Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор АТВ асфалт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор АТВ асфалт

    Здравейте ,
    Четох из темите, но не намерих никъде информация за разходи на атв-тата. Трябва ми машинка със следните характеристики:

    - ще се ползва повече на асфалт и от време на време ще се вкарва и в прахта
    - разход 3-4л/100км на асфалт
    - 2000-4000 лв
    - да мога да карам с 80-90 без да се разпадне след 10 км
    - предимство е ако има и второ място

  • #2
    До: Избор АТВ асфалт

    Първоначално публикуван от slizer Преглед на мнение
    Здравейте ,
    Четох из темите, но не намерих никъде информация за разходи на атв-тата. Трябва ми машинка със следните характеристики:

    - ще се ползва повече на асфалт и от време на време ще се вкарва и в прахта
    - разход 3-4л/100км на асфалт
    - 2000-4000 лв
    - да мога да карам с 80-90 без да се разпадне след 10 км
    - предимство е ако има и второ място
    1. За асфалт всяко едно може да се пригоди, проблема е в регистрацията.
    2. За разход 3-4л/100км. забрави или се ориентирай към некой скутер.
    3. 2000-4000лв. само китаец, ще има и регистрация и за скорост от 80-90км/ч забрави много преди това ще почне да дава ядове.
    4. За второ място също забрави там отиваш при 4х4 дори и китайско такова е доста над бюджета който си посочил, разхода също е друг.

    Просто показателите които си посочил са за WV Polo или некой Смарт.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      До: Избор АТВ асфалт

      В сайта на Хонда има промoционален TRX 250 EX , той няма ли да даде такъв разход ? Предполагам ще има регистрация щом си го купувам от там ?

      Коментар


      • #4
        До: Избор АТВ асфалт

        Съмнявам се да има регистрация какво като е от Хонда ТАМ ИМА изрично една табела на предния десен калник която казва че машината е за оффроуд, принципно АТВ-та нямат стабилни ниски обороти което при по висока предавка да постигнеш крейсерска скорост демек не може да подържаш 1500 макс. 2000 оборота без да има нужда да преминеш на по долна предавка затова и разхода е доста по висок, автоматите пък са вариаторни и самата концепция е с доста по високи загуби на КПД, гумите също оказват доста по голямо от обичайното съпротивление примерно както е при колите, защото на м2 имаш гуми които са толкова широки като за Порше Кайен.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          До: Избор АТВ асфалт

          Не съм съгласен с Трипера. Имам SMC rex 170. Имам го от декември месец и до сега не ми е давало проблем.Тайванско производство. Карах при най-големите студове, дори имам клип.Около 15 градуса под нулата си пали и върви. Има регистрация. Специално за моето имам документи, че е минавало bosh сервиз в Германия. Единственото условия, в което не се побира е скороста. Върви най - много със 70 км/h, но не се разпада Цената на която мисля да се разделям с него няма да е над 2500 лв. С гуми за асфалт е Разхода е много относителен.Има случаи когато се побирам в 4/100, но понякога стигам и 6/100, ама това е като се кара тип: тръгни - спри.
          П.п С този пост не целя да си рекламирам машината, защото още не съм трагнал да я продавам.Просто казвам, че има атвта които се побират в почти всички изисквания.
          Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 16-03-10, 19:21. Причина: добавяне разхода на гориво
          Non scholae sed vitae discimus.

          Коментар


          • #6
            До: Избор АТВ асфалт

            Първоначално публикуван от preskata Преглед на мнение
            Не съм съгасен с Трипера. Имам SMC rex 170. Имам го от декември месец и до сега не ми е давало проблем.Тайванско производство. Карах при най-големите студове, дори имам клип.Около 15 градуса под нулата си пали и върви. Има регистрация. Специално за моето имам документи, че е минавало bosh сервиз в Германия. Единственото условия, в което не се побира е скороста. Върви най - много със 70 км/h, но не се разпада Цената на която мисля да се разделям с него няма да е над 2500 лв. С гуми за асфалт е
            П.п С този пост не целя да си рекламирам машината, защото още не съм трагнал да я продавам.Просто казвам, че има атвта които се побират в почти всички изисквания.
            И гори само 3-4 л/100???
            За второ място е ясно.

            Атв-тата не са създадени за асфалт, силата им е извън него.
            [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
            [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

            Коментар


            • #7
              До: Избор АТВ асфалт

              Това със скоростта се усетих , че малко съм се изтървал И 70 е добре стига да се побира в разхода, да има регистрация и да не сменям части през 3 месеца.

