Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

AMSOIL - двигателни и трансмисионни масла и добавки - в наличност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от AP1 Преглед на мнение

    Здравейте.
    Първо: горивата ни не са качествени (дори био компонента в тях не може да е сигурен човек. По принцип трябва да е троен дестилат, ама дали е ...). Съответно изгарянето не е най-оптималното, което може да се очаква. В резултат на което в маслото се трупат повече от предвиденото нагари и други вредности.

    Второ: натрупването на окиси. С нашите основно къси пътувания, коли оборудвани със старт-стоп, хибриди и т.н., маслото достига по-бавно ( а често и изобщо) работна температура и съответно натрупването на окиси е по-бързо.

    Трето: Производителя не иска да си карате двигателя 500 000км. Иска да изкара гаранцията си и толкова.
    А в същото време, когато масовия потребител си избира чисто нова кола, гледа да ходи по-рядко на сервиз, да плаща по-малко за обслужване и т.н.

    П.с. Вчера се занимавахме точно с бензинов VW двигател, който е на 100 000км със 3 смени на масло. След 3та маслена промивка, започна да сдобива цвят и да не прилича на 20 годишен дизел.
    П.с.2. Вдигнете пръчката на някоя такава кола, на която маслото е над 15на хиляди километра и помиришете.

    Успехи.
    ​​​​​
    1) За горивата всеки това говори, аз да чукна на дърво до сега не съм имал ядове. По принцип КПД на двигател с вътрешно горене е твърде далеч от желания, но се ползва над 100 години активно.
    2) Защо смятате, че всеки пътува предимно на къси разстояния? Аз пътувам 26 км. до работа, отнема ми 25 минути.
    3) Производителя на моята кола няма ограничение в пробега за гаранцията, явно си вярва какво е сътворил, било то пренебрегната марка. След като ми изтече гаранцията, рано по росата плахо отворих гаража, с ясното съзнание, че колата вече може да се е разпаднала през нощта, ми не беше. Търкалям я 3,5 години по-късно. 500 х.км. си изкарват масово автомобилите, ако Горубляне и Дупница проговорят ще се учудите на какво е способно съвременното автомобилостроене.
    П.С. Цвета не означава ли, че маслото си върши работата, тоест мие? Колко дълго се запазват качествата на маслото са по-важни от цвета. На дизелите като все е черно на никой не му минават такива мисли, че нещо не е наред.
    П.С. 2 Пръчката я вдигам след като мина 22-23 х.км. Горе-долу тогава евентуално има нужда от доливане. Явно съм станал спокоен шофьор, този тур май няма да доливам. Уточнявам, дизел е.

    П.П. Горното го пиша не с цел да се заяждам, просто ми писна постоянно да се обяснява навсякъде, че маслото трябвало да се сменя на максимум 10 хиляди и т.н. Съвременните масла мисля са доста по-добри от тези преди 25 години, а още тогава имаше коли със заводско предписание за смяна на 15 х.км. Имах такава служебна, нищо и нямаше, над 200 х.км. и зверски експлоатирана от моя милост 15 х.км. и три месеца. Издадох я жива и здрава, срещах години след това по пътищата. За ужас на всички се караше с 10W40. Ма то 98-лято нямало друго, това дал производителя.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Здравейте, бих се радвал да прочета вашите аргументи по случая.
      Дизелови коли обслужвани на такива интервали, са допълнили или подменили маслото с нафта няколко пъти.
      VW 184 к.с EA288. Ако се кара на препоръчителните смени от производителя, след 150к км, разхода на масло става литър на 1000км. С алуминиев блок, и ремонта е 50:50. Масово обявите са точно за този двигател.

      Има една подробност, обаче. На няколко коли, от различни марки, в книжките за екплоатация е маркирано и показано, спрямо географският регион, кога и как да се обслужва. България е посочена като страна с лоши показатели, и сервизните интервали са 6000 мили или една година. Това съм го виждал в книжката на нова Тойота Корола бензин, Мазда 6 дизел и Шкода Октавия бензин и дизел. Също е описано спрямо този климат с какво масло да се кара.

