Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUZUKI KINGQUAD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SUZUKI KINGQUAD

    Здравейте!От много време чета форума и много ми харесват АТВ-тата.Преди седмица карах YAMAHA KODIAK 400 доста ми хареса и сега навих баща ми да ми купи АТВ Спрял се е на SUZUKI KINGQUAD 700 .Не е чисто ново но е едва на 2000 км.Аз лично искам спортно,но баща ми не е съгласен Бихте ли ми казали какви са плюсовете и минусите на тази машина?

  • #2
    До: SUZUKI KINGQUAD

    Ето тука съм копирал едно мнение надявам се да ти бъде от помош

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    В къщи си имаме и работно сузуки уинсън 4Х4 и спортно ямаха раптор 350
    работното: плюсове: автоматик е тръгва малко по-бавно, но набира бързо тъй като сивити придавката винаги държи двигателя в режим на максимален въртящ момент.
    Управлява се по-лесно и ти оставя свободни ръце, крака при каране. Лесно се включва задна ск.
    С включено 4х4 се слиза /това според мен е по важно от качването в някои случаи/ и по- най стръмния наклон, а се качва даже и по телена ограда /сина ми така ни обърна/, т.е. преодолява и неподвижни препятствия с лекота. Качвам го на платфрмата както е закачена за джипа без да слагам скарата за товарене.
    Върви в сняг неутъпкан 40 см. /миналата зима по-голям не можах да намеря/. Има проходимост на планински катър можеш да се движиш бавно и сигурно.
    С включено 4х4 на лигав терен /сняг, кал/ е толкова устойчиво, че дори се губи кефа от управлението му.
    Като го караш не пръска и не слизаш от него целият в кал.
    Има багажници /преден и заден/ товарим се на него цялото семейство /2+дете 8 г./ + голям сак и ни остава напълно свободен преден багажник. И има 2 допълнителни жабки за дребни предмети.
    Има теглич. Извлачва на плажа голям скутер от морето /на бавни и 4Х4/
    Удобно е да се монтира лебедка. Купил съм но за сега не съм закъсвал и затова още не съм я монтирал.
    Има три фара, които правят ден в гората и можеш нощем да караш със слънчеви очила.
    Голям клиренс лесно се обръща, но преодолява 70-80 см. водно препятствие ако караш бавно с включени бавни.
    минуси: при здрав тормоз от моя страна /сняг, кал, скокове, и т.н..../ гори 13л./100 км.
    От този тормоз счупих предна полуоска, а и другата вече чука яко....
    Шарнирите са заварени и са част от носача /сигурно са скъпи/
    Изобщо по-скъпо излиза и като рез. части и като първонач. инвестиция, но определено си заслужава.
    Не може да се кара на 2 гуми предницата е тежка.
    Не стои тежкарско /гъзарско/, някой фенове на спортните им викат "косачки"
    спортното плюсове: по леко е като кг. може да се кара на задни гуми.
    Удоволствието е по-голямо, като звук на двг., визия, и т.н.т... Създава по-голяма емоция.
    По стабилно, тъй като е по-ниско.
    Определено гори по-малко.
    Отделни шарнири, лесно се рециклират, няма предни полуоски.
    Като се обърнеш лесно се обръща в нормално полож. без чужда помощ.
    минуси:по-малка проходимост. за да преодолееш препятствие трябва да се засилиш, а ако не можеш се връщаш отново и отново ако не си затънал.
    На първа ск. без газ се движи с около 6-7км/час и не може да се минава през дълбоки реки.
    лошо осветление в тъмно е опасно да се кара заради клони, дупки и т.н.т.
    По неудобно, тръска и не можеш да си освободиш ни ръка ни крак като караш.
    Няма къде да сложиш освен в раница нещо което ти е нужно, дори и бензин...
    Трудно /бавно/ специално за раптора се превключва на задна ск.
    Ще пробвам да покарам и двете атвета и пак ще пиша ...
    Всяко има своите добри и лоши страни, зависи на кой какво му е нужно..........
    06' Yamaha Raptor 700R
    08' BMW E92 335i

    Коментар


    • #3
      До: SUZUKI KINGQUAD

      Благодаря много!Утре ще пиша отново

      Коментар


      • #4
        До: SUZUKI KINGQUAD

        Прочети:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...059#post224059
        Според мен Сузукито е по- добро: по-стабилно на лоши терени, по-бързо набира, по-балансирано е при скокове, но разхода му на бензин ми се струва голям, а и до миналата година, когато последно съм търсил резервни части сузуки в БГ не доставяха рез. части за АТВ, докато за Ямаха има.
        На каква цена е KINGQUAD-а?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: SUZUKI KINGQUAD

          Цената му е 10 000 лв.Както и да е вече е наше и за два дена му врътнах около 200-300 километра Тъкмо беше поваляло и се окалях добре

          П.П. Знам ,че не е тук мястото,но един приятел си взе kawasaki triar(незнам дали беше точно така модела....)чисто ново от германия и карахме заедно,но нещо му скърца предницата???Някой ако знае да помага ,че човека много се дразни.

          Коментар


          • #6
            До: SUZUKI KINGQUAD

            това атв ли е
            Николай Гогов 0898676912

            НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

            Коментар


            • #7
              До: SUZUKI KINGQUAD

              АТВ е но немога да си спомня точно модела,защото беше някакъв странен

              Коментар


              • #8
                До: SUZUKI KINGQUAD

                наи вероятно трябва да му разглобите цялото окачване и да се почисти провери и гресира кавазаки обичат да правят окачването на лагери така че сигорно просто се е разсъхнало
                Николай Гогов 0898676912

                НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X