Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

    Вечерта както се очакваше домакина се представи на ниво, изядохме агнето, а някои са продължили и в дискотеката





    След направения разборстигнахме до извода, че новите състезатели вече трябва да се тестват и в реални състезания.
    Видяха се евентуални пропуски и грешки в системите за навигация, тяхната подготовка и поддръжка.
    Успешен дебют в този тип каране направи и Евгени, който промени доста вижданията си за подготовката на мотора и поведението по бързите трасета.
    Вече ни предстои и състезанието в Гърция, в което Цвети Иванчев и Зори ще направят своето първо участие на рали-рейд надпревара по пътна книга


    П.П.

    Прохода Троян-Кърнаре през Беклемето вече е отворен и си "икономисахме" 140 км. обикаляне през Шипка

    Коментар


    • До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

      А както винаги Петко, не е барабар с мъжете

      Те тренировките свършиха, но аз да се похваля, че най-после се доокомплектовах и с роуд бука /който безуспешно издирвах от някой от БГ и заради който пропуснах и тренировките/. Дойде днес, барабар с някаква пътна книга вътре и за капак, и с прикачено ИГО отгоре и оригинална стойка за КТМ.







      Сега остава да срежа някоя-друга пластмаса на Ренегада и да се опитам да свържа всичките тия кабели, така, че да почне и да работи.

      А сега, ще трябва да се мисли и за стойката от КТМ, и самият КТМ да се купува
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

        Днес се отвори вечер малко свободно време за пробване, разплитане на кабели и проверка на техниката. Всичко си работи, което е добре. Проблем има само с датчика за скорост на Компа. Понеже са му загубили оригиналното магнитче, пробвах го с някакво друго но не ми хареса как работи. Засега ми възникнаха няколко въпроса които ще ги реша, но ако има някой да помогне ще съм благодарен:

        - има ли някъде ръководство, което да не е на немски? Прерових, но никъде не намирам?
        - защо датчика за скорост има три кабела, а не две, както повечето други,
        - кабелът /червен/ отбелязан с DZ за какво се използва?
        - намирал ли е някой схема как най-удачно се монтира датчика за скорост на Ренегад?

        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

          Тодоре, ти си извратен! Един ден ще те хвана! *угрижено сменя смазката на боздугана, нервно търси вилица и чаша*

          Коментар


          • До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

            Вече е анонсирано състезанието по роудбук в Стара Загора и това е мястото за тренировка на новите пилоти
            "Рали България" е идеалното място да се тестват колегите Павел Викторов, Евгени, Зорница, Стоянчо и Митко Боевски
            За съжаление останалата група сме в Германия и ще се пропуснем това купонджийско състезание, но се надявам "новобранците" да ни отсрамят...

            Коментар


            • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

              Така нещата при GPS-ите си се развиват с пълна сила, вече има и очила на които от вътрешната страна на плаката е екрана през който даже може да се вижда и пътя
              https://www.zealoptics.com/transcend/ Вижте линка за мен си е доста интересно.

              п.п. Нещата при тетрадките май освем да се свият на руло и ползват за некои належащи физиологични нужди не се сещам кога ще ги настигнат........ GPS-ите
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Така нещата при GPS-ите си се развиват с пълна сила, вече има и очила на които от вътрешната страна на плаката е екрана през който даже може да се вижда и пътя
                https://www.zealoptics.com/transcend/ Вижте линка за мен си е доста интересно.
                Какво му е интересното не разбрах... Не можеш да качиш трак и не записва трак...
                Не виждам никакво практично приложение, освен гъзарията в дизайна
                Ако го направят да записва трак ще става да си правя трасетата по-лесно, но засега си е само гъзария

                И една новина за тези, които разбират от навигация...даже и по звездите
                Фирма Туратех вече произвежда холдери с ремък вместо зъбни колела (както беше досега) и с по-голяма кутия, за да се събира по-голямо руло !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120003.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5233657


                За нас бяха изработени два броя специално за Дакар, за да ги тестваме, но закъсняха и ще ги тестваме в следващите ни участия...
                Другата важна новина е, че през следващата година в състезанията от Националния Оффроуд Шампионат ще се допускат мотори и АТВ-та
                Това означава, че ще има възможност за тренировки и участия в състезания по роудбук при по-малки разходи
                Очакванията и предложенията за календара са следните:
                • 1-3 април в София, около Бистрица. Тип на състезанието-Рали-Рейд, километри - около 300-400 !

