Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

    Ето колега това е въпросната генерация.

    Коментар


    • #62
      От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

      Най-вероятно отвора, на който е навит болта е за кислороден сензор, това мисля, че ми е ясно, но какво се цели с нарастващото сечение на тръбата?
      Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 12-02-16, 18:24.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

        Тапата е за широколентова сонда. За да се мерят смесите и да се направи адекватна настройка.
        Относно генерацията по тоя нач се намаля малягането в изпускателя и се увеличава скороста доста. Това било истината при моторите и бързите атмосверки. Мой приятел прави генерация на 1000рр и извади 18кс повече откилкото с титаниева генерация на Акрапович

        Коментар


        • #64
          От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

          Най накрая след едномесечно чакане пристигнаха лагерите и семерингите за вилката и линка. Уж ме уверяваха че за седмица ще пристигнат но отново останах излъган типично по Български



          Смених почти всички болтчета със неръждаеми защото старите повечето бяха заоблени или ръждясали.



          Взех си и масълце. Ще го покарам 100-тина километра и след това ще го сменя със 15/50 300v




          Боядисах прахово някой части в цвят Кавазаки. Само да подкарам машинката и малко по малко ще освежа всичко захабено по машината.



          Монтирах оста и най-накрая го пуснах на гуми. Вижда му се края май



          Коментар


          • #65
            От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

            И акомулатор си взех днес

            Коментар


            • #66
              От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

              Някой знае ли как се настройва задният амортисьор? Интересува ме изобщо какви настройки има? Искам да натегна малко ребаунда.

              Коментар


              • #67
                От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                Направих и сефтето днес. Всичко е ок о съм много доволен. Единственото което ме притеснява е че съесинителя тотделя чак в края на хода на лостчето. В същото време пък увлича леко.

                Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 23-02-16, 17:50.

                Коментар


                • #68
                  От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                  Супер добра групичка сте ще се радваме да качиш и някое клипче

                  Коментар


                  • #69
                    От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                    Също забравих да спомена и че скоростите са доста подкъсени. Аз постоянно съм на пета на ограничител а скороста е супер ниска и останалите ме минават като чр съм спрял. Отпред съм със 14 зъба отзад 38. Не знам как е в оригинал но ще трябвя нова зъбчатка и се чуд. С колко зъбаци да я направя

                    Коментар


                    • #70
                      От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                      14/38 са стоковите зъбчатки на кфх 450 .Може да пробваш с 15 отпред ,доста хора карат така .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                        Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                        14/38 са стоковите зъбчатки на кфх 450 .Може да пробваш с 15 отпред ,доста хора карат така .
                        Ясно. Ще измисля нещо защото така не ми харесва

                        Коментар


                        • #72
                          От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                          Нещо не ти е наред двигателя. С 14/38 и 20" задни гуми стоково машината е много бърза с дълга първа скорост и срива бързо съединители, ако се тормози в пресечени и горски терени. Сина ми кара с 13/38 и пак макималната му скорост е много висока или поне е по-висока от на моя КТМ с 14/38.
                          Съединителя определено е слабо място на тази машина. Дисковете вкопават касетата или кошница както съм чувал да й казват, съединителя започва да боксува, опича и изкривява дисковете. В много случаи на 5-та ск с пълна газ боксува и затова двг. стига до прекъсвач.
                          Замери с ГПС каква е макс. скорост. На сина ми с задни гуми 22" на бургаското състезание беше 129.5 км/ч, а моята с раптор 350-107 км/ч. Ямаха раптор 700 спокойно вдига над 140 км/ч стига да намери толкова дълга права и да можеш да го държиш в пътя, така че ако сравняваш с него няма да го стигнеш лесно.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                            Определено се усеща че е ограничителя колега. А и аз виждам че оборотите са на макс. Съединителя си държи определено. Поне за сега. Също аз съм със 8-ци джанти и със ниски гуми и това също влияе много. Има и още нещо. Аз съм свикнал с Китаеца като вдигнеше 60 и имах чувството че излитам. Тук всичко е много по-меко и не се усещат неравностите та може и да ме лъже скороста. Също като се замисля върху това което написа, аз сравнявах точно с два раптора и то от най новите. Както казваш тяхната максимална е доста висока

                            Коментар


                            • #74
                              От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                              Щом губиш представа за скоростта можеш много лесно да си направиш справка с помоща на GPS (и с евтин смартфон става). 450-тката е с къси скорости за писта, когато карахме на ATV Challenge Cup, по горите един приятел с TRX700XX му бе доста скучно, понеже постоянно се налагаше да чака мен с TRX450 и един KTM450sx. Тези машини с 8-мички, са много ниски и неподходящи за гора. Караш само по - корем. За сметка на това пък когато стъпиш на писта, 700-тките ги минаваш като спрели. Оптималния вариант за теб според мен са 9-ки със средна височина - Maxis Razr (или нещо подобно). Тогава вече, ако искаш още максимална скорост върти зъбаците. Кофтито е, че 450-тката е в пъти по-претенциозна от към подръжка спрямо клас 700. Както и да е, това е друга много дълга тема... Твоята е стегната и надявам се ще държи на бой!
                              Non scholae sed vitae discimus.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                                Имам и 9-ки. Купих АТВ-то със тях. Проблема е че 3г машината докато е стояла навън на произвола собственика си подпирал автомобила със двете джанти. Човека ги ползвал вместо трупчета. За щастие бяха съвсем леко криви и ги оправих но имаха много забележки по външният вид и сега ги дооправям. Но пък другото е че май почнах да му свиквам както е окъсено и взех все повече да го харесвам и така

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X