Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

    Здравейте, може би ще Ви се стори странно заглавието, може би объркано, но ми е мечта да направим преход с приятели и други ентусиасти за такъв 4 - 5 денонощен преходи в полево-планинско-езерно-язовирно-крайречно бивакуване със съмишленици и любимите машини атв-тата.
    От както съм във Форума, съм изчел и радвал и мечтал за преходите на колегите тук...
    Но, мечтата ми е да го направим като катунари.... буквално....
    Ако има желаещи, определяме начална и крайна точка, междинни за зареждане с гориво и провизии, и най-важното интересни и ако щете култови места по маршрута...
    Като катунари, защото искам да нощувам на палатка, до румолящия поток, или квакащите на брега на забравения водоем или езерце жаби, да дам на сина ми въдица и да му кажа че там във водата е вечерята му и така, сещате се... Или насред полянка в гората, покрай лагерният огън с нанизания на дряново клонче кренвирш, оххх мечти...
    Аз и сина ми караме Ямаха Гризли 660 - аз и Ямаха Раптор 660 - той, имам палатка, въдици, походно барбекю, спални чували, походен душ, рибарски столове, фенери, въжета, екипировка за безопасно каране на атв-тата и други важни неща за осъществяването на такова пътешествие, между другото сме го пробвали и осъществили такива и не само, до язовир Жребчево за 2 дни и преход до Синеморец от Стара Загора за 4 дни, но с плажа и хотела...
    До Синеморец... много каране... 12 часа преход с няколко почивки и губене... за 1 ден
    До Жребчево вече омръзна...
    Честно казано, омръзва да караме всяка събота и/или неделя, по едни и същи горе-долу маршрути...
    На Гризлито имам вече 6500 км, не се хваля за това... просто искам нещо различно и запомнящо в положителни емоции... разбира се...
    Та, пишете вашите предложения, не спамете темата, Моля Ви...
    Всички имаме мнение, но нека то да е точно и помагащо на това начинание...
    Първо предложение, от опита който имам, нека преходите да не са повече от 60 -100 км от мясно до място на бивакуване, според трудността също и за това ще е необходим около 10 до 15 л бензин на атв.
    Така ще осигурим и място за ценен багаж, храна и вода, щото до Синеморец стигнах изкривен стоящ пред 2 туби пълни с 20 л. бензин, които така и не употребихме, щото зареждахме на бензиностанции по маршрута...С куфар пълен с багаж, който така и така беше излишен...
    Ами това е от мен.
    Очаквам предложенията Ви...
    И преди всичко се запитайте, ЗАЩО НЕ...

  • #2
    От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

    Колега идеята ти е много добра.Аз карам мотор и си мечтая за един такъв преход.Имаш ли някаква дата набелязана,маршрут?Аз съм от Добрич и не познавам планините къде какво има.

    Коментар


    • #3
      От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

      Не нямам нито дата, нито маршрут... Нека това групата да определи. Все пак не зная от кои краища на страната ще се съберем и накъде ще тръгнем. Вече имам подкрепата на хора от нашата група, демек станахме 4 атв-та, ще имаме и съпорт. Имаме платформи и можем да се предвижим до начална точка отдалечена от Стара Загора... Няма проблем да имаме и мотори в групата, все пак преценете колко и какъв багаж ще имате и носите в раница или по някакъв начин вързан за мотора, все пак мястото на атв-тата ще е ограничено и разпределено за нашият багаж, вода и бензин за групата... Винаги има начин де... Мисля да караме по вече начертани маршрути на навигациите, но пък най-интересното е когато няма такъв... В Странджа Сакар е супер, ще ми се в Родопите да покараме и така....

      Коментар


      • #4
        От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

        Нямам това свободно време ........, иначе с удоволствие бих се включил в това 4-5 дневно приключение
        ........... ако имам късмет трака да минава покрай Сливен, Котел, Ябланово, Медвен, Скала, Сунгурларе...... се включвам в този ден!!! Ще Ви преведа из нашите красиви места ..... и т.н.

        ПП Ще следя темата с интерес, пък знае ли човек
        0887 246718

        Коментар


        • #5
          От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

          Днес обсъждахме точно този маршрут и май везните клонят натам..... Познаваме маршрута до Сливен и Котел, горе долу от 6 Дни Крейзи Джоб миналата година... От пътеписа на мои приятели с джипове останах очарован от маршрута до нос Емине... Така че това е 1-ви вариант, Стефан значи може и да се видим...

          Коментар


          • #6
            От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

            Звучи интересно...Ще си помисля и аз но за дати или месец имате ли нещо в предвид..?
            SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

            Коментар


            • #7
              От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

              Какво ще кажете за месец Юли ...

              Коментар


              • #8
                От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                Юли е добре - има предостатъчно време за подготовка и премисляне на нещата!
                Всичко е зелено..... и ГОРЕЩО
                Хубаво би било маршрута да мине в ден неделя покрай нас - тогава 100% ще сме свободни
                По едно време в групата се прокрадна една идея да направим едно тридневно ходене до морето с леки лирични отклонения (ден натам/ден за АКВАПАРК / ден назад )
                Прикачени файлове
                0887 246718

                Коментар


                • #9
                  От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                  Че защо не опънете до морето.Ние от Габрово ходихме до Емине и ви казвам че марщрута е доста добър.Oт Сливен до Емине с АТВ тата ще карате без проблем.
                  Ако искате ще ви пусна трака от Бузлуджа и нямате проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                    Пусни го Джарта, един трак никога не е излишен .....
                    0887 246718

                    Коментар


                    • #11
                      От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                      Buzloja Emine.gdb
                      Е пак искарах едно малко !!!

                      П.П. Предполагам че по целия трак с вашите каручки ще се движите без проблем.
                      Приятно прекарване,а уискито ще си го пазя за по нататък!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                        [ATTACH]333606[/ATTACH]
                        Що ми се струва, че това е трака от състезанието от 2006г.
                        Да минава се без проблем за около 11 часа на два пъти. Интересни места. Отдавна ми се ще да го повторя, но все по-малко време ми остава на последък.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                          Темата защо замря - да не се отказахте?
                          0887 246718

                          Коментар


                          • #14
                            От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                            Такава разходка може да се организира само са работни АТВ-та на които може да се носи доста багаж. Като го натовариш като муле, пък е едно каранеее... Другият вариант е ангажиране на асистенция. Ако се нощува в хотелчета и хижи, багажа намалява, но пък първоначалната идея се губи .
                            Диян Димитров

                            Коментар


                            • #15
                              От: Организиране на 4-5 дневен преход с Атв-та някъде из България...

                              Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                              Такава разходка може да се организира само са работни АТВ-та на които може да се носи доста багаж. Като го натовариш като муле, пък е едно каранеее... Другият вариант е ангажиране на асистенция. Ако се нощува в хотелчета и хижи, багажа намалява, но пък първоначалната идея се губи .
                              .... щом можеш да си позволиш такъв преход значи, тръгваш с една раница боксерки, чорапи и тоалетни принадлежности, а всичко останало си го кукуваш на място ..... та значи една малка раница на гръб + необходимото за машината (на машината) + портфейлчето
                              Само желание да има ....
                              0887 246718

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X