Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новобранец" търси съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Новобранец" търси съвети

    Здравейте ,приятели.
    Абсолютно бос съм в тази област и бих се радвал да ме подкрепите в начинанието ми и да ми дадете съвети като по-опитни от мен .
    Моделите ATV-та ,които гледам напоследък са:
    Yamaha Raptor 700
    Kawasaki KFX700
    Kawasaki 450R
    Honda TRX450

    Моля помагайте,за да може скоро да караме заедно

  • #2
    От: "Новобранец" търси съвети

    Гледай Хондата после раптора другите две последни

    Коментар


    • #3
      От: "Новобранец" търси съвети

      Ако ще правиш дълги преходи кавазаки 700 или ямаха 700 ,но имай в предвид че харчат бая около 10 на 100 .Ако искаш да си правиш къси разходки (околи 200-300) км взимай 450-тка,по малко ще харчи ! А и също ако искаш да се съзтезаваш на писта и само така караш ямаха 700 или кавазаки 450.Успех!

      Коментар


      • #4
        От: "Новобранец" търси съвети

        Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
        Ако ще правиш дълги преходи кавазаки 700 или ямаха 700 ,но имай в предвид че харчат бая около 10 на 100 .Ако искаш да си правиш къси разходки (околи 200-300) км взимай 450-тка,по малко ще харчи ! А и също ако искаш да се съзтезаваш на писта и само така караш ямаха 700 или кавазаки 450.Успех!
        Как успя да напишеш толкова небивалици в два реда, направо не знам. Като си нямаш идея от атв-та по-добре не давай съвети .

        wassim по-добре първо кажи какво търсиш от атв-то, колко си голям, как и къде мислиш да караш, за да получиш смислен отговор.

        Коментар


        • #5
          От: "Новобранец" търси съвети

          Да,да аз не споменах най-важното (дето се казва ) ..
          Ами на 25 съм и тежа 82-4 кг. АТВ-то ще ми е основно за разходки и дай боже да мога да завържа и контакти с хора около София и да покарваме заедно.
          Общо взето на скоро зарязах скъпо хоби и се насочвам към друго такова ,за което съм си мислил през цялото време,докато не съм имал възможност да го практикувам.
          Е,сега нещата се промениха и вече мога да мисля за "машинка" и дай боже някоя друга събото-неделна разходчица ...
          На този етап не смятам,че ще мога да си позволя,чисто физически да се състезавам ,тъй като въобще не съм запознат със условията за протичане на състезание,а и далеч не смятам,че имам опита да го правя ..

          Благодаря ви за отговорите .

          Коментар


          • #6
            От: "Новобранец" търси съвети

            Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
            Как успя да напишеш толкова небивалици в два реда, направо не знам. Като си нямаш идея от атв-та по-добре не давай съвети .

            wassim по-добре първо кажи какво търсиш от атв-то, колко си голям, как и къде мислиш да караш, за да получиш смислен отговор.

            Ами не знам защо предния пост не ми се е появил...още сутринта отговорих ..
            Така, ами общо взето идеята ми за АТВ-то е по-скоро за разходки и удоволствие,пък дай боже и да завържа познати от форума и да излизам и за някое по-дълго каране !
            На този етап не съм сигурен,че имам нужния опит и физическа способност да се състезавам,но дай боже някой ден и до там да я докараме

            Така,характеристиката ми "по талон" е : 26 години ,182см и 83кг( но теглото се мени сутрин и вечер с +/- 1-2кг )

            Благодаря ви за съветите!

            Коментар


            • #7
              От: "Новобранец" търси съвети

              Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
              Ако ще правиш дълги преходи кавазаки 700 или ямаха 700 ,но имай в предвид че харчат бая около 10 на 100 .Ако искаш да си правиш къси разходки (околи 200-300) км взимай 450-тка,по малко ще харчи ! А и също ако искаш да се съзтезаваш на писта и само така караш ямаха 700 или кавазаки 450.Успех!
              Колега оставам с впечатление че коментираш доста модели без да си имал какъвто и да е досег до тях .Първо това сравнение което направи между кфх 700 и раптор 700 за разхода е несериозно, първо кфх-са 700дава значително по -голям разход от раптора ако си беше направил труда да прочетеш щеше и да видиш защо гори толкова. Другото с което не съм съгласен е че 450 -ките горят по малко което вообще не е така точно кфх-450 под 9/10 трудно ще падне или поне вече се губи удоволствието от карането, разликата между разхода на 450 и по големите мотори почти няма или е незначителна. Другите неща който каза няма да ги коментирам :-(
              И да напиша нещо по темата да не излезне че я спамя. И четирите модела който си изброил не са никак лоши което и да вземеш няма да збъркаш това са все доказани модели макар че аз съм си фен на ямаха и затова ти препоръчвам раптора аз лично имам такъв и съм страшно доволен;-)
              Имам впечетления и за другите модели ако нещо по конкретно те интересува питъй ще се радвам да ти бъда полезен. Успех
              Последно редактирано от карлос; 24-03-14, 13:48.

              Коментар


              • #8
                От: "Новобранец" търси съвети

                Полезни сте ми всички ,а що се отнася за "доказалите се модели" и аз така прочетох,но лошото е,че коментари и мнения все от хора с опит,а на мен ще ми е за първо атв.

