Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pinin загуби мощност в движение

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Mitsubishi Pinin загуби мощност в движение

Колата е Мицубиши Пинин, 1.8 GDI. Резервоарът беше на ½ и налях по пълно 25 л А95 от „Марешки“ (почти винаги купувам бензин и нафта от там и винаги съм бил доволен). След 1-2 км колата загуби мощност, започна да глъхне и едва се прибрах. Преди много години имаше подобни проблеми с горивата, но отдавна не ми се е беше случвало. На първо четене се сетих за лош бензин. Веднага се опитах да се обадя на фирмата им и на управителя на бензиностанцията, за да проверят колонката, но уви – ел-пощата не работи, а посоченият в сайта им телефон е невалиден.
    След това помислих, че съвпадението може да е случайно. Моторът пали нормално, на празен ход оборотите са 800/мин., трудно се форсира до 2500 - 3000 и после падат и дори гасне. Въпросът ми към „ЗНАЕЩИТЕ“ е: къде може да е проблемът и как да го търся и намеря?
    Прикачени файлове
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

най-вероятно вода в бензина, източи малко в една паница и го запали да видиш как гори

Коментар

• trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      От къде се източва?

Отвори резервоара и ще разбереш... Дано да не съм прав , ама гние гърловината за зареждане и от там целия резервоар е в кал и ръжда отвътре. Хващам се на бас че и горивния филтър не си сменял - вътре е и беше нещо около 50 лв.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

Коментар

• trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      По гърловината няма следи от ръжда. Горивния филтър не съм сменял, защото не знам как се прави. Ако ти знаеш - моля обясни!

Налягане на горивото? ГДИ има 2 помпи, ниско и високо налягане и там разни други особенности, но Има ли налягане на горивото?
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    U421

Коментар

• trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Ако знаех как се прави, вероятно нямаше да питам тука. Затова съветът ти щеше да има полза, ако напишеш как се прави.

• m4r1qn
      m4r1qn коментира
      Редактиране на коментар
      без майстор запознат с ГДИ няма да стане работата с наляганията - аз лично навремето ходих при несиспомнямкаксеказва, сервиза се намира в Малашевци - ника му е нещоси Тумби

Аз първо ще сменя горивото в резервоара , и ако няма промяна , ще търся проблем в автомобила.

Коментар

Е , какво да пишем тогава , като не знаеш как се прави.
      Аз бих направил следното :
      1 Диагностика през компютъра.
      2. Измерване налягането и предимно цвета на горивото.
      3. Отваряне на резервоара , Там според зависи гледката смяна на филтъра и в тежкия вариант чистене на ръждата.
      4 . Ако нищо от това не помогне , взимайки предвид резултатите от диагностиката - нова помпа ниско налягане или бегом до човек който е на ти с ГДИ.

При мен , след диагностика , чистене на резервоара, смяна на помпата и филтъра , вдигнах ръце и отидох при.... да ми ремонтира помпата за високо налягане.

След като толкова години имаш ГДИ , вероятно знаеш за какво пиша.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
      X