Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една малка простотия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една малка простотия

    Вчера сутринта тръгвам за едно от по-далечните кътчета на Родината - по работа, с няколко спирки тук и там, всичко предварително уговорено. Единственото отстъпление беше да проверим проходим ли е неизвестно от кога и защо затворения проход Златица-Етрополе. За всеки случай звъннах на Дявол Коледа, който веднага ме ориентира в обстановката (благодарско още веднъж!) и нататък по план.
    Днес сутринта се отправяме свежи и отпочинали към крайната цел на пътуването и на портала се оказва, че... нямам документи. В смисъл - никакви. След известно ровене из джипката изведнъж ми става зле. Не само защото без документи няма да ме пуснат и да припаря до портала, а защото изведнъж разбирам, че от 3 дена карам без книжка. И съм на кръгло 400 км от къщи, където книжка, лична карта и всичко останало си прашасват кротко в колата на баща ми... Чудничко!

    Е, така и така е ясно, че работа няма да се свърши и денят е тотално загубен, почесвам се по главата и след кратък семеен съвет решаваме на връщане да минем по забутаните пътчета. Не толкова заради липсващата ми книжка - при нормално каране шанса да ви спрат на магистрала е много по-малък, отколкото на някой забутан междуселски път - колкото за да опознаем района.
    утре ще прегледам снимките и ако не са съвсем скапани, може да кача няколко, но отсега си казвам, че където и да отиде човек из България, навсякъде може да се намери нещо интересно!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Една малка простотия

    Преди години ми се случи и на мен. Една сутрин се запътвам към бензиностанцията и незнам какво ме прихвана да отворя жабката и да погледна документите, е нямаше ги . След почесване на няколко пъти се сетих къде са (на 70км) и че от две седмици са там . Както и да е тръгнал съм да ходя на работа и щом съм карал така две седмици няма да се връщам, а тогава бях млад студент и карах на дядо ми москвича, при което с него никога не са ме спирали. На последното голямо кръстовище преди офиса един залюхан счетоводител бързаше да мине на ляв завой , не ме видя и така хубаво се заби в москвича странино над задната гума, че го премести с един метър и се почна ...
    Ти имаш ли документи и застраховка , аз имамм... ама ....
    В краина сметка понеже си беше виновен ми даде някакви пари с които си купих една кутия боя, една една кутия кит , една врата от моргата и останаха за две бири
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: Една малка простотия

      Колега "Tef4o" а какво ще кажеш за прохода Етрополе-Златица??? Там си е като една малка хард разходка, недай си да трябва да се разминеш и с по-голяма машина. Той си е затворен от както аз се помня!
      Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

      Коментар


      • #4
        От: Една малка простотия

        Първоначално публикуван от Rumenige82 Преглед на мнение
        Колега "Tef4o" а какво ще кажеш за прохода Етрополе-Златица??? Там си е като една малка хард разходка, недай си да трябва да се разминеш и с по-голяма машина. Той си е затворен от както аз се помня!
        От към страната на Златица пътя е малко тесен, но поне лятно време няма проблем. За тежък камион сигурно ще е весело, но иначе се разминах с поне 20 коли, десетина джипа и 2 буса. Моторетките не ги броя, но и такива имаше. И не видях никакъв хард - хората си джиткаха с Октавиите и Астрите. Има точно на 3-4 места изровено, което изисква повишено внимание, ако си с лека кола и толкова. От към Етрополе пътя е достатъчно широк и за камиони.
        Честно казано, в центъра на Враца (до жп-моста) се натресох в доста по-голяма дупка, отколкото имаше по прохода.
        После минахме и по доста второ- и третокласни пътища, които не са в по-добро състояние - особено в района на община Каравелово. Пък и в района на Червен Бряг. Тук-там и по пътя към Бяла Слатина има едни такива трапове.... миналата година по това време в един от тях успях на скорост 40км/ч да пръсна чисто нов Гудиър на Лансера Чак джантата се пукна.
        Нищо ми няма на прохода, само малко стопанисване му липсва, това е. На доста места се забелязваше по-пресен асфалт, може някой да е кърпил все пак.

        П.П. Прегледах снимките - както се и очакваше не ги бива
        Май е крайно време да си купя свестен фотоапарат...
        Иначе се нагледахме на красоти из Балкана, забихме се в Съева Дупка - красива пещера, въпреки твърде малкото време за разглеждане, отскочихме до Карлуково, където за моя изненада се оказа фраш от интересни неща (и не говоря за билницата), за съжаление се оказа, че покрай ремонта на Витарата, освен документите, съм разтоварил и офроуд екипировката на жена ми и оставихме подробното разглеждане за друг път.
        Обиколихме и още доста местенца по пътя и май ще трябва да повторим разходката - с повече свободно време обаче.
        Последно редактирано от tef4o; 08-07-10, 12:52.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Една малка простотия

          За това че нямаш документи не се притеснявай въобще.Аз от 3-4 години карам така из България.Защо ? Наказанието е по чл 183 ал 1 или 10 лева .Засичали са ме и със 98 км на градско и още много много други и въртят сучат полицаите 10 лева.И даже веднъж ми написаха фиш за 10 лева пак за документите че съм навлезнал в насрещното а полицаите бяха на 10 метра от нас .Но барчето беше там какво да направя .Така че закона в момента е такъв че най добре е да нямаш документи и нямаш проблеми .Дадеш ли талона си изгорял .

