Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новобранец" търси съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Новобранец" търси съвети

    Да,защото мен се опитват да ме убедят,че нищо не ми трябва като документи и покупко продажбата става като в селската бакалия и абсолютно нищо не ми трябва...

    Коментар


    • #17
      От: "Новобранец" търси съвети

      Първоначално публикуван от wassim Преглед на мнение
      Да,защото мен се опитват да ме убедят,че нищо не ми трябва като документи и покупко продажбата става като в селската бакалия и абсолютно нищо не ми трябва...
      Имам доста познати с кросови мотори и един с атв дето договора се пише за 1 мин , само за покупко-продажби взимаш и си свиркаш . Друг е въпроса , че ако КАТ те спрат някъде по пътя могат да ти конфискуват атв-то/кросовия мотор заради липсата на фактура за машината .

      Коментар


      • #18
        От: "Новобранец" търси съвети

        Първоначално публикуван от maldezzar Преглед на мнение
        Имам доста познати с кросови мотори и един с атв дето договора се пише за 1 мин , само за покупко-продажби взимаш и си свиркаш . Друг е въпроса , че ако КАТ те спрат някъде по пътя могат да ти конфискуват атв-то/кросовия мотор заради липсата на фактура за машината .
        Колегата е много прав, недай си боже по каквато и причина да ти се наложи да доказваш че машината е твоя без съответните документи ще ти я конфизкуват и няма да си я получиш повече вобще не се връзвай на тия номера. Имал съм атеве без документи и ти казвам от личен опит да не ти разправям че после и трудно се продава. Затова мой съвет не се занимаваи с глупости!

        Коментар


        • #19
          От: "Новобранец" търси съвети

          [QUOTE=карлос;2470795]Колегата е много прав, недай си боже по каквато и причина да ти се наложи да доказваш че машината е твоя без съответните документи ще ти я конфизкуват и няма да си я получиш повече/QUOTE]

          Не разбирам тогава договора за покупко продажба за какво е,но със сигурност ще търся атв със документи,щом този договор нищо не струва и не важи...

          Коментар


          • #20
            От: "Новобранец" търси съвети

            Как се изписаха толкова глупости в тая тема незнам.
            Давам прост пример: купувате си чисто ново АТВ от магазина и ви го продават естествено само с една фактура защото нищо друго не ви трябва. Понеже вие като купувач сте часто лице а не фирма фактурата ви я издават на часто лице. След 3 години обаче вие решавате да продадете въпросното АТВ и какво става тогава вие не можете да издавате фактура защото сте частно лице. Затова по закон си правите един договор за покупко продажба и си продавате въпросното АТВ напълно законно и без каквито и да било други документи. Аиде сега някой да ми каже защо договора да не е документ ?
            Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
            Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

            Коментар


            • #21
              От: "Новобранец" търси съвети

              Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
              Как се изписаха толкова глупости в тая тема незнам.
              Давам прост пример: купувате си чисто ново АТВ от магазина и ви го продават естествено само с една фактура защото нищо друго не ви трябва. Понеже вие като купувач сте часто лице а не фирма фактурата ви я издават на часто лице. След 3 години обаче вие решавате да продадете въпросното АТВ и какво става тогава вие не можете да издавате фактура защото сте частно лице. Затова по закон си правите един договор за покупко продажба и си продавате въпросното АТВ напълно законно и без каквито и да било други документи. Аиде сега някой да ми каже защо договора да не е документ ?
              Като ми го продаваш ми даваш и фактурата , че е купено от магазина и пишеме договора и сме Ок . Сега ти ми кажи , спират те КАТ тръгнал си към гората(уж с договор , те вече се пишат под път и над път , без да имам каквито и да е документи за мотор или атв ти пиша един договор и си тръгваш щастлив лошо е, че като отсъстват документи може да се окаже , че е крадено и както казах КАТ го конфискуват за да разберат какво става) , но трябва да минеш 200 метра асфалт . Казват ти дай документи за АТВ-то , а ти имаш само някакъв хвърчащ лист , че си го купил примерно от мене или от италиянец (вече се изхитриха търговците на мотори внасят мотори от Италия та дори и с всички необходими документи , но ти пишат Италиянски договор ,между тебе и италиянеца. Знаеш ли какво следва ,защото мой познат едвам се отърва да не му конфискуват атв-то , звъня натука-натам .

