Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

    На 28.06.Погребахме най предания член на семейството Макс. Не че беше наш но сигурна съм че всеки е изпитвал тази болка да загубиш някой който докато е жив тихо и невидимо е изпълвал живота ви с още нещо, като вярност любов,преданност и какво ли не още, и в замяна никога не е изисквал повече от малко храна и очаквал много любов и ласки.
    Но този предан член на семейството не се е харесвал на някого защото точно и стриктно е пазил вас и вашата собственност. Имаме общо четири овчарки, преди седмица ставайки сутринта да ги нахраним видяхме че двете трудно движат задните си крака и не посегнаха към храната. на пръв поглед приличаше на травма от падане или удар, и понеже те често обичат да играят на терасата на втория етаж помислихме че са паднали от там. Прибрах ги в къщи и започнах да ги опипвам по ставите и гръбнка но те бяха спокойни и не издаваха признаци на болка от удар. Приготвих им кисело мляко с витамини и аналгин и го излочиха без проблем след 40 мин. вече тичаха отново в двора. Баща им Макс, не прояви никакви признаци на болест или нещо което да подскаже че и той не е добре, препичаше старите си кокали на слънцето, скара се сутринта на любимата си и на децата си за закуската,нали той е шефът първо той се храни. И това му причини смърта. Вечерта някой е хвърлил нещо инжектирано с отрова, малките са си откраднали по парченце но той е хапнал цялото, четири часа лекарите се бореха за живота му, първоначално мислеха че е артрит на ставите и гръбнака от староста, неможеше да ходи и влачеше задните си крака, после че е причина от вирус или бактерия, докато излязат кръвните проби кучето рязко се влоши, нищо не помогна въпреки системите и медикаментите отиде си в ръцете ми.
    Незнам какъв човек трябва да си за да причиниш подобна смърт на което и да е живо същество. Мъчно ми е и немога да приема че отваряйки вратата той няма да ме посрешне и да се поомоли да го погаля.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

    Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
    На 28.06.Погребахме най предания член на семейството Макс. Не че беше наш но сигурна съм че всеки е изпитвал тази болка да загубиш някой който докато е жив тихо и невидимо е изпълвал живота ви с още нещо, като вярност любов,преданност и какво ли не още, и в замяна никога не е изисквал повече от малко храна и очаквал много любов и ласки.
    Но този предан член на семейството не се е харесвал на някого защото точно и стриктно е пазил вас и вашата собственност. Имаме общо четири овчарки, преди седмица ставайки сутринта да ги нахраним видяхме че двете трудно движат задните си крака и не посегнаха към храната. на пръв поглед приличаше на травма от падане или удар, и понеже те често обичат да играят на терасата на втория етаж помислихме че са паднали от там. Прибрах ги в къщи и започнах да ги опипвам по ставите и гръбнка но те бяха спокойни и не издаваха признаци на болка от удар. Приготвих им кисело мляко с витамини и аналгин и го излочиха без проблем след 40 мин. вече тичаха отново в двора. Баща им Макс, не прояви никакви признаци на болест или нещо което да подскаже че и той не е добре, препичаше старите си кокали на слънцето, скара се сутринта на любимата си и на децата си за закуската,нали той е шефът първо той се храни. И това му причини смърта. Вечерта някой е хвърлил нещо инжектирано с отрова, малките са си откраднали по парченце но той е хапнал цялото, четири часа лекарите се бореха за живота му, първоначално мислеха че е артрит на ставите и гръбнака от староста, неможеше да ходи и влачеше задните си крака, после че е причина от вирус или бактерия, докато излязат кръвните проби кучето рязко се влоши, нищо не помогна въпреки системите и медикаментите отиде си в ръцете ми.
    Незнам какъв човек трябва да си за да причиниш подобна смърт на което и да е живо същество. Мъчно ми е и немога да приема че отваряйки вратата той няма да ме посрешне и да се поомоли да го погаля.
    Лошо. И на нашия му бяха подхвърлили. Някакви оранжеви гранулки. За момент не е можел да ходи дори. Някак прескочи трапа, може би защото не е съвсем дъртак. На 8 години е.