      От официалните вносители, печелят от корпоративен лизинг или продажби. Там е важно, докато е гаранционна една кола, да има по-малки разходи за нея. Сметката е една за 30к км обслужвания, и на всеки 10-15к друга. Никой, след това не го интересува какво се случва с тази кола. Сменяват се почти веднага, след изтичането на гаранцията.

      Тези 30к км са заложени като максимален пробег. При VW, следи показателите на маслото, брой паления, смяна на горивен филтър и маслен и още някой показатели. Имал съм случай, при продължително градско, чести паления, сервизният интервал да падне с 10к км. Аз реално съм минал 1200км. Не съм си играл да ровя за алгоритъма как точно работи.

      С познат, сме си е правил експерименти с неговата кола. Над 500к км, 1.9 тди 90к.с VW. Амсойл, е единственото масло което не мърда от щеката до 13-14к км. След това, изчезват едни 800гр, С всякакви други масла като Кастрол,
      Елф, Хаволин, Бардал, Равенол и т.н (вискозитета е един и същи за всички - 5w40) това нещо се случва в порядъка на 6-8к км. тези 800гр ги няма на щеката. Тези 800гр са от макс до мин.

      Познавам и хора, които се хвалят, че колите и не горят масло. Тя сама си долива от конденза или нафта Тръгнат на дълъг път за морето, и то падне на минимума. Всичките примеси са заминали извън двигателя
      Затова е хубаво маслото да стои над 100 градуса за по-дълго време, най-малкото конденза в маслото да се изпарява.

      За да няма залитания, от както започнах да слагам Амсойл, вече няколко години, за себе си съм си взел решение, докато мога и имам достъп до тях, ще са те.

      Коментар


      • Интересна констатация за горивата. Тъй като доста често ходя до Турция да хапвам кюфтенца,зареждам и тяхна нафта. Горе-долу,колкото турска,толкова и българска нафта изгарям за година. Тук зареждам Лукойлска нафта,там Шелска(ви пауър) . Зареждал съм и от ОРЕТ(от по-скъпата им). Абсолютно никаква разлика в разхода и поведението на колата. Та или и турците карат със смотана нафта или твърдението,че нашата е смотана куца!
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • Явно аз съм коцузлия, и все уцелвам кофти горива. От марешки след 3к км с меговата нафта, правих двигател. Стопи буталата. Това преди години.
          Прези две седмици, взимам колата на бащата да я докарам към София за обслужване. 2.0 тди 150к.с, 2017. Още като я взех, нещо не ми хареса как работи, държи високи обороти. За протокола, на 82к км е. Карам я 200км до София. Няма сила да изпревари тир. Трябва да връщам до 3 или 4-та, за да успея. Колата е обслужена Април на 2023. Масла и всички филтри. В София я карах с нафтата в нея, че беше на 3/4 резервоар. Зареждана в градска/квартална бензиностанция.
          Обслужиха я пак, с ново масло и филтри навсякъде. Беше станала за зареждане, и я напълних от Лука, обикновенна нафта. Тази кола започна да върви както трябва. На 5-та си върви без да се задъхва, или да има някаки признаци че от тези 150 коня, половината ги няма. От сервиза, споделиха че горивният филтър е бил много мръсен.

          От Април до това обслужване, е била зареждана само от кварталната.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от FiveFinger Преглед на мнение

            Дизелови коли обслужвани на такива интервали, са допълнили или подменили маслото с нафта няколко пъти.
            VW 184 к.с EA288. Ако се кара на препоръчителните смени от производителя, след 150к км, разхода на масло става литър на 1000км. С алуминиев блок, и ремонта е 50:50. Масово обявите са точно за този двигател.

            Има една подробност, обаче. На няколко коли, от различни марки, в книжките за екплоатация е маркирано и показано, спрямо географският регион, кога и как да се обслужва. България е посочена като страна с лоши показатели, и сервизните интервали са 6000 мили или една година. Това съм го виждал в книжката на нова Тойота Корола бензин, Мазда 6 дизел и Шкода Октавия бензин и дизел. Също е описано спрямо този климат с какво масло да се кара.

            От официалните вносители, печелят от корпоративен лизинг или продажби. Там е важно, докато е гаранционна една кола, да има по-малки разходи за нея. Сметката е една за 30к км обслужвания, и на всеки 10-15к друга. Никой, след това не го интересува какво се случва с тази кола. Сменяват се почти веднага, след изтичането на гаранцията.