                • 6-8 май Варна. Тип на съсътезанието-Рали-Рейд, километри - около 500-700 !
                • 17-19 юли Дупница. Тип на състезанието - Рали с Ендуро Елементи, километри около 500 !
                • 3-11 септември "Балкан Оффроуд Маратон", рали рейд, километри около 1400-1800 !
                • 2-4 декември Шумен, тип на състезанието-очаква се да е рали-рейд, километри, около 200-300 (по досегашни данни)

                За по-напредналите АТВ-исти и мотористи вече е известен и част от Европейския календар.
                Ето част от състезанията на които със сигурност ще участват българи:
                • "Baja Saxonia 2011" 22-24 април Германия, Лайпциг ! Такса за MOTO/QUAD - 300 евро.

                • "Rally Albania 2011" 4-11 юни, Албания ! Такса за МОТО - 300 евро. QUAD- 330 евро.

                За българите съм договорил отстъпка от организатора, около 30-40 %
                За останалите още няма твърди дати, като знам ще пиша
                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 08-12-10, 22:52.

                Коментар


                • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                  Тошко въпрос на време е и сигурно няма да е много за да може да работи с тракове, просто подобна технология Аз поне лично съм виждал само по филмите от "Фентъзи" и разни военни жанрове, а пък и Ти яздиш най-високо технологичното АТВ и да се ориентираш по тетрадка е некакси да впрегнеш некое магаре пред Ферари........Споко бъзикам се.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                    Пламене миналата седмица си поиграхме точно с тези високотехнологични очила.
                    Екранчето е монтирано толкова ниско и е толкова малко че може да го възприемеш само в статично полужение.При опит за прочит на всички параметри се получава "шлемов огън" и повечето инфо се замазва.Освен ако можеш да фокусираш двете си очи едновремено в различни посоки по време на движение.Отделно плаката е толкова изпъкнала и нежна че при кал или прах ще ти трябват по няколко чифта за етап.Също така хич не са леки при дълго носене. Доста са раздути и нестават за всяка каска.Стават да се фукаш пред приятели и блондита на ски пистите.Не знам колко са идиотоустоичиви и сигурни щото са още нови.

                    С две думи ако си решил да си поръчваш такива...Не си давай парите за глупости.
                    Ако желаеш ще ти кажа къде може да отидеш и да ги видиш.Сам ще разбереш че не са за нашата работа и среда.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 10-12-10, 09:34.

                    Коментар


                    • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                      Близнак, Аз пари нема да дам за такава глупост ама точно никога, а и не карам ски. Идеята ми беше че нещата се развиват и телефоните беха по 2 кила и батерията издържаше 4-5 разговора ама нещата дали са така в момента, а и това е сектора където технологийте доде стигнат до пазара и вече са остарели рано или късно ще има продукт който ще е прилично адекватен за нашта уботреба. А иначе гъзарията не ми е чужда но точно със те това незнам как ша опраиш некое блонди, освем да я накараш насила да ги тури дойде стане разногледа.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                        Вожде, нали и ти си накупи един куп тоалетни принадлежности, когато реши да ставаш рали-рейдаджия. И в ретината да ми го имплантират, все ще се губя с тези GPS-и, друго си е маркерчето за ендуро. Като изчезнат, знаеш че работата не е добре.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                          И както вече става традиция и тази година ще има курс и обучение за желещите
                          След нашето участие на Дакар вече има нови попълнения и желаещи, а и аз натрупах доста нови впечетления и опит в навигацията
                          Курсът тази година ще се проведе на 19 и 20 февруари, като ще се използват част от трасетата на "Троян Трофи 2006 и 2007"
                          Ще има и импровизирано състезание за АТВ и мотори с финал в центъра на минералния басейн на чифлик, където ще чака с печата надарена съдийка
                          Има желаещи и с джипове, така, че са добре дошли и за тях ще има отделно трасе !
                          Още подробности по-късно