              Коментар


              • #22
                От: "Новобранец" търси съвети

                Ами знам какво става да. Не трябва да караш АТВ-то по асфалт за да не те спират, защото като те спрат договора ти е най малкия проблем като нямаш гражданска за която акта е 400 + лв. нямаш регистрационнен номер 200+ лв. нямаш прглед + лв. и т.н. Иначе то е ясно, че на копувача му даваш и фактурата където ти си го купил ама реално по закон тя не е негов документ защото законовия му документ е договора в който фигурират неговите имена. И ако му вземат АТВ-то и се стигне до съд точно този фърчащт лист който казваш ще го спаси за да не му го вземат. Повярвай ми говоря ти от личен опит и не ме карай да ти излагам лични факти.
                А кво правят джамбазите с колите от Италия си е друга тема която няма връзка с АТВ-тата защото АТВ-та от Италия не се внасят защото там са много по скъпи от колкото тук . По скоро ние трябва да изнасяме за там. АТВ-та се внасят основно от САЩ.
                Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                Коментар


                • #23
                  От: "Новобранец" търси съвети

                  Само с договор за покупко продажба не става. Имах такова само с договор покупко продажба без никакви други документи и от любопитсво попитах мой приятел който е нотариос.От него знам че каквото и мпс да имаш с този договор не доказваш нищо. Защото аз мога да открадна едно атеве и да му издам един документ покупко продажба и кво тва правили ме собственик. Когато си купих атеве от магазин ми дадоха съответните документи:талон на машината който показва каква марка е колко кубика е,номер на рама на двигател, година на произвотство и т.н., другия документ който ми представи човека беше митническа декларация която показва че машината е минала границата напълно легално и че са платени всички такси и от къде е доставена, и след това направихме покупко продажба и то нотарялно заверена иначе си е хвърчащ лист това показва че даденото лице ми прехвърля собственост срещу договорено заплащане. Само да кажа че става въпрос за машина която не подлежи на регистрация;-). За мен лично само с такъв документ нищо не правиш и ако се заядат един ден нищо не можеш да направиш ти си решавай аз само изразявам моето мнение пък който с какъвто документ да си кара всеки си решава

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Новобранец" търси съвети

                    Разликата е , че ти като си напишеш сам договор зад името и даните на лицето което ти го продава никой не стои, а като ти напиши договор продавача даже и след години едно бързо позвъняване, и като те питат вие ли му продадохте червено АТВ с номер на рама еди кой си и година еди коя си и ти казваш да аз му го продадох. А като си напишеш сам никой няма да потвърди. Тва че са ви дали митническа е защото е имало митница ами ако АТВ-то е от Италия или от Англия страни който са в европейския съюз и не минава митница. Къв талон като във Англия например фермерските АТВ-та нямат талон. Това че законите в българия за АТВ-та са глупави е ясно но ..............
                    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Новобранец" търси съвети

                      Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                      Разликата е , че ти като си напишеш сам договор зад името и даните на лицето което ти го продава никой не стои, а като ти напиши договор продавача даже и след години едно бързо позвъняване, и като те питат вие ли му продадохте червено АТВ с номер на рама еди кой си и година еди коя си и ти казваш да аз му го продадох. А като си напишеш сам никой няма да потвърди. Тва че са ви дали митническа е защото е имало митница ами ако АТВ-то е от Италия или от Англия страни който са в европейския съюз и не минава митница. Къв талон като във Англия например фермерските АТВ-та нямат талон. Това че законите в българия за АТВ-та са глупави е ясно но ..............
                      В крайна сметка се съгласяваме всички с тебе . Това е България , никога нищо не е уредено в закона като хората и винаги може или така или иначе . Според зависи после на какъв съдия , нотариус , ченге и т.н ще попаднеш

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Новобранец" търси съвети

                        Ммм да съгласен съм че в България въпроса с атеветата е неуреден. Говорено е много пъти но както винаги в България не ставали въпрос за много пари никой нищо не пипа да направи. Жалката действителност; (

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Новобранец" търси съвети

                          Някъде бях писал през какви премеждия минах преди година, но .... Като купувах моето АТВ, си беше купувано от Колос с фактура и в последствие регистрирано, покарано малко и после свалено от регистрация. Като го взех от собственика той ми даде копие от фактура, гаранционната карта и талона с което е било регистрирано въпросното АТВ. Аз обаче го накарах да ми напише декларация, че съм купил въпросното АТВ на реалната сума. Няколко пъти ме спираха на пътя натоварено на платформата и ме питаха чие е това превозно средство, при показване на въпросната декларация всякакви въпроси приключваха, като реших да го регистрирам обратно обаче се наложи договор пред нотариус. Съвсем съм наясно, че ако куката е махмурлия ако нямам регистрация и едната гума е на хасвалта може да ми направи живота черен, каквито и документи да му показвам.
                          Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Новобранец" търси съвети

                            Моля за съвет . Имам възможност да си купя АТВ за около 3000лв . Покрай мен има едно Arctic cat 250 cc.
                            Тежа 92 кг, 168 см. съм висок, на 35 години, ще се ползва основно за разходка в планински местности.
                            Какво мислите за тази машина ? Заслужава ли си ? Къде мога да намеря и подходяща екипировка ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Новобранец" търси съвети

                              зависи каква екипировка ти трябва нова или 2 ра употреба. но принципно има навсякаде. тук в форума ол. и тъй нататък....... общо взето питаш чичко гугъл и той ти казва всичко.
                              0899 87 87 92 Христо
                              Митцубиши Паджеро 2 3,5 бензин
                              Тойота Авенсис 2.2 Д4Д
                              Шкода Суперб 3,6 бензин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X