Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

    В най-скоро време Honda ще започне да използва първата в света електрическа кормилна система за ATV.

    Американското подразделение за технологични разработки на Honda представи първата в света електрическа кормилна система за ATV (All-Terrain Vehicles) превозни средства. Компанията обяви, че в най-скоро време ще започне да я използва и в серийните модели.
    Всички AVT превозни средства досега бяха с механично кормило като при мотоциклетите. Новата система на Honda е с електрически сервоусилвател. При ниски скорости е нужно само малко усилие, за да се завърти кормилото, което улеснява маневрирането. С увеличаване на скоростта системата започва да създава по-голямо обратно натоварване и водачът завива по-трудно.
    [size=7][color=GREEN]EnDuRo[/color][color=blue] & [/color][color=green]OFF_rOaD[/color][color=blue] TeAm[/color][color=green] BiStRiCa[/color][/size]
    [img]http://www.autonet.bg/Offroad/deso%20tuning.jpg[/img]

  • #2
    А защо не казват нищо за електрониката ???
    И какво става с нея като минеш през водата .......?
    А датчика който отчита ъгъла на завиване на кормилото..... колко време живее ...??

    При автомобилите тази система я има отдавна ..... и .... само ядове бера ..
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Eeee, нали и сервизите хляб трябва да ядат.
      А колкото до електрониката то и сега си има не малко електроника, на на сериозните машини е защитена както трябва. Като видях какво представляват буксите на моето направо се втрещих. Толкова играчка са си направили за някакви буксички, но явно има защо.

      Коментар


      • #4
        Нещо не ми се види сериозна тая работа. Щом има толкова откази, значи сигурно просто са гепили нещо самолетно и са го набутали в колата. Обаче условията на експлоатация, мръсотията и предполетните прегледи са други, и ей го че се дъни. Па и тия ЕДСУ пият тока с кофи. Като затънеш за лебедката ли по-напред, за волана ли ...

        Коментар


        • #5
          Ами да ви кажа честно до сега не съм усетил нужда от допълнително подпомагане на кормилното усилие.

          Коментар


          • #6
            както казва кар тест тия системи са нож с две остриета

            хонда ми се струва че напоследък се поувлякоха във високи и странни технологии а от това не винаги печелят

            1997 ма година например въведоха т нар POWER JET на кросовите си мотори 250 кубика,първите модели никак не бе успешна тая работа много хора просто го изключваха и си нагласяха карбуратора , след това и всички други фирми го въведоха
            и вече май са ги направили по надеждни въпреки че това като технология не е нищо особенно и всъщтност е един електромагнит който на определени обороти дърпа една игла и обогатява сместа -калта и мръсотиите обаче при офф роуд машините са си проблем и даже и такива прости неща се скапват

            после пък след 2001 модела следващите ги направиха да отварят POWR VALVE клапите със електромоторче ,като пак отварянето да го командва електроника- и пак се оказа че старите модели с механичните клапи са по надежни и по добре работят да не говорим че се правеха от 15 тина години почти без изменения и бяха докарани до много високо ниво
            а тези електрическите клапи също по принцип не са нова система и на по шосейни модели се прилага от над 10 години но пак калта и мръсотията си казват своето явно
            сега 5 години след появата им чак вече за тази година модела уж бил направен да е добре що годе

            в близките години се очаква пък да махнат карбураторите и да сложат инжекциони

            даже вече триал модела на монтеса който е с двигател -хонда е със инжекцион

            не ми се мисли някъде между бузлуджа и емине например като вземе да прави номера инжекциона кво ...споменаване на японски роднини ще падне

            тия всичките неща оказват и силно негативно влияние на цените на тези превозни средства то не стига инфлации кризи и тн ами и тея технологии дигат нещата много на горе а мотора става по ненадежден и живота му бая по малък от на старите модели че и поддръжката много трудна и скъпа

            сега и тия ел системи на атв тата -на кого са нужни не знам дано поне ги направят така че и да не бачка да може да си се кара що годе нормално

            Коментар


            • #7
              Аз мисля, че специално за тежките работни ATV такава система е нужна, тъй като при пресичане на канавки и ровове, разположени под различен от 90 градуса ъгъл, голямо блъскане на ръцете пада.
              Един път карах един такъв "танк" и на две-три места малко остана да се обърна от това лашкане.
              Една такава система ще намали до минимум подобни блъскания при каране по много лош терен
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                Че що не му сложат нормален демпфер като на мотоциклетите?

                Коментар


                • #9
                  Re: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                  Аз мисля, че специално за тежките работни ATV такава система е нужна, тъй като при пресичане на канавки и ровове, разположени под различен от 90 градуса ъгъл, голямо блъскане на ръцете пада.
                  Един път карах един такъв "танк" и на две-три места малко остана да се обърна от това лашкане.
                  Една такава система ще намали до минимум подобни блъскания при каране по много лош терен
                  Аз до колкото съм информиран Yanaha Grizzly 700 има модифицирана хидравлика на кормилото и било се карало много леко не ти биело на ръцете.
                  И мисля че хидравликата е по надежна за ATV-тата от електрическата такава.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                    аз съм със демпфер на kfx700 имам и Ринкон, при Ринкона блъскането определено се чуства по леко така че и новите технологий вършат работа иначе още да сме на ЧЗ-та и ИЖ-та
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                      какво да ви кажа не че съм фен на ямаха но тази кормилна система с електически усилвател вече е факт!!!от септември миналата година когато излезе на пазара новото гризли 700 и ако на някой му е интересна,може да мине през магазина да я разгледа.
                      Николай Гогов 0898676912

                      НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                        yamаha grizzly 700cc 2008 има такава система така че honda малко изостават

                        Коментар


                        • #13
                          До: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                          А ти ако не виждаш датата този пост е от 2006-та тъка ,че Ямаха закъсняха

                          Коментар


                          • #14
                            До: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                            Първоначално публикуван от man1a Преглед на мнение
                            А ти ако не виждаш датата този пост е от 2006-та тъка ,че Ямаха закъсняха
                            Незнам колко за закъсняли Ямаха, но е факт че Гризлито е първото атв със серво пуснато в производство. Хонда може и да са измислили нещо но не са го пуснали в производство преди Ямаха.
                            It's not the Ride, It's the RIDER

                            Коментар


                            • #15
                              До: Honda разработи електрическа кормилна система за ATV

                              ами ако две атв-та си карат из гората едното е с механична кормилна система а другото е с електронна кое от двете е с по голям риск да се прецака и ако се прецака с подръчни инструменти кое ще се прибере на ход. визирам за машини за тежък offroad
                              Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X