                          Коментар


                          • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            И както вече става традиция и тази година ще има курс и обучение за желещите
                            След нашето участие на Дакар вече има нови попълнения и желаещи, а и аз натрупах доста нови впечетления и опит в навигацията
                            Курсът тази година ще се проведе на 19 и 20 февруари, като ще се използват част от трасетата на "Троян Трофи 2006 и 2007"
                            Ще има и импровизирано състезание за АТВ и мотори с финал в центъра на минералния басейн на чифлик, където ще чака с печата надарена съдийка
                            Има желаещи и с джипове, така, че са добре дошли и за тях ще има отделно трасе !
                            Още подробности по-късно
                            Поради многото обаждания и нови желаещи от детско-юношеската възрастова група, в същите дни ще се проведе и обучение и курсове на младежката школа към "4х4 Адвенчър" Троян !
                            Ще се приемат нови членове (деца и юноши) и ще получат своите първи уроци по теория и практика от изявени наши състезатели в различните дисциплини !
                            По-късно ще направя точен график за двата дена и ще го публикувам тук !

                            Коментар


                            • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                              Поради многото обаждания и нови желаещи от детско-юношеската възрастова група, в същите дни ще се проведе и обучение и курсове на младежката школа към "4х4 Адвенчър" Троян !
                              Ще се приемат нови членове (деца и юноши) и ще получат своите първи уроци по теория и практика от изявени наши състезатели в различните дисциплини !
                              По-късно ще направя точен график за двата дена и ще го публикувам тук !

                              И така, програмата вече е готова и за двата дена, като датите остават 19 и 20 февруари.
                              В тези два дена ще се проведат курсове по навигация, курсове за начинаещи, желаещи да се лицензират и занятия на детско-юношеската школа !

                              19 февруари събота

                              Курс за навигация по пътна книга :

                              Водещи на занятията - Тодор Христов (за мотоциклети и АТВ машини) и Пламен Николов ( автомобили 4х4)

                              13:00 часа - Теоретична подготовка за участниците в курс по навигация по пътна книга.
                              Място - зала "Осъм" в хотел "Троян Плаза"
                              14:30 часа - Практически занимания по трасе от състезанието "Троян Трофи" с финал в Чифлик, минералния басейн
                              17:00 часа - Разбор на деня в басейна на барбекю и сгряващи безалкохолни напитки

                              Курс за начинаещи и нелицензирани състезатели, желаещи да се лицензират към БФМ за 2011 година :

                              13:00 ч. Теоретични занятия (технически изисквания, мерки за сигурност) в зала на мотокрос писта Троян.
                              14:00 ч. Практически занимания

                              Водещ на занятията - Десислав Цеков

                              20 февруари неделя полигон село Дълбок Дол !

                              10:00 ч. Официално откриване на занятията на детско-юношеската школа към "4х4 Адвенчър" Троян от Министър Цветков (демек, ще ви дават по телевизора )
                              10:15 ч. Теоретични занятия по регламенти, типове състезания, оказване на първа помощ за деца, начинаещи и желаещи за лицензиране.
                              10:30 ч. Старт на етап от "Троян Трофи" за участниците в курса по навигация.
                              11:00 ч. Практически занятия за деца, начинаещи и желаещи да се лицензират.
                              14:00 ч. Барбекю и разбор на деня

                              По време на курсовете и в двата дена ще бъде подсигурено медицинско лице.
                              Желаещите да се лицензират за сезон 2011 успешно преминали курса ще получат индивидуални сертификати.
                              Такса за курсовете няма да се заплаща, а всички деца и юноши до 16 годишна възраст (заедно с родителите)
                              имат безплатна нощувка в събота в хотел "Троян Плаза" !
                              И всичко това благодарение на финансовата подкрепа на "Ръководство Въздушно Движение" и съдействието на Министър Цветков !

                              Коментар


                              • От: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                                Здравейте.
                                Поздравления за начинанието. Имам няколко въпроса:
                                Трябва ли да се запишем предварително за автомобили 4х4?
                                Може ли телефон за връзка за изясняване на организационни въпроси?
                                Има ли специални изисквания за машината с която ще участваме?
                                I get High by going Down

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X