            Тези 30к км са заложени като максимален пробег. При VW, следи показателите на маслото, брой паления, смяна на горивен филтър и маслен и още някой показатели. Имал съм случай, при продължително градско, чести паления, сервизният интервал да падне с 10к км. Аз реално съм минал 1200км. Не съм си играл да ровя за алгоритъма как точно работи.

            С познат, сме си е правил експерименти с неговата кола. Над 500к км, 1.9 тди 90к.с VW. Амсойл, е единственото масло което не мърда от щеката до 13-14к км. След това, изчезват едни 800гр, С всякакви други масла като Кастрол,
            Елф, Хаволин, Бардал, Равенол и т.н (вискозитета е един и същи за всички - 5w40) това нещо се случва в порядъка на 6-8к км. тези 800гр ги няма на щеката. Тези 800гр са от макс до мин.

            Познавам и хора, които се хвалят, че колите и не горят масло. Тя сама си долива от конденза или нафта Тръгнат на дълъг път за морето, и то падне на минимума. Всичките примеси са заминали извън двигателя
            Затова е хубаво маслото да стои над 100 градуса за по-дълго време, най-малкото конденза в маслото да се изпарява.

            За да няма залитания, от както започнах да слагам Амсойл, вече няколко години, за себе си съм си взел решение, докато мога и имам достъп до тях, ще са те.
            Няма перфектни двигатели, моята е на 262 хиляди, последна смяна преди 22 х.км. Малко над средата е маслото на щеката. Имам смени на 34 и 32 х.км. преди мен. Има и на 28, средно е сменяно ан 30 хиляди. За мен кола, която не гори масло не съществува, тази ме учудва с малък разход за този интервал, при все че е ясно че маслото след 20 х.км. не е като ново.
            Всеки работи за печалба, факт. Но нямат фикс идея да прекарат клетия БГ шофер.
            VW нещо ми паднаха в очите, 3-4 коли на 2-4 години, ми нищо особено като проблеми, но за тази цена и хвалби трябваше сервиз да не са виждали, освен обслужване. Продължавам да не харесвам дизел, еле евро 5,6 за градско каране.
            Някои коли харесват повече едни масла, по-малко други. Убедих се в това преди почти 20 години, на кола тогава 17 годишна.
            И накрая, не говорим за качествата на Амсойл, нито за което и да е друго.
            В този ред на мисли, моя двигател е монтиран и в други марки МПС. При мен производителя дава Кастрол, при друг е Тотал, Елф....Не съм си играл да ровя. Всеки казва, че това масло е специално за този мотор. Механиката е еднаква.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • В друга тема бях писал. За да докарат цени под тези на местния производител,вносителите вкарват някакви смески,дето са мноооого далеч от нафта! Пример за това са смеските дето ги вкарва Домусчиев. Оригиналните Лукойл бензиностанции си зареждат от рафинерята. Франчайза,нямам си идея.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от FiveFinger Преглед на мнение
                Явно аз съм коцузлия, и все уцелвам кофти горива. От марешки след 3к км с меговата нафта, правих двигател. Стопи буталата. Това преди години.
                Прези две седмици, взимам колата на бащата да я докарам към София за обслужване. 2.0 тди 150к.с, 2017. Още като я взех, нещо не ми хареса как работи, държи високи обороти. За протокола, на 82к км е. Карам я 200км до София. Няма сила да изпревари тир. Трябва да връщам до 3 или 4-та, за да успея. Колата е обслужена Април на 2023. Масла и всички филтри. В София я карах с нафтата в нея, че беше на 3/4 резервоар. Зареждана в градска/квартална бензиностанция.
                Обслужиха я пак, с ново масло и филтри навсякъде. Беше станала за зареждане, и я напълних от Лука, обикновенна нафта. Тази кола започна да върви както трябва. На 5-та си върви без да се задъхва, или да има някаки признаци че от тези 150 коня, половината ги няма. От сервиза, споделиха че горивният филтър е бил много мръсен.

