Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор АТВ асфалт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор АТВ асфалт

    Така като гледам сте предложили следните модели:

    Башан 200
    Шинерей 350
    Зонгшен 250
    и марка SMC на която никъде не виждам оферти от магазин

    Като ги прегледах и като почетох останах с впечатлението, че е задължително да си механик или да имаш под ръка такъв - всеки сменя през ден пружини , втулки и др. В случая нямам такива хора на разположение , но пък повече ще карам по асфалт - предполагам няма да се чупи машинката при такава настилка ?

    Коментар


    • #17
      До: Избор АТВ асфалт

      Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
      Според мен 350-ката на шинерай се вписва горе-долу в условията... С 6 скорости е коесто според мен е + за асвалта и ще ти дава по-голяма икономия мисля. Има си и регистрация което смятам е най-важното ти условие. Затова дали ще се разпадне след 10 километра с Х скорост е доста подвеждащ въпрос. Всичко зависи от поддръжката. То може и с 20 километра да караш и да ти се случи нещо ако машината е неизправна или... А затова че е китаец просто не го коментирам, първо че бюджета е такъв и второ малко са останалите с регистрация (и обикновенно говорим за твоята сума по 5 Това е моето лично мнение, нямам лични наблюдения над точно този модел, но от мнения по форумите и споделяне от приятели специално този модел е на съвсем друго ниво от останалите китайци
      350-ката на Шайнрай мисля че нямаше фар или се бъркам ? Защото ако няма фар няма как да се регистрира...

      По темата... според мен както ти предложиха по-горе специално за целта за която искаш да взимаш атв, по-добре си вземи един скутер китайски...
      [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

      Марин Маринов - 0885114702

      Коментар


      • #18
        До: Избор АТВ асфалт

        Първоначално публикуван от slizer Преглед на мнение
        Така като гледам сте предложили следните модели:

        Башан 200
        Шинерей 350
        Зонгшен 250
        и марка SMC на която никъде не виждам оферти от магазин

        Като ги прегледах и като почетох останах с впечатлението, че е задължително да си механик или да имаш под ръка такъв - всеки сменя през ден пружини , втулки и др. В случая нямам такива хора на разположение , но пък повече ще карам по асфалт - предполагам няма да се чупи машинката при такава настилка ?
        За китайските машини е нужен добър монтьор, който да може да пригажда, преправя, усилва, укрепва и най-накрая ежедневно да поддържа машината. Препоръчително е също да има аварийна група с ремарке.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          До: Избор АТВ асфалт

          Първоначално публикуван от NooS Преглед на мнение
          350-ката на Шайнрай мисля че нямаше фар или се бъркам ? Защото ако няма фар няма как да се регистрира...
          Новата партида или модел не знам как се води е вече с фар и регистрация мисля и май бях мяркал и готово с асвалтови гуми.

          А към автора аз бих го посъветвал да пробва поне няколко машини и да си прецени сам. То явно става дума само за китайски, поне да знае какво представлява всяка. Аз също съм с китайска машина и честно казано не бих отказал размяна за японче, ама като няма лев както се казва се задоволяваш с това за което има Но пък и не се оплаквам от нея както правят повечето хора, който карат "маркови" и дори не са помирисвали китаец! Нищо лично!

          Коментар


          • #20
            До: Избор АТВ асфалт

            Понеже автора на темата все още няма право на лично давам тук линк към официалния вносител на SMC за България. Все още няма цени, но пък има телефони на които можеш да попиташ... Пак повтарям, че тази машина не е китайска, тайванска
            Non scholae sed vitae discimus.

            Коментар


            • #21
              До: Избор АТВ асфалт

              Първоначално публикуван от slizer Преглед на мнение
              Така като гледам сте предложили следните модели:

              Башан 200
              Шинерей 350
              Зонгшен 250
              и марка SMC на която никъде не виждам оферти от магазин

              Като ги прегледах и като почетох останах с впечатлението, че е задължително да си механик или да имаш под ръка такъв - всеки сменя през ден пружини , втулки и др. В случая нямам такива хора на разположение , но пък повече ще карам по асфалт - предполагам няма да се чупи машинката при такава настилка ?
              скутера е твоята машина, атв-то е неудобно и непрактично за каране по асфалт, новата 350тка е с регистрация и струва 4700лв, ако ти харчи 10 л/100км трябва да си много доволен

              Коментар


              • #22
                До: Избор АТВ асфалт

                Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
                .... Но пък и не се оплаквам от нея както правят повечето хора, който карат "маркови" и дори не са помирисвали китаец! Нищо лично!
                Aми по същата логика почти всички технически дискусии са едно голямо реване или оплакване във форума! Нищо лично!

                п.п.Защо си мислиш че повечето които карат "маркови"(малко смешно ми звучи това определение все едно не си знаеш каква ти е машината) са едва ли не професионални оплаквачки???
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #23
                  До: Избор АТВ асфалт

                  Апък тези който карат "КТМ" с начина си на каране... Ако земат китаец няма да издържи до средата на разходката и ще е на части.... Тъка ,че нека не сравняваме "моркова" с китаеца....

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор АТВ асфалт

                    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                    професионални оплаквачки???

                    Коментар


                    • #25
                      До: Избор АТВ асфалт

                      Мир народе

                      Малко ме е срам да го кажа , но днес ще ходя да гледам електрически скутери ..

                      Все пак благодаря на всички за съветите , това че сега не взимам атв не означава че се отказвам - просто отлагам за слънчевия ден когато разхода няма да ме интересува

                      Коментар


                      • #26
                        До: Избор АТВ асфалт

                        Аз имам Башан / китайско/ може да се кара с 80-90 км без проблеми и се катери добре като за китаец. Няма никакви проблеми до момента с двигател и окачване за около 3500 км . разход 5-6 л. .

                        Коментар


                        • #27
                          До: Избор АТВ асфалт

                          Скутерът си е скутер, АТВ-то си е АТВ. Има разлика...
                          Какво като е правено за офф-роуд, като си имаш регистрация си е твоя работа каде да го караш. Както има т.нар. кафе-рейсъри дето си джиткат с моторите от кафе на кафе, защо да няма и кафе-офф-роудъри . Аз имам познат, който си купи АТВ само да си го кара на уикендите на вилата, а после си ходеше на работа с него, и казваше че само събира интерес и позитивни усмивки по улиците...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор АТВ асфалт

                            Като му сложиш едни гуми за асфалт няма да имаш проблеми.Няма да чуваш някви звуци като гумите за офроуд

                            Коментар


                            • #29
                              До: Избор АТВ асфалт

                              Здравей колега.Аз мога да ти предложа едно атв Keeway Dragon 250 http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=88041. Сега е с оффроуд гуми но мога да сложа и асфалтните

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X