Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ATV с двигател от Иж Планета Спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

    Спортът, мисля че беше копиран от някакаква Ямаха. Карал съм известно време такова животно и беше доста силно. Трошливостта, включително и на рамката му ме отказа от него. Гореше около 7/100 и вървеше доста прилично. Съединителят не беше с корк а с бакелитови плочки.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
      Иж Спорта има доста сила,обаче има един основен проблем-надеждността.Измисли един вентилатор отпреде да го охлажда при нужда.Успех!Ще следя темата!
      Първоначално публикуван от AUDI_FEN Преглед на мнение
      Колега аз също мислих за вентилатор, но после си викам 'на тоз голям цилиндър за какво му е охлаждане той си има те хората са го измислили' И сега след твоя коментар изпаднах в размисли.Видях в един сайт за китайски атвта охладителна перка 12v на добра цена. Ако има нужда когато го покарам малко ще разбера ще монтирам една такава.Благодаря ти колега....
      То е такя,ама на шовето нормално си караш с 60 и нагоре,а като се заигреаеш в някое дере.....Според мен перката е задължителна.Вибрациите са кански,така че заварявай и уаякчавай смело.помисли как да прекараш ауспуха,за да не ти мирише на пърлено докато караш....по големия проблем за мен е задната.АТВ без задна не мога да го преживея...
      Последно редактирано от jouzzin; 02-12-14, 13:23.
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #18
        От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

        Доста интересен проект Ще го следя с интерес.Успех

        Коментар


        • #19
          От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
          ...по големия проблем за мен е задната.АТВ без задна не мога да го преживея...
          И аз,но може да нареже зъби на задният спирачен диск и да използва стартер за задна...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

            [QUOTE=jouzzin;2643667]То е такя,ама на шовето нормално си караш с 60 и нагоре,а като се заигреаеш в някое дере.....Според мен перката е задължителна.Вибрациите са кански,така че заварявай и уаякчавай смело.помисли как да прекараш ауспуха,за да не ти мирише на пърлено докато караш....по големия проблем за мен е задната.АТВ без задна не мога да го преживея...[/QUOTEКолега прав си че перката е задължителна,вече сам решил че ще му сложа една.А за вибрациите наистина са ужассссс.... След каране няма болт да не се е развил но решението е развиваш мажеш с силикон и завиваш колкото сила имаш.Заварките ги правим възможно най здрави но гледаме и да е поне колкото може красиво.Колега с много добри пожелания, аз ауспуха го прекарах но какво е да караш двотактува машина без да усещаш мириса на пърлено хаха..... За съжаление няма задна но мисля, че като му сложа лебетка проблема ще се реши. ПОЗДРАВИ

            Коментар


            • #21
              От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

              Лош избор нa двигaтел-сaм ще се убедиш. Нямaше чaст вътре която дa не съм сменил докaто имaх тaковa. Нaкрaя го продaдох в перфектно състояние с 150 килогрaмa резервни чaсти и отличен външен вид. Стaрa технология,простa конструкция и в същото време ненaдежднa. Рускa му рaботa.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Лош избор нa двигaтел-сaм ще се убедиш. Нямaше чaст вътре която дa не съм сменил докaто имaх тaковa. Нaкрaя го продaдох в перфектно състояние с 150 килогрaмa резервни чaсти и отличен външен вид. Стaрa технология,простa конструкция и в същото време ненaдежднa. Рускa му рaботa.
                Съгласен сам колега но с това разполагам и имам още еди за части. Реших да го направя с този двигател защото е много мощен и ще доставя голямо удоволствие. Като се сетя как се изправяше Ижето.......

                Коментар


                • #23
                  От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                  Здравейте колеги... Ето и продължението на моя малък проект. Монтирахме и колектора,не стана кой знае какво но няма никакво място за него а и той не е като на другите ижета доста по голям и дебел е...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140817_171748.jpg
Прегледи:2
Размер:84.5 КБ
ID:5627594
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140817_171733.jpg
Прегледи:2
Размер:70.9 КБ
ID:5627595
                  После се захванахме със задният венец, просто разпробих оригиналният на атвто и захванах ижовият за него с болтове. Наложи се и да преправяме задния носач за да стане по яко и да направим обтегачи.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_091814.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5627602
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141129_151316.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5627603
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_091826.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5627604
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141129_151303.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5627605
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_091820.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5627606
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141129_151309.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5627607
                  Намерих в нета джанти 8цола и две предни гуми от zongshen 250. Монтирах ги но предните не станаха, идват много малки и опират в долният носач и ги обърнах на обратно.А задните съвсем случайно попаднах на тях в нета...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140906_193530.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5627608
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140906_193538.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5627609
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140817_171720.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5627610
                  Взе да придобива вид хах

                  Коментар


                  • #24
                    От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                    С тая тръба дето мислиш да ползваш за задна ос, ще береш ядове. Няма АТВ на което оста да е от тръба, камоли пък поцинкована.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      С тая тръба дето мислиш да ползваш за задна ос, ще береш ядове. Няма АТВ на което оста да е от тръба, камоли пък поцинкована.
                      Аз сам виновен извинете ме не се уточних... Колега има Ос във тръбата, тя е сложена за по голяма здравина. Когато подложа две дифтунги под гайките от двете страни и стегна да не се развива. Идеята е главина-тръба-зъбчатка-супорт с лагери-спирачен диск-тръба-главина всичко се стяга и опира на лагерите и според мен много трудно ще се развие а и се заздравява остта...Благодаря колега за досещането. Поздрави...

                      Коментар


                      • #26
                        От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140817_171704.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5627632
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140817_171844.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5627633
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140817_171857.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5627634
                        Още някои дреболии като резервоар,ръчаци,жила и електроника.

                        Колеги ако някой разполага с пластмаси за китайско АТВ 200-250cc на разумна цена нека да ми пише. Че само те ми останаха и никъде не мога да намеря.Благодаря

                        Коментар


                        • #27
                          От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                          Колега,с тоя въздушен филтър,една разходка лятото и ще си за основен ремонт...
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #28
                            От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                            Колега,с тоя въздушен филтър,една разходка лятото и ще си за основен ремонт...
                            Колега този филтър е само за проба, след това смятам да му сложа с дунапрен или оригинален.Поздрави с най добри чувства.
                            Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 05-12-14, 16:50.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                              Последно-после обещaвaм сaмо дa четa!
                              Нaмери си двг от някой бушонирaн дърт японец. Здрaв четиритaктов.
                              Иж създaвa илюзия зa мощ зaрaди шумa и вибрaциите.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: ATV с двигател от Иж Планета Спорт

                                Подкрепям колегата, че такава задна ос не може да има. Намери нещо сериозно. Примерно полуос от камион за заготовка. Тези 8мм болтове, с които си закрепил пиньона ще се скъсат скоропостижно при първото по сериозно подаване на газ. Интересно ми е кое ще се скъса първо - рамката или те. Обтегачите също са неудачни, както и цялото задно окачване. Не го казвам с лошо - просто има какво да се направи с достъпни материали..
                                С Вежени ли "заваряваш"?
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X