Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

    след бърз преглед на кой с каквото кара, гледам, че освен Туратеча, някои карат и с такива джаджи:


    фрии ту райд, имат си и компютърчета за отчитане на километри:


    но като функции е доста по орязано, а като пари, гледам,че е аналогично с немското,

    а и португалия не е близо .....




    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #77
      До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

      мерак да има само, ей в адвенчър райдър форума хората ко правят ..... има желание няма пари, съответно и бюджетна версия на навигация по пътна книга:

      ръчен холдър комбиниран с велокомпютър сигма 500 /понеже имал голями цифри и голямо копче за нулиране на дистанция


      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #78
        До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        след бърз преглед на кой с каквото кара, гледам, че освен Туратеча, някои карат и с такива джаджи:...
        Има много варианти, но двата които са се наложили масово са на Туратех (това, което се внася и ползва в България) и на фирмата MD
        Разликите са съществени, затова ще обясня по-подробно.
        MD се използва масово на Дакар, защото има по-голяма кутия (събира по-голяма ролка за многото километри) и задвижването е с ремъци (по-лесно за поддръжка). Мотора е изнесен извън кутията и позволява лесна смяна при всякакви условия (ако имаш резервни моторчета )
        Минуси :

        • Често изгаря моторчето( за Дакар ползват средно по пет парчета мотористите)
        • Цената - 400 евро
        • Срок на доствака 45 дена от деня на заплащане.
        • Няма осветление и се монтира(купува) допълнително !




        Холдера на Туратех:

        Плюсове
        :

        • Цената и наличните комплекти винаги
        • Скрито моторче вътре в кутията
        • Вградено осветление
        • Има и вариант за карбонова кутия, по-лека, но дооооооста по-скъпа

        Минуси:

        • Предавките са със зъбни колелца, които често се разлепват и прецакват.
        • Трудно се ремонтира на "нивата" или в трасето
        • Ако рулото е по-голямо не се събира и се налага да го слагате на две части



        Алтернативата:

        Предстои до месец да излезе модел на Туратех с ремъци, по-голяма кутия и два скрити мотора при цена около 310 евро !
        Поръчал съм и като дойде веднага ще ви го снимам и разкажа...


        Извода:


        Започнете с каквото имате или е най-евтино, впоследствие сами ще разберете от какво имате нужда (според състезанията) и дали ще можете да си го позволите
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 14-02-10, 14:42.

        Коментар


        • #79
          До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

          E и Аз се пообзаведох със хАпаратурата, ама големо чудене падна как да ги захвана, единия вариант беше да тръгне с конструкция от тръби там откъдето се захваща нерфбара ама ми идва малко далече а и нали съм недоскиф и тоя вариант за сега го отложих и реших да ги накича на кормилото ама и там падна чудене че място малко а освем тея уреди имам и други та със малко кламфи къде артисали от други неща къде нови, малко и планки направи си сам и нещата си се случиха, предполагам че още е далеч от крайния вариант ама за сега е това, идеята е максмално бързо и лесно да се сваля и качват нещата.





          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Desislav Cekov; 19-02-10, 18:59.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #80
            До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

            Toва е най-хубавото захващане на тези уреди до момента както съм виждал.
            Много ми харесва, само свали трип мастера под холдера и си 6!
            БРАВО!

            п.п.
            И си направи един калъп за преден предпазител на уредите с малки фарчета, въпреки че и така става!
            Последно редактирано от Desislav Cekov; 19-02-10, 20:08.

            Коментар


            • #81
              До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение

              пп и си направи един калъп за преден предпазител на уредите с малки фарчета, въпреки че и така става!
              Спокойноооо, тоя карбон къде ми го даде ще свърши работа, проблема е че имам и смолата със ускорител и втвърдител, но не можах да намеря отделител, в неделята почвам калъпа(матрицата) а от ония фарчета с лупите май имало и лед не само халоген където ги гледахме, така че ще свършат работа, цената им беше към 220лв. двата.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #82
                До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                Toва е най-хубавото захващане на тези уреди до момента както съм виждал.
                Трите Пера се е справил, но има доста забележки...не са фатални, като се видим на 6-ти ще направим корекциите
                И да не забравиш магнитчето...

                Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                Много ми харесва, само свали трип мастера под холдера и си 6!
                Това НЕ ГО ПРАВИ
                Десо да си гледа нотите и филхармонията и да остави на маратонските ездачи да се състезават

                Коментар


                • #83
                  До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                  Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                  Спокойноооо, тоя карбон къде ми го даде ще свърши работа ...
                  Пламене, ето едно красиво решение за спойлер...чак от Австралия




                  Коментар


                  • #84
                    До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                    Групата за обучението вече е сформирана
                    В събота на линия застават Трите Пера, Ники Гочев, Цвети Иванчев, Пламен Йоцов, Зорница и Билян от Търново, Мартина от Троян, Павел Викторов и аз
                    Тръгването е в 10 часа от хотела в Рударци, където ще направим кратък брифинг преди тръгване...

