• Бербатов вкара три на Уигън

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:6
Размер:48.3 КБ
ID:6516879Димитър Бербатов вкара хеттрик, негов първи за сезона, при домакинската победа на Манчестър Юнайтед с 5:0 над Уигън в мач от XVIII кръг на Висшата лига на Англия.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заложи на експериментален състав, като в атака заложи на Бербатов и Хавиер Ернандес за сметка на оставените сред резервите Рууни и Уелбек.

Още в 8-ата минута Парк Джи Сун откри резултата. Ситуацията на 18-ия в класирането тим на Уигън стана още по-сложна в 38-ата минута, когато Конър Самън получи директен червен картон след сблъсък с Майкъл Карик.

В 41-ата минута Бербатов откри головата си сметка в мача. Той се възползва от пас на Гибсън в наказателното поле на Уигън, гардира феноменално топката и без проблеми реализира.

В 59-ата минута българинът стигна и до второто си попадение в мача. Антонио Валенсия откри със задължаващ пас Бербатов в наказателното поле и нападателят прониза с десния крак вратата на Уигън за втори път в мача.

Самият Антонио Валенсия направи 4:0 в 75-ата минута, а четири по-късно за нарушение срещу Парк Жи Сун бе отсъдена дузпа, която Бербатов вкара за крайното 5:0.

Така Митко вече има шест попадения от началото на сезона с екипа на Манчестър Юнайтед, четири от които във Висшата лига и то всички отбелязани в два поредни мача.

За Манчестър Юнайтед това е 14-а победа за сезона. Уигън пък регистрира 10-ата си загуба.

Успехът се оказа изключително сладък за Юнайтед, след като тимът се изравни по точки на върха в класирането с Манчестър Сити.

"Гражданите" направиха грешна стъпка, завършвйки 0:0 при гостуването си на Уест Бромич.

Издънка направи и Челси, допускайки трето поредно равенство. На "Стамфорд Бридж" "сините" не успяха да победят Фулъм. Мата в 47-ата изведе Челси напред, но Клинт Демпси в 55-ата възстанови равенството.