                От Април до това обслужване, е била зареждана само от кварталната.
                Проблема е в кварталната, не в горивата в БГ. Аз карам само от най-евтината нафта при нас, местна верига и Инса. Вече почти 80 х.км. С Марешки карат всякакви скъпи коли тук, е вече е с друго име но всичко е същото.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Проблема е в кварталната, не в горивата в БГ. Аз карам само от най-евтината нафта при нас, местна верига и Инса. Вече почти 80 х.км. С Марешки карат всякакви скъпи коли тук, е вече е с друго име но всичко е същото.
                  Явно аз съм изтеглил късата клечка. Интересното е, че с тази квартална бензиностанция, са и пращали проверки, и всичко е излизало с качеството. Вече дали Лука, не слагат някакви други неща в техните горива, няма как да знам. Споделям какво впечатление ми направи, и мой личен опит. В момента карам турбо бензин, сравнително нов и адекватен, не е някоя газирана вода 1.5 литра, със 100 октана от Лука, пак се представя по-добре. Карах я с Шел В паур 95, но 100-цата е по-добре. Цените са и 1:1. Километрите които минавам с един резервоар да + 60-70 в повече в полза на Лука, отделно респонса на педала на газта е по-пъргава.
                  Докато не си развалят качеството, ще ходя при тях.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Проблема е в кварталната, не в горивата в БГ. Аз карам само от най-евтината нафта при нас, местна верига и Инса. Вече почти 80 х.км. С Марешки карат всякакви скъпи коли тук, е вече е с друго име но всичко е същото.
                    В Бургас,марешката я взеха ИНС ОЙЛ. Зареждат от Лукойл,че и добавки слагат. Сети се добавките от къде ги вземат. Цената на ИНС ОЙЛ е най-ниска в Бургас.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Няма перфектни двигатели, моята е на 262 хиляди, последна смяна преди 22 х.км. Малко над средата е маслото на щеката. Имам смени на 34 и 32 х.км. преди мен. Има и на 28, средно е сменяно ан 30 хиляди. За мен кола, която не гори масло не съществува, тази ме учудва с малък разход за този интервал, при все че е ясно че маслото след 20 х.км. не е като ново.
                      Всеки работи за печалба, факт. Но нямат фикс идея да прекарат клетия БГ шофер.
                      VW нещо ми паднаха в очите, 3-4 коли на 2-4 години, ми нищо особено като проблеми, но за тази цена и хвалби трябваше сервиз да не са виждали, освен обслужване. Продължавам да не харесвам дизел, еле евро 5,6 за градско каране.
                      Някои коли харесват повече едни масла, по-малко други. Убедих се в това преди почти 20 години, на кола тогава 17 годишна.
                      И накрая, не говорим за качествата на Амсойл, нито за което и да е друго.
                      В този ред на мисли, моя двигател е монтиран и в други марки МПС. При мен производителя дава Кастрол, при друг е Тотал, Елф....Не съм си играл да ровя. Всеки казва, че това масло е специално за този мотор. Механиката е еднаква.
                      Механиката може да е 1:1, но горивни карти и т.н не са! От там се променят доста нещата.
                      Отделно, няма филтри които да са адекватни за 20к км. особенно въздушен. В София, съм свалял на 1000км, и беше катран.
                      За мен, ясен показател на такива дълги инетрвали за смяна е, когато започне да изчезва от щеката. Значи, животеца му е приключил. За VW, добро или нищо. За 3г от нова, на под 60к км, да влезне за рейка(производствен дефект), тропащи спирачки, протекла водна помпа(трябваше да пътувам една събота), скърцащи тампони като на файтон, блокирала ключалка на резервоара(колко псувни отнесе тогава, добре че имах 1/2 гориво) и още няколко неща, за мен не е нормално. Средно, на всеки 4-5 месеца е стояла в сервиз за повече от един ден. рекорда беше 7 дни, че нямах налична частта.. Да, оправени по гаранция,
                      Маздата ми беше на двойни киломтери, и години, проблеми 0. Абсолютна 0. За двете коли се грижа адекватно.

