В Подгорица чехите на селекционера Михал Билек попариха домакина Черна гора с 1:0 и продължават след 2:0 в Прага. Единственото попадение бе дело на Петър Ирачек, който с прецизен удар с левия крак преодоля вратаря Младен Божович в 81-ата минута. За полузащитника на шампиона Виктория (Пилзен) това бе едва втория мач за националния отбор.
Черногорците проиграха няколко шанса за гол в началото, а удар на Деян Дамянович разтресе напречната града на вратата на Петър Чех, който пазеше с маска.
Хърватите направиха 0:0 в Загреб срещу Турция и ликуваха, защото разгромиха съперника с 3:0 в Истанбул на 11 ноември. Гостите започнаха амбицирано и още в петата минута шут на Селджук Инан улучи гредата. При добавката вратарят Стипе Плетикоса прояви невероятен рефлекс. Но постепенно избраниците на селекционера Славен Билич изравниха играта и не допуснаха гол.
В последния бараж Португалия разгроми с 6:2 Босна и Херцеговина в Лисабон и се класира за Евро 2012 след 0:0 в първата среща. Кристияно Роналдо откри резултата в седмата минута с феноменален гол от пряк свободен удар от над 30 метра. Четвърт час по-късно Нани удвои с падащ лист, отново от голяма дистанция. Мисимович намали от дузпа в края на полувремето. В началото на второто отново на сцената излезе пак Роналдо, който вкара втори гол на празна врата, след пас на Жоас Мутиньо. Заради разправии с рефера след гола бе изгонен босненският бранител Лулич. Въпреки това гостите намалиха отново чрез Спахич. Всичко свърши, когато в 72-ата минута Елдер Пощига направи 4:2. До края се разписаха Велосо и отново Пощига.
Освен четирите победители от баражите, на европейското първенство ще играят също и отборите на домакините Полша и Украйна, както и победителите в деветте групи на квалификациите- Германия, Русия, Италия, Франция, Холандия, Гърция, Англия, Дания и Испания, както и вторият отбор с най-добри показатели Швеция.
Евро 2012 започва на 8 юни в Киев, а финалната среща е на 1 юли догодина във Варшава.