              Ясно ми е че не са за асфалт, но ми трябва алтернатива пред колата като ходя примерно от вилата до плажа (8км асфалт)

              Коментар


              • #8
                До: Избор АТВ асфалт

                Нещо не връзвам това което търсиш с асфалт...... защо си мисля, че темата е пусната за да си почешем клавиатурите
                АTV-то е за горЪта и със сигурност не е направено с цел икономия на горива, масла и греси.....
                0887 246718

                Коментар


                • #9
                  До: Избор АТВ асфалт

                  Първоначално публикуван от preskata Преглед на мнение
                  Не съм съгласен с Трипера. Имам SMC rex 170. Имам го от декември месец и до сега не ми е давало проблем.Тайванско производство. Карах при най-големите студове, дори имам клип.Около 15 градуса под нулата си пали и върви. Има регистрация. Специално за моето имам документи, че е минавало bosh сервиз в Германия. Единственото условия, в което не се побира е скороста. Върви най - много със 70 км/h, но не се разпада Цената на която мисля да се разделям с него няма да е над 2500 лв. С гуми за асфалт е Разхода е много относителен.Има случаи когато се побирам в 4/100, но понякога стигам и 6/100, ама това е като се кара тип: тръгни - спри.
                  П.п С този пост не целя да си рекламирам машината, защото още не съм трагнал да я продавам.Просто казвам, че има атвта които се побират в почти всички изисквания.
                  С кое не си съгласен като ме преповтаряш като цяло че не разбрах, като го опънеш със преко сили със 70км/ч на прекъсвач и да ти даде 4/100 разход???... и втори човек отзад???, тоя твоя китаец на кое друго от условията отговаря освем в цената. Филми като "Матрицата" изкривяват СЪЗНАНИЕТО , това което съм написъл се чете от ляво надясно и отгоре надолу а не по диагонал като бинарен код.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор АТВ асфалт

                    Аз както написах не си рекламирам атвто. Първо, че не е китайско, а тайванско. Много по - здрави са от китайските! Имах китайско и имам наблюдения върху тайванско от доста време. Примерно SMC 250cc не отговаря ли на 80 км/h, двама човека.Само разхода ще му куца с някакви си 2 литра. Но все пак мисля, че това се компенсира от цената, защото получаваме горе - долу същата здравина за по - малко пари.
                    Non scholae sed vitae discimus.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор АТВ асфалт

                      Според мен 350-ката на шинерай се вписва горе-долу в условията... С 6 скорости е коесто според мен е + за асвалта и ще ти дава по-голяма икономия мисля. Има си и регистрация което смятам е най-важното ти условие. Затова дали ще се разпадне след 10 километра с Х скорост е доста подвеждащ въпрос. Всичко зависи от поддръжката. То може и с 20 километра да караш и да ти се случи нещо ако машината е неизправна или... А затова че е китаец просто не го коментирам, първо че бюджета е такъв и второ малко са останалите с регистрация (и обикновенно говорим за твоята сума по 5 Това е моето лично мнение, нямам лични наблюдения над точно този модел, но от мнения по форумите и споделяне от приятели специално този модел е на съвсем друго ниво от останалите китайци

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор АТВ асфалт

                        Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
                        Според мен 350-ката на шинерай се вписва горе-долу в условията... С 6 скорости е коесто според мен е + за асвалта и ще ти дава по-голяма икономия мисля. Има си и регистрация което смятам е най-важното ти условие. Затова дали ще се разпадне след 10 километра с Х скорост е доста подвеждащ въпрос. Всичко зависи от поддръжката. То може и с 20 километра да караш и да ти се случи нещо ако машината е неизправна или... А затова че е китаец просто не го коментирам, първо че бюджета е такъв и второ малко са останалите с регистрация (и обикновенно говорим за твоята сума по 5 Това е моето лично мнение, нямам лични наблюдения над точно този модел, но от мнения по форумите и споделяне от приятели специално този модел е на съвсем друго ниво от останалите китайци
                        И с тези 350 cc колко ще гори SMCто има 5 скорости, забравих да добавя, а лошото на моето е, че няма задна, на 250cc има
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор АТВ асфалт

                          Първоначално публикуван от slizer Преглед на мнение
                          Това със скоростта се усетих , че малко съм се изтървал И 70 е добре стига да се побира в разхода, да има регистрация и да не сменям части през 3 месеца.

                          Ясно ми е че не са за асфалт, но ми трябва алтернатива пред колата като ходя примерно от вилата до плажа (8км асфалт)
                          Решението ти е скутер Само да вмъкна,че читав т.е. марков китаец,като Башан БС-200,с каране само на асфалт може да издържи 2000км. без да се пипа нищо по него.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор АТВ асфалт

                            За тия пари,РЕГ.и РАЗ.на гориво ще е китайско.Аз карам зонгшен 250 и машината ми се вписва в твоите изисквания
                            [SIZE=1]Ако съм пропуснал препинателни знаци, тук има резевни:.......,,,,,,,,,---????!!!![/SIZE] :wink:

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор АТВ асфалт

                              Имам хонда трх400ех 2006г с регистрация и е перфектен за асвалт цена 5000лв ако имаш интерес ми се обади да коментираме или на лични с.
                              OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                              www.offroadprimorsko.com
                              0899883765

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X