Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

    само при мен ли http://alltimecams.com/ не се отваря?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      само при мен ли http://alltimecams.com/ не се отваря?
      Малко тягостно върви. Но се отваря.

      Коментар


      • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

        Привет,
        Всъщност стикерите са моралното наказание за подобно деяние. Поставянето им е лесно, но махането е бавно, трудно и на малки парченца.
        Бъдете сигурен, че досега поставените от НАС и наши ДОБРОВОЛЦИ стикери са залепени, само защото липсва инвалидно картонче или се ползва неправомерно.
        Когато бъде публикуван Епизод 5 ще видите и реакцията на такива хора. Аз лично съм монтирал видеата и снимките, присъствал съм на всяка една акция и гарантирам с личната си честна дума, че горенаписаното е вярно.

        Всички стикери са залепени след като лично сме се уверили, че паркиралият или няма синьо картонче или го ползва неправомерно. Забележете, че картончето не дава право на паркиране на автомобила ако в него не се намира човекът с увреждане или съответно не се спира за да се качи.

        Съгласен съм, че би могло да има и злоупотреби и именно затова не сме предприели "търговска акция по продажба на стикери", а наблягаме на доброволния и морален принцип.

        Колкото до "длъжностните лица" - за съжаление проверките в МОЛ-овете досега са правени само заедно с нашата инициатива или поне не ми е известно да се е случвало по друг повод. Времето, което отнема повикването на полицейски патрул и пристигането му, обикновено е достатъчно нарушителят да си е тръгнал.

        За сметка на това има една интересна подробност и се надявам тя да прерасне в практика. Ако заснемете нарушител (не говорим за синьо място, а изобщо), изпратите снимката/видеото (с дата и час), на които ясно се вижда ДК№, описание на случката и местоположението и, Вашите имена и телефон за връзка, СДВР издирва нарушителя, създава Акт за административно нарушение и Ви вика за да го подпишете като свидетел. След това следва наказателно постановление и всичко идва на мястото си. Друг е въпроса колко от хората ще отделят време за да изпратят подобен сигнал и след това да се разходят за подпис. Ние лично смятаме да тръгнем по този път още през следващата седмица. А Вие?

        При мен сайта се отваря и работи бързо. Възможно е да е имало временен проблем със сървъра на superhosting.

        Коментар


        • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

          Първоначално публикуван от Иван Шопов Преглед на мнение
          За сметка на това има една интересна подробност и се надявам тя да прерасне в практика. Ако заснемете нарушител (не говорим за синьо място, а изобщо), изпратите снимката/видеото (с дата и час), на които ясно се вижда ДК№, описание на случката и местоположението и, Вашите имена и телефон за връзка, СДВР издирва нарушителя, създава Акт за административно нарушение и Ви вика за да го подпишете като свидетел. След това следва наказателно постановление и всичко идва на мястото си.
          Интересно. Къде следва да се изпращат такива сигнали?

          Коментар


          • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

            На страницата на СДВР във Facebook.

            Ето и разговора, който проведохме с тях:


            • 3/3, 11:12am


              AllTime CamsЗдравейте,Бихте ли упоменали реда и координатите за подаване на сигнали за некоректни шофьори?Визирам фото и видеоматериали, от които е видно нарушението.Доколкото знам е възможно подаване на подобен сигнал, след което се подписва протокол като свидетел и лицето бива наказано.Благодаря предварително!










              [*=center]March 3

            • 3/3, 5:55pm


              СДВР Столична ПолицияАко нарушението е станало на територията на СДВР може и тук.










            • 3/3, 5:59pm


              СДВР Столична ПолицияНа лично съобщение ни изпращате телефонен номер за връзка и снимков(видеозапис) материал на който ясно се вижда нарушението, описвате деня ,часът и мястото , трябва също така на снимката ясно да се вижда ДК -номерът.Ние материалите ги изпращаме до ОПП-СДВР и след като от там открият нарушителят ,се свързват с Вас за да се подпишете като свидетел(очевидец) на извършеното нарушение при съставянето на АУАН на извършителя на нарушението.

              Началникът на СДВР, с когото имахме заедно пресконференция абсолютно потвърди тази информация.






            Коментар


            • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

              Жалко. Представих си че има по-официален и по-открит начин. Нещо с проследяване на сигнала примерно.

              Коментар


              • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                Надявам се съвсем скоро да има (утре имам среща, на която се надявам да направим крачка напред).
                Все пак и това е нещо с оглед на това, че вероятно наказуемостта е под 1%. Колкото повече "лъсват" подобни изцепки, толкова по-безопасно ще е утре за нашите деца, така че и дребните наглед действия са жест, който сме длъжни да направим.

                Коментар


                • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                  То е интересно колко е наказуемостта като има фото/видео материал и свидетели.

                  Иначе от единствената камера която имам мога от всеки час шофиране в София после два часа само сигнали да пращам. Хем камерата е гадна и пропуща някои работи.

                  Коментар


                  • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                    Е, колко ще е наказуемостта ще видим като започнем активна работа.

                    В интерес на истината за 21 години с шофьорски стаж, покрай "Наглоста..." за сефте съм щастлив, че има името ми по актовете.

                    За единият час съм съгласен - с автомобил или мотор - тръгна ли да върша работа, всеки път свалям записи и ги пускам в галерията.

                    Коментар


                    • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                      Добра инициатива,и въпреки това адски трудно ще придобие големи(достатъчни за коренна промяна на положението)мащаби.Опитваме се да заприличаме на европейците,те сами се клепат един-друг,а не са както при нас,да замълчават или да си затварят очите!За това и там повечето неща са им по-добре устроени отколкото при нас,а не поради някаква друга причина.
                      Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                      Коментар


                      • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                        Съгласен съм. Факт е, че българинът става невероятно примерен шофьор щом напусне границата! Е, щом може там, значи може и тук!

                        Между другото - от управите на МОЛ-овете (три на брой) заявиха, че откакто сме провели акциите си вече винаги има поне едно свободно синьо място! Лека полека вярвам, че нещата ще придобият по-приятен вид, но това зависи от всички ни.

                        Коментар


                        • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                          Ето и Епизод 4, в който показваме, че наглостта има лице!
                          Без повече скрити лица и регистрационни номера!

                          Коментар


                          • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                            Колега, поразчисти си пощата...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                              Направих го току-що (получих мейл, че си опитал да се свържеш с мен).
                              Извинявай, сега трябва да е ок.

                              Коментар


                              • От: Видеорегистратори,интеркоми,камери за автомобили и всякакви екстремни спортове

                                От днес до края на месеца освен обичайните промоции сме добавили и специално предложение - при закупуване на видеорегистратор с GPS DOD-LS430W получавате като подарък Микро SD карта, клас 10, 32Gb на стойност 58лв!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X