
                Дано прочете и ще ви каже веднага кво е.

                Коментар


                • #9
                  От: KFX 700 прекъсва !!!

                  Знаещите и можещите хора спряха да пишат отдавна...или то пишат рядко

                  Коментар


                  • #10
                    От: KFX 700 прекъсва !!!

                    Благодаря за съветите колега наистина АТВ-то харчи по малко масло но така го взех т.е. преметнаха ме и в последствие разбрах и то късмет точно преди да стигне мин. но така го карах не харчи нещо кой знае колко на 1 резервоар около 1/8 от пръчката. Сега пуши и мерише на банзин но във високи работи добре понякога и ниските държи глед почистването на карбураторите се пооправи но не е идеално иначе свещите седят като опушени не са толкова нагоряли за сегменти и аз сер замислям по 100 лв на цилиндър са в кавазаки ама нз на кой майстор да го закарам трябва ми накой добър който да е в софия, но не искам в кавазаки че там сигурно ще ми вземат 500 лв за смяна

                    Поздрави В.Василев
                    Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                    Коментар


                    • #11
                      От: KFX 700 прекъсва !!!

                      Регулирани са колега.

                      Поздрави В.Василев
                      Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                      Коментар


                      • #12
                        От: KFX 700 прекъсва !!!

                        Преди време когато отворих един двигател и аз питах разни работи с приложени снимки на разни детайли от двигателя дали имат нужда от ремонт а едно вещо лице от форума което уважавам като знаещ,макар и да не се познаваме лично,че той ми каза ремонт и диагноза по снимки не става -тоест ти трябва МАЙСТОР.
                        Но все пак да споделя ,Щом казваш че харчи малко масло и свещите не са с нагар а опушени си мисля да не закача сегментите че не е малко работа.остава ти карборатора и филтъра.Има и нещо друго ,казваш че са те минали кат си го купил ,дали този проблем не е от преди просто сега си го забелязал.
                        С две думи гледам че си от големия град там майстори ще има ,закарвай го там.Тука във форума такива проблеми трудно се решават,по скоро ще се разлаят и темата ще придобие друг вид.
                        Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                        Коментар


                        • #13
                          От: KFX 700 прекъсва !!!

                          Преди време когато отворих един двигател и аз питах разни работи с приложени снимки на разни детайли от двигателя дали имат нужда от ремонт а едно вещо лице от форума което уважавам като знаещ,макар и да не се познаваме лично,че той ми каза ремонт и диагноза по снимки не става -тоест ти трябва МАЙСТОР.
                          Но все пак да споделя ,Щом казваш че харчи малко масло и свещите не са с нагар а опушени си мисля да не закача сегментите че не е малко работа.остава ти карборатора и филтъра.Има и нещо друго ,казваш че са те минали кат си го купил ,дали този проблем не е от преди просто сега си го забелязал.
                          С две думи гледам че си от големия град там майстори ще има ,закарвай го там.Тука във форума такива проблеми трудно се решават,по скоро ще се разлаят и темата ще придобие друг вид.
                          Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                          Коментар


                          • #14
                            От: KFX 700 прекъсва !!!

                            Дано да не задавам излишни въпроси. Провери ли въздушния филтър. Евентуално как работи без него. Богата горивна смес и на двата цилиндъра може да се получи само от нещо което ги касае и двата. Малко вероятно е и на двата карбуратора да се прецака едновременно едно и също нещо. Както и двете бобини също. Връща ли добре смукача /заяло жило най-вероятно ако не е автоматичен/? Поизветрял бензин също може да дава ядове. Давай повечко информация - какво е пробвано. Нивата в карбураторите как са... много въпроси?
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: KFX 700 прекъсва !!!

                              Пробвах и без въздушния филтър пак е същото смукача е проверен карбураторите са чисти бензина го заредих на ЕКО предишния ден 95 улти нещо си нивата са като преди не са пипани както каза колегата по горе може да го е имало този проблем ама да не съм го забелязал но сега определено харчи и доста повече обадих се в кавазаки и ми казаха че има вероятност смукателните клапани да са вкопани а там ми искат около 250-300 за сегменти + смяна и силно се замислям дали да не го закарам но няма КАК да съм сигурен че е точно от тях може да е нещо друго а там не познавам никой и има вероятност да ми ги сменят без да има голяма нужда от това макар че момчето от сервиза ми се видя свестно защото каза тези машини са с разхлабен мотор това да харчи по малко масло е нормално не е казано че е за сегменти, но иначе е хубаво щом е на няколко години да се сменят ...


                              Поздрави В,Василев.
                              Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X