          Коментар


          • #6
            От: Една малка простотия

            Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
            ....Засичали са ме и със 98 км на градско и още много много други и въртят сучат полицаите 10 лева...
            Ти гордееш ли се с това?
            Опитвам се и друго да ти напиша, но не намирам приемлив текст....

            Коментар


            • #7
              От: Една малка простотия

              Не става въпрос за гордеене ,а за четене на законите .Защото ще ти кажа нещо "В тази държава навсякъде изгарят зайкажиите ,другите не ги докосват ".Е сори ама неискам да съм изтривалка на някого незнам за теб. .А и ще ти кажа нещо друго ,че преди 15 години може и повече ми написаха акт за това че нямам амонячна ампула в аптечката .Сега даже няма да им дам да се докоснат до колата ми ,ако си полицай опитай ,горския на Тетово съм .

              Коментар


              • #8
                От: Една малка простотия

                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                Не става въпрос за гордеене ,а за четене на законите .Защото ще ти кажа нещо "В тази държава навсякъде изгарят зайкажиите ,другите не ги докосват ".Е сори ама неискам да съм изтривалка на някого незнам за теб. .А и ще ти кажа нещо друго ,че преди 15 години може и повече ми написаха акт за това че нямам амонячна ампула в аптечката .Сега даже няма да им дам да се докоснат до колата ми ,ако си полицай опитай ,горския на Тетово съм .
                Сигурно в законите, които четеш, пише да караш със 100 в града
                Не съм полицай, но ми писна да съм "зайкаджия" за такива безсмъртни като теб!

                Коментар


                • #9
                  От: Една малка простотия

                  Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                  .Сега даже няма да им дам да се докоснат до колата ми ,ако си полицай опитай .
                  чукай на дърво

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една малка простотия

                    Хайде да оставим тия детски истории .Нека всеки си живее както му харесва .Желая ви успех в живота .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една малка простотия

                      Ето няколко снимки от връщането - не са много стока, но може пък някой да се заинтригува - на живо гледките са много, много по-впечатляващи.

                      Това е някъде по високото около Златица, кариера или рудник - нямам представа, но гледката, особено по това време на деня е зашеметяваща. Ей в такива моменти адски ме е яд, че се разминах на косъм с един професионален Canon тази пролет...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zlatica4.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5193018


                      Това е в самия проход от северна страна, до тунела:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zlatica5.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5193016

                      и самия тунел, неизвестно защо построен и изоставен...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zlatica6.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5193015

                      По пътя към Карлуково се налагаше понякога да изчакваме и такива участници в движението, които бяха на мнение, че пътя си е техен и упорито търсеха трева по асфалта

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karlukowo1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5193017

                      Това е по-неинтересната част от околностите на Карлуково. По интересната... съжалявам, просто не се сетих да снимам. Гледките около Искъра са невероятни, а и се шашнах достатъчно от Дома на Пещерняците или нещо подобно се казваше. Не знам кой го е строил, но шапка му свалям за фантазията! Ако не сте ходили - отидете. Струва си, въпреки, че дома в момента не е в най-доброто си състояние (безстопанственост) и въпреки прекомерно приказливия украинец, който заварихме там. Не, че е лош човек, не ме разбирайте погрешно. Просто му е ужасяващо скучно и говори безспир. За мен не беше голям проблем, защото с руския съм добре и имам бегли спомени от украинския, но ако сте скарани с тия езици, ще е интересно Въпреки това ... абе идете и вижте, това е. И си предвидете поне 2 дена минимум. А, да предупредя. Въпросния дом от към пътя изглежда съвсем безобидно. Нека това не ви подвежда

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karlukowo2.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5193019

                      А това е нещо, което сигурно всички са виждали, но не се сдържах - Беклемето или по-скоро гледката надолу.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:troqn_karnare.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5193020

                      Това пък е единствената що-годе читава снимка от Тетевенско. Стоях и зяпах известно време, за да се уверя, че това си е естествено образувание, а не е строеж.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tetewen1.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5193023

                      И какво ли не още... някой ден наистина ще си купя читав фотоапарат... обещавам

                      П.П. Хм, странно. Сниките и без това не ги биваше особено, а сега съвсем зле изглеждат. Менажера на файловете да не набутва някаква допълнителна компресия?
                      Последно редактирано от tef4o; 12-07-10, 17:46.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X