Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ATV с двигател от Иж Планета Спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ATV с двигател от Иж Планета Спорт

    ЗДР на всички от много време искам да публикувам тази тема.Всичко започна само с една идея и един стар двигател от иж спорт.Разцепих го смених частите които бяха за смяна и го събрах.След усилено търсене в нета се сдобих и с рама от атв под всякаква критика.Ето и малко снимки
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:2
Размер:134.7 КБ
ID:6072885
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0018.jpg
Прегледи:2
Размер:114.0 КБ
ID:6072886

    За съжаление нямам много снимки от ремонта на двигателя
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.jpg
Прегледи:2
Размер:139.9 КБ
ID:6072887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:2
Размер:132.5 КБ
ID:6072888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.jpg
Прегледи:2
Размер:142.3 КБ
ID:6072889
    Всички тръби бяха накъсани там където се хваща задният носач сменихме ги с ВиК дебелостенни тръби.Наложи се да обърнем задният носач защото венеца е от ляво а трябваше да е от дясно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-07 14.44.14.jpg
Прегледи:2
Размер:161.6 КБ
ID:6072892Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-07 14.44.41.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:6072893Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-07 14.43.55.jpg
Прегледи:1
Размер:202.1 КБ
ID:6072894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-07 14.44.10.jpg
Прегледи:2
Размер:196.9 КБ
ID:6072895
    Доста голям зор видяхме докато напаснем двигателя и венеца за да се водят без да има кривене добре че имам един за части и само с корпусите е по лесно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0022.jpg
Прегледи:2
Размер:94.5 КБ
ID:6072896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0023.jpg
Прегледи:2
Размер:90.4 КБ
ID:6072897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:2
Размер:92.7 КБ
ID:6072898
    Зглобих рамата и монтирах амортисьори от ЕТЗ задни не разполагах с оригинални за атв
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140805_140822.jpg
Прегледи:2
Размер:146.3 КБ
ID:6072899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140805_140831.jpg
Прегледи:2
Размер:139.5 КБ
ID:6072900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140805_140837.jpg
Прегледи:2
Размер:120.5 КБ
ID:6072901
    Ето вече монтиран двигателя заедно с токовете
    Очаквайте още скоро !!!

  • #2
    От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

    Задния шарнир няма ли да бие в поддръжката на кошницата на седалката при напълно свит амортисьор? малко и тясно ми се вижда, поне на снимките. Също помисли какъв размер джанти ще ползваш/намериш за да знаеш какво междуболтово разстяние да направиш на главините. Успех.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

      ...дръж ни в течение колега,интересен ще е дизаина. Успех
      HUSGVARNA 630 SMR
      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

      Коментар


      • #4
        От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

        Колега:mirodo Аз мисля че няма да опира.Свалих амортисьора от suzuki love 50cc скутер учуди ме с дължината и със твърдостта. Не знам дали трябва да е много твърд, но според мен дължината му ще е добре. Хода на свиване е много малък около 3-4 см но мисля че ще се получи.

        Коментар


        • #5
          От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

          Иж Спорта има доста сила,обаче има един основен проблем-надеждността.Измисли един вентилатор отпреде да го охлажда при нужда.Успех!Ще следя темата!
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #6
            От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

            Единствения проблем който съм имал на времето с този двигател е редовното трошене на втора скорост .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
              Иж Спорта има доста сила,обаче има един основен проблем-надеждността.Измисли един вентилатор отпреде да го охлажда при нужда.Успех!Ще следя темата!
              Колега аз също мислих за вентилатор, но после си викам 'на тоз голям цилиндър за какво му е охлаждане той си има те хората са го измислили' И сега след твоя коментар изпаднах в размисли.Видях в един сайт за китайски атвта охладителна перка 12v на добра цена. Ако има нужда когато го покарам малко ще разбера ще монтирам една такава.Благодаря ти колега....

              Коментар


              • #8
                От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Единствения проблем който съм имал на времето с този двигател е редовното трошене на втора скорост .
                Наистина втората е голям проблем, мойто иж също страдаше от този проблем.За щастие намерих един двигател за части който е читав.Поздрави...

                Коментар


                • #9
                  От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Единствения проблем който съм имал на времето с този двигател е редовното трошене на втора скорост .
                  и съединителя много не издържаше, късаше перата на феродовите дискове

                  Коментар


                  • #10
                    От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                    Първоначално публикуван от gulio_dr Преглед на мнение
                    и съединителя много не издържаше, късаше перата на феродовите дискове
                    Колега наистина и на двата двигателя на половината дискове им ги няма перата но от двата ще стане един хубав Благодаря за саветите....Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                      Първоначално публикуван от gulio_dr Преглед на мнение
                      и съединителя много не издържаше, късаше перата на феродовите дискове
                      За съединителя спомени нямал да ми е давал ядове но основната причина да махна спорта на времето беше че за няма и месец два пъти гръмнах втората скорост .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                        Първоначално публикуван от gulio_dr Преглед на мнение
                        и съединителя много не издържаше, късаше перата на феродовите дискове
                        Стават от Юпитер , метални са с набити коркови плочки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                          На всички ИЖ-ета са изцяло феродови.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            На всички ИЖ-ета са изцяло феродови.
                            Не . И тези на които викате феродови не са такива. Отливки , но материала прилича на бакелит.Имал съм Иж. От опит го пиша . За втора скорост и дистанционните шайби не коментирам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              От опит го пиша . За втора скорост и дистанционните шайби не коментирам.
                              Тънка работа е
                              Като оперативен в МВР имах служебно ИЖ-Планета. Никой го не щеше, тогава бяха на мода ЧЗ-350. Аз го възродих и стана на 6. Един ден прекия ми началник вика "Дай ми го в събота да ходя на лов с него". То е било негово като ново.
                              Като го върна му беше преебал манивелата. От ТИЛ-а ми дадоха нова манивела и храповик. Смених ги и втора взе да се губи. Капацитетите казаха, че трябва да се цепи и сменяват дистанционни шайби докато се нагоди.
                              Така си го карах като поддържах с крак лоста на втора.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X