Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо АТВ - въпроси и отговори.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на атв с бюджет 4000 лв.

    Здравейте,
    Иска ми се да подаря на големия си син ATV. Той е на 5 и много му се иска. И тъй като е дете и си мени мнението като всяко такова не ми се инвестира много. Посъветвайте ме за някакво ниско бюджетно детско ATV с което да се вози из полетата и калта. Както и за избор и за мен. Е аз съм 100 кг и 2 метра почти но нямам намерението да бягам след него. Регистрации на ATV-тата не ни е необходима защото има как да ги транспортирам.
    Нагледах се в нета на всевъзможни обяви за какви ли не atv-та и тотално се обърках. Така че вашите съвети ще са ми от помощ.
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 11-02-15, 08:08.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на атв с бюджет 4000 лв.

      Първоначално публикуван от prujinca Преглед на мнение
      Здравейте,
      Иска ми се да подаря на големия си син ATV. Той е на 5 и много му се иска. И тъй като е дете и си мени мнението като всяко такова не ми се инвестира много. Посъветвайте ме за някакво ниско бюджетно детско ATV с което да се вози из полетата и калта. Както и за избор и за мен. Е аз съм 100 кг и 2 метра почти но нямам намерението да бягам след него. Регистрации на ATV-тата не ни е необходима защото има как да ги транспортирам.
      Нагледах се в нета на всевъзможни обяви за какви ли не atv-та и тотално се обърках. Така че вашите съвети ще са ми от помощ.
      Здравей, всичко зависи от бюджета, който си отделил. На 5 години, за първо атв е подходящо някое китайче 4 тактово (2тактовите резачки по 49кубика тръгват доста рязко и не са най-удачния избор). За да се начинаещ китайското ще издържа отначало(стига да не го купиш в окаяно състояние - нови не са толкова скъпи, хубавото на втората употреба пък е че частите им са сравнително евтини спрямо японските машини.) Ако на малкия му хареса и усвои началните техники за каране не след дълго ще търсиш, друго по-голямо и истинско. За теб щом не искаш да бягаш след него, освен да си вземеш атв и ти, на малките атвта се инсталират системи за дистанционно гасене. Не си споделил дали имаш опити изобщо с подобен род машини, дали искаш да е автоматик и каква сума си готов да отделиш. Машини които ще носят 100 кг бол, за разходки и някоя 400-тка ще става (има със скорости и без), ако искаш да караш по сериозно трябва да се обърне внимание на по-големите кубатури и да решиш дали ще 2x4 или 4x4. Успех с избора и не забравяй да се екипирате с протектори. - Safety First!
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • #33
        От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

        Чесно казано мисля и за двамата да е нещо 4х2. но сега излиза въпроса къде да г диря

        Коментар


        • #34
          Atv за щерката..

          Искам да взема едно АТВ на щерката ... намерих едно но ме притеснява че може би е със скорости.. но от друга страна ще е и добре ще е само на първа докато се научи да ги включва.. но все пак бихте ли погледнали и да си кажете мението...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

            @prujinca - в нашия форум има раздел - Продавам-->АТВ. Можеш да погледнеш и в сайтовете за продажба коли - категория мотори и после избираш атв.
            @Leviatan - Добре изглежда китайчето има kill switch( червеното кабелче на кормилото се закача за екипировката на детето и при евентуално падане атвто изгасва) Само не ми е ясна системата с този лост? Има ли задна това нещо?
            Non scholae sed vitae discimus.

            Коментар


            • #36
              От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

              Колеги спрял съм се на няколко модела Suzuki (LTZ) LTR - 450, Raptor - 700 ( 660 мисля че са малко по-стари като модел и година в сравнение с 700 като ги гледах в интернет, а 400 мисля че няма смисъл да го гледам ) и Kawasaki kfx450, за 700 нямам никакво мнение.
              До този момент не съм си харесал нищо друго, но очаквам вашите предложения и мнения. Карал съм АТВ но само любителски, преди мн. години съм имал ендуро, но до този момент от години съм на шосе ( пистов ) но след една катастрофа ми останаха малко травмички и мисля да се полюбувам на АТВ.
              На 26г. съм, 95кг. По-принцип смятам да го карам предимно по-черно. Бюджет - неопределен, 5-7 000лв. на този етап мога да ги дам.