                    Последно редактирано от Desislav Cekov; 03-03-10, 11:08.

                    Коментар


                    • #85
                      До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Пламене, ето едно красиво решение за спойлер...чак от Австралия
                      Ма тея Австралийците мноо били далеч, убаво че Перник е близо та ето я мойта импровизация даже си спретнах и допълнителна подсветка на роудбука.
                      http://npace.snimka.bg/motorcycles/roudbuk.404418
                      Последно редактирано от Tpunep; 03-03-10, 19:35.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #86
                        До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                        С изключителен успех премина днешното обучение по роуд бук. От Рударци сутринта тръгнахме 5 АТВ-та - Трите Пера, Ники Гочев, Зори, МарТина и аз. На брифинга преди тръгването дойде и един нов състезател с мотоциклет, но пропусна това обучение, поради неподготвеност на машината все още. Времето беше перфектно, цял ден имаше слънце, заснежени склонове и пътеки, кални коловози и бързи каменни и макадамови пътища. Всички начинаещи се справиха перфектно с навигацията по роуд бук, като след двадесетия километър вече сами водеха колоната. Зорница се справяше най-добре, а Трите Пера и Гочев показаха завидно майсторство ориентирайки се само по картинки, тъй като не бяха си калибровали трипмастерите. Успяхме да изминем 80 километра, както беше планирано за деня, а подробен репортаж със снимки и видео ще пусна утре след обяд. До тогава Трите Пера ще ви разказва за неговите подвизи, а ние ще се "мъчим" в минералния басейн и на софрата

                        Коментар


                        • #87
                          До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                          Aмиии, май ми стана навик напоследък да съм неподготвен, Шефо(Десо) убаво ми каза да си промием резервоара и карбуратора след Хъраватската кал ама кой да слуша, явно съм задънил некой жигльор на карбуратора и не работеше като хората, като го изгасим немое да запали после и акумолатора ми падаше та се наложи да го гасим там къде има нанадолно само а на всичкото отгоре ми даде некъв ненормален разход 13л. за 70км. и бензина свърши малко преди Сепарева Баня, ама всичко това беше за да има с какво да се подбъзиква групата основно фенове на КТМ. Иначе интересно като всичко ново, оказа се че не е толкова лесно с тетрадките и си се иска опит, проблема беше при всички новобранци, забравяне да се нулира трипа на точките или пък да се превърти роудбука просто си се иска рутина а от един път май не ставало, хубавото е че не откриваме сами топлата вода и Тодор помогна доста със ъкъл кое как става, но главния проблем е с калибровката на трипа, един път показва повече а друг път по малко и не мога да си го обясня изобщо, по едно време заспа на 1,3>1 и през цялото време съм смятал като некой първолак.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #88
                            До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                            Айде, къде си бавите снимките...
                            Аз като съм далече, не значи че трябва да съм изолиран
                            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                            www.dakarbg.bg
                            www.rallyraid.bg

                            Коментар


                            • #89
                              До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                              След като се събрахме в Рударци и брифинга приключи, решихме да запалим машините.
                              Както и очаквахме, някои машини не запалиха, но никой не беше изненадан
                              Няма да казвам коя машина, но ще я пусна на ВИДЕО



                              Силно се учидих на радоста на Трите Пера като запали, но после разбрах, че са рядко моментите в които АТВ-то му работи



                              След като запали и Yamaha-та на Мартина тръгнахме по трасето.
                              Проблем се оказа, че датчиците на трипмастера на Гочев и Трите Пера не бяха поставени точно и се наложи да навигират по картинки...
                              Въпреки, че имаше някои промени в трасето (отнесени пътища и нови такива) темпото беше добро и стигнахме до една рекичка, която сега си беше сериозна вода
                              Гочев и Трите Пера се заиграха, а девойките си минаха нормално.
                              И малко МОКРО ВИДЕО



                              Пламен така беше се отнесъл, че пропусна един десен завой и продължи по нивите на хората, добре, че човека беше готин и бивш моторист



                              После минахме по заснежените била над Радомир и беше много красиво, а трасето супер скоростно и интересно.
                              Направихме малка пауза, че КТМ-а (Количка за Трудни Моменти ) имаше нужда пак да запали и продължихме в равните полета преди Гълъбник и мали Дрен...

                              Коментар


                              • #90
                                До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                                Продължихме по заснежените пътеки и хубавото зимно слънце,
                                а Трите Пера не можеше да се начуди как така тия Ренегади хем палят, хем вървят и не се развалят



                                Навигацията ставаше все по-лесна, пътищата все по-бързи и се караше "на прекъсвач".
                                Обаче като стигнахме до напоителните канали се оказа, че нивото на водата е високо и няма минаване...
                                Обикаляхме около 5-6 километра и тъкмо намерихме мост и разбрахме, че има втори канал






                                Тук обаче съобразителния Вожд намери брод и бързо се включихме отново в трасето



                                Имаше гладки и хлъзгави камини, но всички излязоха успешно и даже направихме ВИДЕО
                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 07-03-10, 18:48.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X