Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гратис в метрото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гратис в метрото

    Преди час и нещо се движих с метрото от Младост до националния стадион. Точно на изхода на автоматичните врати гледам едно цигане отвън - изчаква хората да наближат да излизат и когато се отвори се шмугва през вратата. После с фина маневра минава през загражденията, които попринцип се въртят само в обратна на неговата нужна посока. И се насочва безгрижно и си слиза по ескалатора... А до ескалатора си стои неподвижен чичко полицай и гледа строго за спазването на реда и закона...

  • #2
    От: Гратис в метрото

    Ти щото никога не си се возил без билет в трамвая, дори когато бяха по 6 ст?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Гратис в метрото

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ти щото никога не си се возил без билет в трамвая, дори когато бяха по 6 ст?
      Имаше и по 2ст.

      Коментар


      • #4
        От: Гратис в метрото

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Имаше и по 2ст.
        Помня зелените от по 4ст. ама тези от по 2 не
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Гратис в метрото

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Помня зелените от по 4ст. ама тези от по 2 не
          Ами 5-тицата от Св. Неделя до Боянското трамвайче беше 2ст.
          То също беше 2.
          Иначе до Княжево 4ст.

          Коментар


          • #6
            От: Гратис в метрото

            Случвало се е да съм гратисчия като ученик. Не за друго, а съм си забравял картата вкъщи, губел съм я и подобни. Те за ученици бяха много малко пари и мама все ми купуваше. Контрольорите пък почти не проверяваха ученици.

            Все пак наблягам на последното изречение... Туй лапе само не се блъсна в милиционера, та да стане гротеската пълна. Явно в трудовата му характеристика не влиза това да гледа за прескачащи огражденията гратисчии...

            Коментар


            • #7
              От: Гратис в метрото

              Ами не влиза. Това е работа на контрольорите. Полицията има съвсем други функции. (Не че си вършат работата като хората.)
              Дай ся понеже е цигане и да го линчуваме директно, а?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Гратис в метрото

                Не се хващай за думата "цигане". Да, цигане беше, но въпросът е принципен.

                На мен в трудовата ми характеристика не влиза да почиствам коридора на университета - за това си има чистачки. Но някак си като видя боклук на земята - навеждам се и го хвърлям в кошчето. Не ми е работа и да вардя кой вкарва сандвичи и кола по кабинетите (поне в характеристиката ми не го пише). Ама и това правя.

                Смятам, че "чичкото полицай" трябваше да хване сополанкото за ухото и да го накара да мине по правилния за него път - навън... Аз също бих го направил като съвсем трето лице, но пък всъщност се оказа, че ме е страх именно от "чичкото полицай" - реших, че ще си докарам лични проблеми, а не морални ползи... и най-вероятно съм бил прав в преценката си.

                Или не съм прав въобще?

                Коментар


                • #9
                  От: Гратис в метрото

                  Щом им е калпава системата - да минават гратисчии! То веднъж цяла овца имаше в метрото, та едно цигане ли! /не знам кога и как, но съм гледал клипче от телефон, как полицаи извеждат цяла, жива и здрава овца от някоя от станциите!/. А полицаят поне според мен не би трябвало да се спуска да лови мангалче-гратисчия. Защото може да е просто хлапе без билет, а може някой да го е пратил да заглавичка чичко полицай, докато този някой свърши някаква по-полезна работа наоколо
                  Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гратис в метрото

                    хахах момчета аз няма да се обаждам понеже като бях на 13 години сам си правех картите за градския транспорт на фотошоп ....а това беше когато фотошопа беше млад
                    LZ5DG....0888985906
                    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                    Не всичко, което има две бузи е лице!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гратис в метрото

                      За полицията няма това - а не онова. Представете си същата ситуация в лондонското метро?! Бобито ще изведе "малкия", пък ако ще да е внука на кралицата! И нека да се дърпа или да направи скандал! За секунди ще реши ситуацията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гратис в метрото

                        Много зависи, от товазащо е в метрото, с каква задача, какво пази. Особено пък след атентатите, със сигурност този, който следи за сигурността, дори няма право да гони гратисчийче из тубата
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гратис в метрото

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Помня зелените от по 4ст. ама тези от по 2 не
                          И аз ги помня тези от четири стотинки наборче ама Пенчо сигурно е малко по дърт от нас та помни и предишните .Да е жив и здрав
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гратис в метрото

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            И аз ги помня тези от четири стотинки наборче ама Пенчо сигурно е малко по дърт от нас та помни и предишните .Да е жив и здрав
                            Още бяха с кондуктори трамваите! И тръгваха от Св. Неделя!
                            Поне 5-ицата.
                            Набор 57

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гратис в метрото

                              Еми то от там се свиква на слободия-като малък гратисчия,после ще тръгне да вади капаците на шахтите и така нататък.Баща ми е разправял,как като малки са ги пращали да пасат кравите-всяко момче си пасе неговата крава.И като се появи пъдарина треска ги е втрисала да не би нещо волно или неволно да са съгрешили,че боя се е смятал за нищо.Жестоки правила ама и къщите са стояли незаключени тогава и за реколтата по полето не са се притеснявали,че някой ще я окраде.Това детенце е трябвало полицая да го улови за ухото и да го изхвърли навън,като за изпроводяк го засили и с един хубав шут."Бий малко дупенце,за да не биеш дърто газище" (Народна поговорка)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X