                      Коментар


                      • Ползвах маслата на Амсойл на мотоциклет, автомобили и АТВ преди години. Бях много доволен. Сега може би са още по-добри, но цената вече е висока.
                        Отклонението е за сервизния интервал. Купих си втора ръка ивеко 3,0. Казаха ми, че сервизния интервал е на 40 000 км или 2 години. Не повярвах, много ми се видя. Мой познат е собственик на един от официалните сервизи на Ивеко. Отговора беше за България 45 000 км. Случайно бях при Димбо-дилър на кемпери на базата на Фиат. Отговори ми че е 50 000, но за БГ трябва да е 40-45 000. Каза също, че от нови горят масло и че това е нормално според сервизна документация.
                        П.П. Моето ивеко е също кемпер. Сменям масло на 2 години за този период минавам средно м/ 12 и 17 000 км. Не губи масло, не доливам. Поне до сега.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от FiveFinger Преглед на мнение

                          Механиката може да е 1:1, но горивни карти и т.н не са! От там се променят доста нещата.
                          Отделно, няма филтри които да са адекватни за 20к км. особенно въздушен. В София, съм свалял на 1000км, и беше катран.
                          За мен, ясен показател на такива дълги инетрвали за смяна е, когато започне да изчезва от щеката. Значи, животеца му е приключил. За VW, добро или нищо. За 3г от нова, на под 60к км, да влезне за рейка(производствен дефект), тропащи спирачки, протекла водна помпа(трябваше да пътувам една събота), скърцащи тампони като на файтон, блокирала ключалка на резервоара(колко псувни отнесе тогава, добре че имах 1/2 гориво) и още няколко неща, за мен не е нормално. Средно, на всеки 4-5 месеца е стояла в сервиз за повече от един ден. рекорда беше 7 дни, че нямах налична частта.. Да, оправени по гаранция,
                          Маздата ми беше на двойни киломтери, и години, проблеми 0. Абсолютна 0. За двете коли се грижа адекватно.
                          Ти си петият с протекла водна помпа, другите четири са на 140 х.км., различни модели на VW.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • Водни помпи протичат и на 60к км. Както и заключването на капачката на резервоара. Влачат си ги тези проблеми с години. Тъпото е, че се случва изведнъж. Спираш, и там си и оставаш. Изтича охлаждащата течност като от фонтан. А силикат гела който е в казанчето, е откровена простотия. Скъса се пликчето, и запуши всичко. Оказва се, че някой дизели са три водни помпи, не с една. VW сър.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от AP1 Преглед на мнение

                              Здравейте.
                              Първо: горивата ни не са качествени (дори био компонента в тях не може да е сигурен човек. По принцип трябва да е троен дестилат, ама дали е ...). Съответно изгарянето не е най-оптималното, което може да се очаква. В резултат на което в маслото се трупат повече от предвиденото нагари и други вредности.

                              Второ: натрупването на окиси. С нашите основно къси пътувания, коли оборудвани със старт-стоп, хибриди и т.н., маслото достига по-бавно ( а често и изобщо) работна температура и съответно натрупването на окиси е по-бързо.

                              Трето: Производителя не иска да си карате двигателя 500 000км. Иска да изкара гаранцията си и толкова.
                              А в същото време, когато масовия потребител си избира чисто нова кола, гледа да ходи по-рядко на сервиз, да плаща по-малко за обслужване и т.н.

                              П.с. Вчера се занимавахме точно с бензинов VW двигател, който е на 100 000км със 3 смени на масло. След 3та маслена промивка, започна да сдобива цвят и да не прилича на 20 годишен дизел.
                              П.с.2. Вдигнете пръчката на някоя такава кола, на която маслото е над 15на хиляди километра и помиришете.

                              Успехи.
                              ​​​​​
                              Може би е назрял моментът да научите за една новост която вече е на над 20г.
                              Та, на БК на автомобила се задава с какво масло работи ДВГ. Ако е зададено стандартно - сервизният интервал 10к. км. Ако е зададено "лонг лайв", сервизният интервал теоретично е 30к. км., но информацията се пресмята динамично според куп параметри - температура на двигателя, на маслото, натоварване на ДВГ и още куп други. И ако МПС се използва в неблагоприятни режими лампиона за смяна на масло може да светне след 15к. км...

                              Само за статистиката:
                              Аз също съм от хората които не успяват да хванат разлика между нашите и чуждоземските горива.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • Пасат, 2.0 дизел, 170 коня, 2012 година от магазина. 365 хиляди в момента. Масло сменявано на 30 хиляди. От смяна до смяна не се долива.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X