Сър Алекс Фъргюсън: Допуснахме два странни гола

• Сър Алекс Фъргюсън: Допуснахме два странни гола

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:12
Размер:31.1 КБ
ID:6515605Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън изрази задоволство от играта на отбора си срещу Бенфика въпреки домакинското равенство 2:2 в мач от група "C" на Шампионската лига.

Кръг преди края на груповата фаза "червените дяволи" са втори в групата, като изпуснатите три точки завързаха сериозно ситуацията. В последния кръг Манчестър Юнайтед гостува на Базел, като евентуална победа за швейцарците ще изхвърли шампиона на Англия от надпреварата.

С автогол на Джоунс още в 3-ата минута Бенфика излезе напред в резултата. В 30-ата Димитър Бербатов изравни с първото си попадение в Шампионската лига от две години насам. Българинът, който бе един от най-добрите в редиците на "червените дяволи", бе в положение на засада, която обаче бе проспана от съдиите.

В 59-ата минута Дарън Флетчър завърши атака, преминала и през Бербатов, за 2:1. Само минута по-късно обаче левашко изпълнение на вратаря Де Хеа и Рио Фърдинанд позволи на Пабло Аймар да възстанови равенството.

"Допуснахме два много странни гола - анализира сър Алекс Фъргюсън след двубоя. - Първото бе автогол, а при втория сами създадохме головата ситуация пред вратата ни с неориентирана игра в отбрана. Като цяло обаче съм доволен от играта ни. Не мога да имам претенции към играчите ми.

Ако бяхме успели да удържим аванса си при 2:1 малко повече, всичко щеше да е наред."

Влязохме в двубоя много лошо и ни трябваше време за да намерим отново ритъма си на игра.

Постепенно обаче заиграхме така, както искам и до почивката спокойно можехме да имаме и аванс от три гола. Заради контузии не можах да използвам няколко основни играчи, но не търся оправдания.

Сега ни предстои изключителна битка в Базел. Сигурен съм обаче, че всичко ще завърши по най-добрия начин за нас. В Швейцария ще гоним ефектна победа".

"Получи се страхотен мач между два отлични тима - анализира треньорът на Бенфика Жорже Жезуш. - Сега имаме отлични шансове да завършим първи в групата. По-важното обаче е да си осигурим продължаване в следващата фаза.

Играчите ми заслужават поздравления, защото доказаха за пореден пък, че са страхотен тим. Целта ни този сезон е да не загубим нито един мач".

В другия мач от групата Базел победи като гост румънския Оцелул с 3:2