              Коментар


              • #37
                От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                Здрасти. Само да вметна, че сузуки лтр450 и лтз400 са два различни модела Първото си е доста рязко и няма задна скорост. От колеги из форума знам, че имат проблеми с 3-та скорост. Раптора 700 е на базата на 660 ама със изчистени бъгове. Като цяло машината е корава, но строшиш ли нещо сумата е доста прилична Малко по тежка и е предницата спрямо другите 450-тки, но не е фатално. На мен за ендуро си ми е перфектна и много ме радва, но всеки си има мнение За кавазаки 450...се носят слухове, че има проблеми ел. системата, но във форума има колеги с такива машини и те ще ти кажат най-добре Можеш да погледнеш и Хонда 700.

                Коментар


                • #38
                  От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                  700-ката е оптималния вариант за атв за гора. Малко по-тежко и тромаво е от 450-ката, но са доста по - здрави (издръжливи), имат задна и окачването, специално на TRX700XX(IRS) носи доста голямо предимство.
                  Non scholae sed vitae discimus.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                    И как стигна до извода, че по тежката машина с независимо окачване е по здрава/надеждна??? Избери си нещо със задна скорост - сузуки/ямаха/ктм. Полариса и хондата с независимото са комфортни, но освен с недостатъците си са и доста скъпи като поддръжка.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #40
                      От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                      Добре, от изброените нали сузукито няма само задна ?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                        Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                        И как стигна до извода, че по тежката машина с независимо окачване е по здрава/надеждна??? Избери си нещо със задна скорост - сузуки/ямаха/ктм. Полариса и хондата с независимото са комфортни, но освен с недостатъците си са и доста скъпи като поддръжка.
                        Искам да кажа, че 700-тките са по-издръжливи от 450-тката, която върви на повече обороти и един вид и буталото е "консуматив". Вярно е, че на TRX700 едно каре струва около 400 лв. Евтино и хубаво има, ама са на различни места..
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                          Ами на този етап съм се спрял на раптор 700 след 2007-8 от Холандия за 2500 евра в много добро състояние и вида му е много по-добър от тези в БГ. Смятам че цената е добра.. Споделете нещо за този модел - поддръжка и т.н. какво да очаквам.
                          Също така и има ли някаква разлика в 2006-2007 и 2008-9 моделите, защото забелязвам разлика в пластмасите при някои

                          Коментар


                          • #43
                            От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                            Suzuki ltz 400 има задна скорост, а ltr-а няма.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                              Добре си се спрял , на рапторчето и цената е ОК ако е добре , много здрава машинка подръжката не е по различна от другите АТВта, масла филтри , за друго не го мисли, малко са високи и от там леко нестабилно , фланците оправят нещата!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                                Здравейте. Моля препоръчайте някакво АТВ, достатъчно голямо, че да могат да се возят на него двама души + 20-30 кг. багаж. Не ми трябва някое за екстремно каране а просто за превоз, по асфалт и планински черен път(за боровинки ). Дали може да се намери такава машина за 2000-2500 лв. Кое е по добре според вас: ново китайско производство или употребявано, но да кажем японско. Попринцип не се предвижда да се кара много, максимум 2-3 пъти в месеца. Важно е да е достатъчно надеждно, че като тръгна да се спускам да не му откажат спирачките . В селото ми няма полиция, но все пак да попитам има ли някакви законови изисквания, примерно за дадена категория, регистрации, данъци и т.н. Също как стои въпроса с ремонта и резервните части?
                                Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X