                Още нещо,изпадна ми оферта за едно кфх700,какво да гледам като ми го докарат? какви са най-честите проблеми и много ли е скъпа поддръжката?

                Благодаря ви!

                Коментар


                • #9
                  От: "Новобранец" търси съвети

                  Колега, всеки от нас е минал по твоя път. Ние обаче си направихме труда да отделим няколко чяса в четене по тези теми.
                  Най-сигурния начин да си сигурен в избора си е , да покараш тези машини. Сами по себе си са доста различни. Започни от сумата с която си отделил.
                  Всички знаем че каквото и да ти кажем , ще си купиш нещо съвсем различно.
                  Все пак ще ти кажа някой основни разлики.
                  КАВАЗАКИ 450 или ХОНДА 450 : От тези двете , ХОНДА накланя везните към себе си от към надежност. Кавазаки е с предимство че има задна скорост а Хонда няма.
                  Това че 450 са по икономични ............ глупости.
                  От 700-ките Кавазаки гори повече от Раптор поради простата причина че е двуцилиндров и че е автомаатик. Кавазаки 700 ще ти допадне най много защото е лесен за каране. Да не те затиска само......... аз лично съм пристрастен и бех казал РАПТОР 700. Всъщност пропуснах да ти кажа че РАПТОР 660 съвсем го изключвам от групата.
                  Купувай каквото решиш и започвай да свикваш. Втората ти машина ще ти бъде най-желаната защото тогава ще знаеш какво найстина искаш.
                  ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Новобранец" търси съвети

                    Първоначално публикуван от wassim Преглед на мнение
                    Полезни сте ми всички ,а що се отнася за "доказалите се модели" и аз така прочетох,но лошото е,че коментари и мнения все от хора с опит,а на мен ще ми е за първо атв.

                    Още нещо,изпадна ми оферта за едно кфх700,какво да гледам като ми го докарат? какви са най-честите проблеми и много ли е скъпа поддръжката?

                    Благодаря ви!
                    komarowski ти е написал правилни неща, кажи с какъв бюджет разполагаш?
                    Кфх 700 е тежка машина, по-близо до работно, от колкото до спортно атв, харчи двойно-тройно повече от раптор 700, автоматик е, което е предимство и недостатък. Ако не знаеш как се кара мотор/атв със скорости ще трябва да се научиш, за другите модели, но това става за нула време. Задната скорост е вжно предимство.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Новобранец" търси съвети

                      Ами мисля да похарча около 5. Мисля,че за първа машина е що годе прилично,предвид това,че ще трябва и куп други неща да взимам след това.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Новобранец" търси съвети

                        Първоначално публикуван от wassim Преглед на мнение
                        Ами мисля да похарча около 5. Мисля,че за първа машина е що годе прилично,предвид това,че ще трябва и куп други неща да взимам след това.
                        Интересна дилема имаш. Като цяло виждам, че си млад и според мен 450тката може и да ти е добре за първо атв, но при доста условия. Това е рязък мощен мотор, който се изстрелва доста бързо. Отначало докато свикнеш на завоите и наклоните с една дума на центъра на тежестта, ще трябва да го караш бавно и плавно. Като започнеш да се отпускаш, ще ти хареса много, но винаги имай едно наум, защото рано или късно идва и първото падане. Добре е да се разминем с малкото зло. Имай предвид че този клас атвта са по - прецизни и се изисква по - голяма поддръжка. Ако можеш да си го позволиш, то лично за мен това е най - забавното атв.
                        700тката (kfx-а е пълна скука с този автоматик и според мен бързо ще ти омръзне) е също добър вариант. Yamaha Raptor 700 са здрави, мощни но тежки спрямо 450тката. Подходящи за гора, защото са по - високи. На трасето бледнеят пред 450тката, komarowski може да го потвърди от личен опит От към марки за 450 Honda, Yamaha yfz450r - здрави са
                        700 Honda Trx700xx, Yamaha Raptor 700
                        Правилно си се насочил и към пари за екипировка. Най - важна е протекцията - каска, ботуши, нагръдник/ризница, наколенки, яка за врата и след това идват дрехите..
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Новобранец" търси съвети

                          Първоначално публикуван от wassim Преглед на мнение
                          Ами мисля да похарча около 5. Мисля,че за първа машина е що годе прилично,предвид това,че ще трябва и куп други неща да взимам след това.
                          за тези пари, можеш да гледаш и лтз 400, екстра ще ти е, само гледай да не се минеш с раптор 660

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Новобранец" търси съвети

                            Благодаря на всички ви за съветите !

                            Искам да попитам още нещо ,а именно - Какви документи трябва да ми даде продавача?
                            Мисълта ми е ,ако утре си го кача на ремаркето и тръгна на някъде и ме спрат,проблем ли е ,че нямам абсолютно никакъв документ да речем ?
                            Каква е процедурата ?

                            Благодаря ви и се извинявам за глупавите въпроси,просто наистина не знам как седят нещата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Новобранец" търси съвети

                              документите който съм имал аз лично при закопуването ми на атевета са били: орегиналния талон на машината, митническа декларация че машината е влязла в страната по редовен път, фактура на фирмата която ти я продава(ако я взимаш от ф-ма) и договор за покупко продажба с продавача. Това са документите който съм имал за мойте атевета и само да кажа че това са документи само за спортни който не подлежат на регистрация за регистрираните атевета не мога да кажа. ;-)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X