• Наполи с домакинска загуба

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:9
Размер:19.3 КБ
ID:6516834Тимът на Наполи допусна домакинска загуба в XVI кръг в италианската Серия "А".

На стадион "Сан Паоло" неаполитанците отстъпиха с 1:3 от Рома в дербито на XVI кръг в италианската Серия "А".

След като в последните три кръга "вълците" бяха спечелили едва точка, в Неапол стигнаха до трите, надигравайки категорично домакините.

Още в 3-ата минута Ламела пробва центриране в наказателното поле на Наполи. Топката излъга и стражът на домакините Морган де Санктис, който в опита си да избие топката си я вкара във вратата.

След час игра гостите стигнаха и до втори гол. С четвъртото си попадение от началото на сезона Пабло Освалдо покачи на 2:0.

Домакините се хвърлиха да обръщат мача, като в 82-ата минута най-добрият играч на Наполи от началото на сезона Марек Хамшик реализира. Словашкият национал реализира четвъртото си попадение в кампанията.

Крайното 3:1 за Рома оформи Фабио Симплисио в 90-ата минута.

В другия късен неделен мач Лацио изпусна да накаже един от лидерите досега - Удинезе, като двубоят на "Олимпико" завърши с щаестливо 2:2 за гостите от Удине.

Антонио Флоро Флорес изведе малко неложично Удинезе напред в резултата в 28-ата минута. В края на полувремето обаче логичното се случи и Сенад Лулич вкара за 1:1.

В 51-ата минута Миро Клозе доведе нещата до пълен обрат. В 73-ата минута обаче Джампиеро Пици реализира за крайното 2:2.

Така в кратката зимна пауза от две седмици в италианския шампионат лидер ще е Юве с две точки аванс пред шампиона Милан и Удинезе.