X
Свий
  •

• Валери Божинов вкара първи гол в Европа

Валери Божинов. Снмка: БГНЕСЕдин от най-яловите нападатели в Европа Валери Божинов най-сетне отбеляза гол и в турнира Лига Европа. Нападателят на Спортинг се разписа при победата с 2:0 над гостуващия отбор на Цюрих в мач от петия кръг на група "D". Успехът гарантира първото място в крайното класиране на португалския отбор.

Божинов отбеляза с глава за 2:0 в 58-ата минута. Попадението му беше първо в европейски клубен турнир. След преминаването си в Спорнтинг през лятото, 25-годишният футболист от Горна Оряховица се беше разписал единствено срещу Жил Висенте - два пъти при разгромното 6:1 на 24 октомври.

Отборът на Твенте с Николай Михайлов на вратата победи с 1:0 Фулъм в Холандия в двубой от група "К". Попадението вкара от близо Марк Янко в 89-ата минута.

Съставите на Васлуй и Лацио завършиха 0:0 в Румъния в среща от петия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Българският национален защитник Живко Миланов записа 90 минути за домакините.