Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инцидент. Не карайте сами!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: инцидент не карайте сами

    И аз карам сам и падам доста често но за щастие още нищо не съм си чупил карам само с каска никакви други протекции не позвам хубавото на атвто е че колкото и да криво и потрошено винаги може да се прибере на ход а за карането сам мога да кажа че още не познавам някой който да ми държи темпото и затова карам сам

    Коментар


    • #17
      До: инцидент не карайте сами

      Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
      И аз карам сам и падам доста често но за щастие още нищо не съм си чупил карам само с каска никакви други протекции не позвам хубавото на атвто е че колкото и да криво и потрошено винаги може да се прибере на ход а за карането сам мога да кажа че още не познавам някой който да ми държи темпото и затова карам сам
      няма нищо лошо човек да е самоуверен и да вярва в себе си и машината,но и малкото камаче преобръща каруцата са казали хората
      а то атв-то ще се прибере стига да има кой да го кара,щото колегата дето го прибрахме не можеше да мръдне от болка камоли сам да се извади от драките машината и да я подкара

      п.п. късмет в гората
      Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

      Коментар


      • #18
        До: инцидент не карайте сами

        Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
        И аз карам сам и падам доста често но за щастие още нищо не съм си чупил карам само с каска никакви други протекции не позвам хубавото на атвто е че колкото и да криво и потрошено винаги може да се прибере на ход а за карането сам мога да кажа че още не познавам някой който да ми държи темпото и затова карам сам
        Много погрешно и самоуверено поведение. При едно хубаво падане не виждам как АТВ-то ще се прибере на ход.
        За карането само с каска и честите ти падания е май въпрос на време, да осъзнаеш емпирично, че всяка една част от екипировката е необходимост, а не глезотия.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #19
          До: инцидент не карайте сами

          Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
          И аз карам сам и падам доста често но за щастие още нищо не съм си чупил карам само с каска никакви други протекции не позвам хубавото на атвто е че колкото и да криво и потрошено винаги може да се прибере на ход а за карането сам мога да кажа че още не познавам някой който да ми държи темпото и затова карам сам
          темпото на падания ли
          а сериозно ще ти кажа че се еб... с здравето и живота си/дано не съм прав/
          щом често падаш можеби темпото ти не отговаря на уменията ти. Състезания с адания никой не печели.

          Коментар


          • #20
            До: инцидент не карайте сами

            Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
            темпото на падания ли
            а сериозно ще ти кажа че се еб... с здравето и живота си/дано не съм прав/
            щом често падаш можеби темпото ти не отговаря на уменията ти. Състезания с адания никой не печели.
            аз карам за кеф не ходя по състезания а и паданията са ми от там че не карам всеки ден уча в софия и рядко се прибирам да покарам 1 път на 3 месеца освен когато съм в сесия или ваканция и докато си припомня машината ми се случва да падам но покарам ли 2-3 дена и вече карам на макс и не падам

            Коментар


            • #21
              До: инцидент не карайте сами

              Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
              аз карам за кеф не ходя по състезания а и паданията са ми от там че не карам всеки ден уча в софия и рядко се прибирам да покарам 1 път на 3 месеца освен когато съм в сесия или ваканция и докато си припомня машината ми се случва да падам но покарам ли 2-3 дена и вече карам на макс и не падам
              ако си прочел поста ми най -горе май е време да се замислиш ако ли не то си е твоя работа никой не може да те съди но пали си от време на време по една свещичка за здраве че да не чува дявола ама да не пише някой после и за тебе
              п.п. нищо лично , не се заяждам но не даваш пример на начинаещите
              Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

              Коментар


              • #22
                До: инцидент не карайте сами

                По принцип ако нямаш акъл никой не може да ти помогне.
                А и човека може да е решил че е БАТМАН
                LZ1VPM
                KTM 450 SX
                JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

                Коментар


                • #23
                  До: инцидент не карайте сами

                  Първоначално публикуван от redsniper Преглед на мнение
                  По принцип ако нямаш акъл никой не може да ти помогне.
                  А и човека може да е решил че е БАТМАН
                  По скоро съм Шотльнаки боец хахаха - над 20 тежки катастрофи без драскотина който и да е на мое място би си повярвал че е безсмъртен

                  Коментар


                  • #24
                    До: инцидент не карайте сами

                    Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
                    По скоро съм Шотльнаки боец хахаха - над 20 тежки катастрофи без драскотина който и да е на мое място би си повярвал че е безсмъртен
                    И се гордееш с това ??!? Той и Ставийски беше без драскотина ама отсреща И не само той... Недей викай дявола ами се замисли малко... И аз карам сам ама винаги имам не едно, ами две наум и без да кажа къде и за колко време ме няма не тръгва!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Инцидент. Не карайте сами!

