Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГаражъТ a.k.a. The Man cave - съвети в строителството

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    ... не че е съвсем лесно да се осигури.
    Хич въобще не е лесно, ако човек няма роднина/приятел със съответната квалификация или опит. Поради което опираме до максимата " Спасението на давещите се е дело на самите давещи се! " ...

Коментар

Следва илюстрация на ефектите от линейно разширение на материалите при различни екстремни температури, сега е около 0С навън и около 13-14С вътре, изображението е колаж от прозорци и ПВЦ лайсна с дължина около 3 метра, имам бели и сиви дограми умишлено за да експериментирам с цвета и промяната във времето.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-01-22 09.41.330.jpg Прегледи:0 Размер:348.4 КБ ID:6698632
      Тук по-долу се вижда как този проблем е решен в Германия, в стар панелен блок саниран преди няколко години.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Prozorec Germania.jpeg Прегледи:0 Размер:265.1 КБ ID:6698638
      Последно редактирано от BatGeorgeone; 22-01-21, 12:13.
      Бъдете живи и здрави

Коментар

• Пенчо
        Пенчо коментира
        Редактиране на коментар
        При мен подобни проблеми не съм забелязал, но и никъде не ползвам пластмаси. И дограмата и первазите са алуминиеви. Имам и външна топлоизолация изпълнена с материали и по технология на Баумит.
        Ами няма пукнатини или проблеми вече над 18 години, а тука температурните разлики са доста по-големи от тези на Албиона.

• BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Пенчо, вярвам ти, аз просто споделям реални факти.

Имам известни подозрения, че материалите, които гледах в строителните магазини в Германия са класи по-високо в качеството спрямо Англия или каквото аз съм купувал от Англия просто е било супер мега зле.

Не знам, какво е правилното решение, и на дограмите, които аз сам сложих има същия ефект и на дограмите, поставени от местна фирма с много добри отзиви за нея ефекта е същия.

Има и вариант хубавите дограми да са в съвсем друг ценови диапазон, ще обясня. Когато аз правих груба сметка на цялата къща да си поръчам от производител или да си сменя сам дограмите цените варират около 3-5 хиляди, после дойде една известна фирма, тяхната оферта беше ... 27 хиляди

Кефиш , не знаш как се прави , обаче се изказваш като експерт . Това дето казваш как е решен проблема в Геррмания , не е това което си мислиш . При стари обекти , масово като подменят дограми работят така . Понеже труда е скъп , не къртят както ние го правим . Правят рамките по малки , и запълват разликите с лаиснички , лепенки и прочее глупости . Точно това виждаш на посочената снимка. Не ти е проблем линейното разширение , просто сте го направили грешно , затова е такъв резултата. На моята къща съм монтирал сам ПВЦ дограма , мога да ти покажа при нужда снимка . Не е проблема в пласмасата , а в начина ви на изработване .

Коментар

• BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Сградата в Германия, която съм снимал е неправена добре, няма никви цигании, всеки път когато ходя обръщам внимание, направено е както трябва, никъде няма проблеми, луфтове, пукнатини, мухъл и т.н. При проблеми има, въпроса е защо, какво точно не е направено както трябва. Не рабирам какво ние сме изработили, дограмата и первазите се поръчват директно от производител, идват с гаранции, сертификати и т.н.

• alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        Цигани има и с немски имена и с английски също , въпроса е колко пари ще се спечелят и колко работя трябва да се свърши . Изключително важно е също , кой е технически ръководител и колко той е наясно какво и как трябва да се случи . Виждал съм почти готова сграда с топлоизолация , да се сваля и да се поръчват нови материали и нова бригада . Случката е след като се запали една многоетажна сграда в Англия .

Да се включа и аз - следя темата от самото начало и никак не очаквах крайния резултата да бъде чак толкова плачевен!!!
      С пластмасите съм съгласен че може да се получи фал, ама с стиропора под мазилката нямам обяснение . Аз карам 12-та година с изолация направена със стиропор - никакви драми. Топлинната ми ефективност се повиши 2 пъти, след качествена топлоизолация на цялата къща + 10см каменна вата на покрива. Повечето неща са правени от мен + майсторчета или от майсторчета + моя надзор или аз в лицето на човека бригада. Всичко което съм прочел е от интернет като информация и смея да твърдя, че грешките които допуснах са минимални. В момента довършвам вътре последните 2 етажа - пак по същата технология. Всичко което е направено е по изпитана технология и няма никакви драми. Само с материалите трябва да се внимава доколкото е възможно.

При теб явно нещо кардинално се е омотало. Или не си спазил технологията поради неясни никому причини или умишлено си я променил. Но и в двата случая си едни пари назад и смесени чувства след края на строежа .

Успех с намирането на решение поне на поправимите грешки. За останалото - следващия път.

Коментар

Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Следва илюстрация на ефектите от линейно разширение на материалите при различни екстремни температури, ...
        Че ПВЦ изделията имат определено линейно разширение - имат. Че при тъмните е повече - повече е. Ама ще да има нещо гнило в Англия, за да ви зяпа толкова.

