Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с избора на Атв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете с избора на Атв

    Здравейте. Искам да ви попитам какво атв да си купя. Цената му да е до 3 500 - 4 000. Аз съм 173 см 59 кг. От както карах атв-то на един приятел съм решен да си купа. Обичам големите скорости, но нека атв-то да е до 450цц , за да не се устройва скоро погребение . Разгледах тези модели : Yamaha raptor 350 , Honda sportrax 400цц мисля 4е беше, Shineray 250EX или 350EX , и още много други модели , но тези са основните. Ако знаете други модели напишете ги. Четох много преди да ви пиша и се извинявам предварително на администраторите , че повтарям тази тема, но не успях да намеря това , което търсех. Ако можете да ми помогнете пишете.

    Благодаря предварително .

  • #2
    От: Помогнете с избора на Атв

    Насочил си се правилно като за първо АТВ. Ямахите раптор 350 са добър вариант, както и Хондите 400 см3 ,но китайските АТВ-та не си заслужават според мен.
    Сега на пазара има всякакви атв-та втора употреба в перфектно състояние за малко пари. За 4 000 лв. пре спокойно може да си намериш свясно атв 2-ра ръка , което ще издържи много повече от китайското.

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете с избора на Атв

      Първоначално публикуван от jalil Преглед на мнение
      Насочил си се правилно като за първо АТВ. Ямахите раптор 350 са добър вариант, както и Хондите 400 см3 ,но китайските АТВ-та не си заслужават според мен.
      Сега на пазара има всякакви атв-та втора употреба в перфектно състояние за малко пари. За 4 000 лв. пре спокойно може да си намериш свясно атв 2-ра ръка , което ще издържи много повече от китайското.
      До някъде да , обаче любител на високите скорости и да се качи на 400сс като за първо атв ? По-добре да си вземе един спънат раптор 350 да се научи да кара и тогава да се върне към високите скорости !?
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете с избора на Атв

        И само да дава пари на вятъра....взима си нещо голямо като иска и си ограничава хода на гаста и ще свикне.....моето първо атв като бепе 700цц какво?Първо си карах плахо ,но с течение на времето свиквайки с машината започнах да си карам бързичко...

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете с избора на Атв

          Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
          До някъде да , обаче любител на високите скорости и да се качи на 400сс като за първо атв ? По-добре да си вземе един спънат раптор 350 да се научи да кара и тогава да се върне към високите скорости !?
          Само да добавя, че това първото спънато АТВ на сина ми раптор 350 там където терена го позволяваше със стандартните зъбчатки 14/38 дори и при изкачване правеше максималните обороти на двигателя и достигаше до прекъсвач. По ГПС отчиташе 105-18 км/ч. и то със моите 85 кг с екипировка отгоре. Не съм някакъв голям караче, но ми трябваше 1 година, за да "заваря газта". До сокорсти 60/70 км/ч няма разлика с раптор 700.

          Първоначално публикуван от Texas1 Преглед на мнение
          ... Обичам големите скорости, но нека атв-то да е до 450цц , за да не се устройва скоро погребение .... .
          И най-общо казано всички 450 куб. машини вървят много повече от примерно 700 кубиковите примерно Раптор, ТРХ, и КФХ.

          А колегата много правилно е написал да си купиш каквато машина желаеш и да ограничиш газта, докато свикнеш. От голямото можеш да искаш малко, но от малкото да търсиш много-не се получава.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете с избора на Атв

            [QUOTE=s_s1;1264995]Само да добавя, че това първото спънато АТВ на сина ми раптор 350 там където терена го позволяваше със стандартните зъбчатки 14/38 дори и при изкачване правеше максималните обороти на двигателя и достигаше до прекъсвач. По ГПС отчиташе 105-18 км/ч. и то със моите 85 кг с екипировка отгоре. Не съм някакъв голям караче, но ми трябваше 1 година, за да "заваря газта". До сокорсти 60/70 км/ч няма разлика с раптор 700.

            Извинявам се за спама , но мога да ти предложа един перфектен Раптор 350 - 0887246381 . Намира се в гр. ВАРНА




            А
            GL420, G500

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете с избора на Атв

              Според мен си купи нещо хубаво яко и качествено, за да не се чудиш като покараш малкото атв, как да го продаваш и да си купиш по голямо. Голямото може малко и мното, а малкото може само малко. Например с голямото на стръмно изкачване няма нужда да си изсилваш, а си го караш с малко и равна гас, докато с малкото даваш гас и то се чуди. В крайна сметка избора си е твой. А и не разбрах какво си търсиш работно или спортно? Успех в избора.

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете с избора на Атв

                Хайде и аз да поспамя.... Колега каква е цената на Раптора????

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете с избора на Атв

                  4800 с договаряне в рамките на нормалото
                  GL420, G500

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете с избора на Атв

                    Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
                    И само да дава пари на вятъра....взима си нещо голямо като иска и си ограничава хода на гаста и ще свикне.....моето първо атв като бепе 700цц какво?Първо си карах плахо ,но с течение на времето свиквайки с машината започнах да си карам бързичко...
                    И моето първо е 700цц а пък съм на 15г ,така че няма значение колко е цц свиква се бързо!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогнете с избора на Атв

                      На същото мнение съм като на колегите,относно избора за по голяма кубатура,след няколко месеца ще се чудиш как да върви повече.Но искам да ти кажа това става само с много каране и трупане на опит,в началото внимавай с екстремиите и по лекичко

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помогнете с избора на Атв

                        По-добре задели още 1500 лв. и си купи една японска 450-тка. Какво като са по 50-60 коня? И с малко може да върви..Аз така направих и взех 450 и няма да го сменям като ми умалее, защото няма да ми умалее!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помогнете с избора на Атв

                          Здравейте , искам да попитам има ли голяма разлика в проходимостта и мощността м/у yamaha grizzly 450 i 660 . Кое е по-добро имам опит с мотор но досега не съм карал атв.
                          450 или 660 ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помогнете с избора на Атв

                            Според мен няма голяма разлика и аз мисля че Yamaha Grizzly 450 е по-добрия вариант.
                            [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помогнете с избора на Атв

                              Първоначално публикуван от marto989 Преглед на мнение
                              Според мен няма голяма разлика и аз мисля че Yamaha Grizzly 450 е по-добрия вариант.
                              Абе друго си още 10-15 коня под тебе ? не е въобще голяма разликата в килограмите , а и доколкото знам не са им големите ценовите разлики , карал съм гризли 660 , накефих му се на мощността отвсякъде ...
                              Няма кал - Няма кеф !!!
                              Suzuki Samurai LJ410 1984
                              Suzuki LTZ400 2008
                              Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X