                      Като те гледам на аватара ти с това високо работно АТВ без грам екипировка как го пързаляш, и ти се чудя на акъла и самоувереността. Тази тема е точно за такива като теб, прочети я няколко пъти, и си направи изводите, вместо да се дуеш тук и да се правиш на шотландски боец...
                      Познавам хора, които съм сигурен, че карат 300 пъти по-добре от теб, даже се явяват на състезания и ги печелят, карат с пълна екипировка, и пак се случва да паднат лошо, и да се контузят. Така че - умната. И аз карам сам понякога, но когато съм сам внимавам 2 пъти повече и гледам да карам на 50% от възможностите си.

                      Коментар


                      • #26
                        До: инцидент не карайте сами

                        Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
                        По скоро съм Шотльнаки боец хахаха - над 20 тежки катастрофи без драскотина който и да е на мое място би си повярвал че е безсмъртен
                        По скоро си тъп /без лоши чувства, дано ти дойде акъла, иначе много шотландски бойци загинаха в последно време по-пътищата/

                        Коментар


                        • #27
                          До: инцидент не карайте сами

                          Първоначално публикуван от blaster_sr Преглед на мнение
                          .. над 20 тежки катастрофи без драскотина..
                          Кажи го неколко пъти на глас, може и да си поверваш.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Инцидент. Не карайте сами!

                            Не издържах blaster_sr ще ме пукнеш от смях!Първо по какво прецени че си толкова добър/не се заяждам,питам/,второ само един навехнат глезен те изкарва от строя поне за месец/дано не ти се случва/,трето без групово каране няма как да видиш къде ти е лимита/пропускаш всички екстрими/.
                            Аз съм от Варна,та предлагам ти ако наистина толкова бързо и брутално караш да наминеш да погостуваш.Специално за теб ще организирам"брутални моменти"/дерета,отвеси/.А колкото до правите,всички все сме на прекъсвач.
                            Няма невъзможни неща!Или техниката е слаба,или парите са малко...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Инцидент. Не карайте сами!

                              Оставете човека да си решава сам как да се екипира и да кара. Това е личен избор на всеки и не е задължително.
                              Ние преди 15г. когато започнахме да караме мотори по пътищата ходихме по къси гащи и тениски. То тогава нямаше и магазини и интернет от където да се усведомяваш. В процес на карането разбрахме че има специализирана екипировка и леко полека я набавяхме и осетихме разликата. Но при нас вече е изградена културта на цялостно поведение при каране. Екипировката я приемаме като нещо нормално и необръщаме внимание кога се обличаме и това го правим по инстинкт. Аз лично съм си карал АТВ-то без екипировка от вкъщи до мивката която е на 500м. и изпитвам ужас без екипировка. Понякога имам чуството че не съм карал никога АТВ, някак си е различно.
                              Травми и инциденти стават постоянно и само "добрата" екипировка (не някаква си) може да Ви предпази от сериозни травми и злоополуки. Хубаво е нашето хоби да си остане хоби а не тревога или заплаха за нас. А това става само когато намалим риска от падания. Един от начините е да караме леко и внимателно, а другия с пълна екипировка.
                              Всички бъдете живи и здрави и се кефете на хобито си, а не страдайте от него!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Инцидент. Не карайте сами!

                                За мен спорът е излишен.Всички моторни спортове крият огромни рискове за здравето и живота на практикуващите ги!
                                Както каза Десо всеки сам избира и отговаря за действията си.

                                За тези които не са били свидетели на последици от произшествия предлагам следният сайт.Предупреждавам че съдържанието е шокиращо!

                                http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm
                                0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X