Ей ти ПВЦ дограма, поставена преди 16-17 години на фасада с южно изложение (т.е. когато има слънце се опича хубаво). Отвън е замазано по най-елементарния начин - с теракол. Никакви глезотии като лайсни и т.п.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PHOTO_20210122_145837.jpg Прегледи:0 Размер:162.2 КБ ID:6698688

Зимата е падало до под -20* Лятото - до 30+ на сянка, а до колко се нагрява на слънце не съм мерил.

Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-01-21, 16:45.

Коментар

• BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Вярвам ти, аз просто не знам защо така се получава при нас, до сега не съм бил в къща където дограмата да не е напукала всички ъгли където ПВЦрамката контактува със стена/таван(мазилката).

Има хитрости които видях да правят, да оставят луфт между мазилката и ПВЦто и там пълнят щедро със силикон, така изкарва в пъти повече докато се одърви силикона и после пак луфт, мухъл и т.н.

Аз гледах как на север и в Канада слагат една самозалепяща лента от нещо като неопрен, увеличаваща размера си около 8-10 пъти, това вместо пяна. В Англия не можах да намеря такава лента обаче, инак това ми беше идеята да сложа.
          Сега като гледам внимателно твоята снимка, може би и да има дилатация на рамката то тя се движи без да напука теракола защото не залепва за него, при мен мазилката е Церезит нещо си, което лепне и после няма сваляне.

Това е направено в нас , лично от мен . Прозорците са си от Бг , алуминиев подпрозоречен перваз немски . Направено с лайсните които са на снимката . Никъде няма повреди . На много обекти съм правил директно на мазилка , без лайсни . Също няма проблеми , затова ти казах че просто бъркате кое как да монтирате .

Коментар

• Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Качеството на металното усилване на дограмата играе ли за степента на линейно разширение?

• BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Алекс, грундирали сме, има няколко слоя лепило на Церезит, има армировъчна мрежа между слоевете, и е измазано плътно до ПВЦдограмата с покритие не Церезит. Термофуга, би ли обясни точно в детайли какво мислиш, че трябва да се направи, не те разбирам?

Чавдаре, метално усилване има вътре в профила, но не влияе на линейното разширение защото се плъзга вътре своводно в профила, ролята му е да придаде конструктивна якост в други посоки.

Пламене, ако това, което виждам при теб е правилната технология, то значи важно е ПВЦ дограмата да контактува с нещо, което има подобно линейно разширение или просто е податливо на промени в размера - и силикона и тази лепяща лайсна в твоя случай и тия лайсни от моите снимки по-горе играят тази роля.

Някой може ли да даде линк към точни инструкции как се поставя ПВЦ прозорец към бетонна или тухлена стена, може и да е на друг език няма проблеми?

• Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Мотажа ако трябва да е по изисквания , си става сложна история . Целия прозорец трябва да е на монтажни планки извън стената . Изолацията да не е само челно , а на гърба на касата . Отделно има специализирани “ лепенки “ , фолиота за поставяне около цялата рамка . Осигуряват термомост , а са и паропропускливи . Обаче практиката в много случаи е далеч от изискванията . Както и преди това писах ,често се налага да се съобразяваш с реалността . Какъв е обекта и какво може да стане , без тотално да се събаря всичко . В твоя случай виждам много малко застъпване на прозореца , приеми като ориентир минимално около сантиметър да е . Изрежи малко от мазилката около розореца , прешпакловай , сложи добър силикон и ще си решиш проблема най -евтино и бързо . Сега е студено , като се позатопли .Хубав силикон , или полиуретан и след 10 години няма да се отлепи и ще е мек.
          Гледам отдолу даже свети , няма как да не духа .
          Последно редактирано от Пламен Атанасов; 22-01-21, 23:07.

Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
        Това е направено в нас , лично от мен . Прозорците са си от Бг , алуминиев подпрозоречен перваз немски . Направено с лайсните които са на снимката . Никъде няма повреди . На много обекти съм правил директно на мазилка , без лайсни . Също няма проблеми , затова ти казах че просто бъркате кое как да монтирате .
        Една изключително малка забележка , позастъпили сте малко повечко дограмата . Това може да бъде само забележка обаче от естетическа гледна точка . Знам че и при най-доброто планиране и изпълнение , винаги има една малко камъче , което убива в обувката .

По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

Коментар

• Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Няма как , стар строеж съобразяваш се с това което е налично . За да се побере достатъчно изолация . Другия вариант беше да се реже самата стена . Към улицата съм изрязвал и направил еднакви и правилни отстояния . Това е на гърба на къщата . По принцип и самата дограма би следвало да е изнесена извън стената , да застъпи изолацията . Когато обаче не се прави смяната на прозорци и изолацията едновременно е невъзможно .

Малко видео материал :

И още по-добро :

По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
        X