Евентуално създаване на такава Лига ще бъде дискутирано на специална работна среща, чийто домакин ще бъде ЦСКА.
На официалната страница на клуба ръководството на "гробарите" заяви категорично, че няма да изпрати свой представител на срещата в София
"Партизан и други клубове от Източна и Югоизточна Европа, получиха покана от българския ЦСКА за среща в София. Предмет на срещата е организирането на Балканска лига.
Партизан винаги е бил отворен към предложения, които си поставят за цел развитието на футбола и младите играчи, а освен това носят финансова полза на клубовете. С радост бихме се включили в създаването на регионална организация, но при условие, че тя си взаимодейства с УЕФА и националните федерации", се посочва в съобщението.
В текста се посочва, че на същата позиция са и ръководствата на гръцките Олимпиакос, Панатинайкос и АЕК, като и те няма да имат представители в София.
В съобщението се посочва и че "иначе хубавата инициатива за създаване на Балканска лига е била употребена за самореклама на някои клубове", визирайки ЦСКА и най-вече Цървена звезда, от където на няколко пъти заявиха, че ще имат свой представител на срещата и приветстват инициативата.
От ръководството на ЦСКА са изпратили покани за срещата до над 30 клуба.
Сред поканените освен от балкански страни фигурират и тимове като украинския Металург (Донецк), Астана (Казахстан), Бананц (Ереван).
За изпращането на свои представители на сбирката, която ще се проведе на 14 и 15 ноември в столичния хотел "Хилтън", са потвърдили от Цървена звезда, Стяуа, Динамо (Букурещ) и Панатинайкос.
Идеята е на срещата представителите на всеки от клубовете да предложи схема как могат да играят отборите, които нямат ангажименти в европейските клубни турнири.