    Не мога да ги разбера тия гадове. Разбирам да е улично и да лае и да налита да хапе, да речем до някъде бих оправдал, понеже държавата определено не си върши работата в това отношение. И отново вината не е в животинките.

    Ама нашия (а предполагам и твоите) излиза от двора само на каишка, когато го разхожда баща ми, пък и да излизаше иначе, трябва много, ама много да му се разхождаш по нервите, че да опита да направи нещо, и то само ако не може да избяга вместо това.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

      Лошо!За съжаление има много боклуци около нас!

      Коментар


      • #4
        От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

        Съболезнования... Астра почина преди повече от две години на преклонна възраст (13 години) и все още си я спомняме с хубаво...

        Коментар


        • #5
          От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

          donia, много съжалявам
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #6
            От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

            Допреди три години и ние имахме немска овчарка. Не го отровиха, просто му дойде времето. Беше си като член от семейството. Много добре знам какво е да загубиш животинка..
            Уфф, стана ми мъчно...
            А какъв човек трябва да си, за да направиш подобно нещо... просто не знам.
            Съжалявам, donia
            Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

            Коментар


            • #7
              От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

              Тази гадост се прави, или когато кучето притеснява някого (лае непрекъснато, хапе и т.н.), или когато се подговя обир.
              Преди години мои съседи бяха жертва на второто, но бяха късметлии, че спипаха крадците, които после си признаха и за кучетата.
              Не, че това върна животниките, де...
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Тази гадост се прави, или когато кучето притеснява някого (лае непрекъснато, хапе и т.н.), или когато се подговя обир.
                Преди години мои съседи бяха жертва на второто, но бяха късметлии, че спипаха крадците, които после си признаха и за кучетата.
                Не, че това върна животниките, де...
                И да, и не. Нашето не лае, поне не и постоянно. Не хапе. Обир не може да стане, по простата причина че там постоянно има някой. Чиста злоба, според мен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                  Моите съболезнования за изгубеното кученце.Този , който го е направил трябва да е бая смелчага.Най-вероятно е някой, живеещ около вас според мен и който ви има зъб за нещо....знам ли.
                  Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И да, и не. Нашето не лае, поне не и постоянно. Не хапе. Обир не може да стане, по простата причина че там постоянно има някой. Чиста злоба, според мен.
                    Мисля, че грешиш. От лични наблюдения нашего брата не е чак толкова пунктуален, когато става дума за "някакви" си чувства като злоба, завист и т.н. Ако има обаче някаква изгода (без оглед начините и на постигане) е доста по- педантичен и изобретателен. Всъщнност какъвто и да е мотивът- постъпката е долна и опасна.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                      Снощи, разбрахме че на други двама комшии също са отровили кучетата все големи и добри пазачи, едното кавказка овчарка а другото, българско овчарско куче, едни и същи симптоми при отравянето, една и съща продължителност на мъките на животинчетата, - мотивите според мен няколко и еднакви и различни, имаме около трима заподозрени съседи, всичките отглеждат крави и овце и понеже сме до града продават млякото хем скъпо хем разредено с вода и маргарин хем без да плащат данъци. Но нас това не ни засяга пряко тъй като от тази пролет спрях да купувам мляко от единия от тях, но не е това причината, по скоро е това че кравите им няколко пъти влизат в нивите ни със ечемик или с фиданки / които са оградени но те чупят и колчетата/ и ги тъпчат и чупят, няколко пъти ги помолихме да предупредят краваря си, и на третия път аз се обърнах към кмета, като му казах че следващия път ще подам жалба в служба земеделие, а единия ни предупреди че кучетата му лаели овцете и кравите като пасат пред оградата ни / сели сме жив плет и фиданки/ и те щели да брактисат или казано на български да абортират, демек плашат животните които като си изкарваш колата все едната ти гума ще влезе в някоя голяма кравешка фъшкия, но тяхното им е мило и скъпо, пък чуждото всеки да си бере гайлето, и не искам да обиждам някого но според мен не е само от това че имат крави просто мислят през социализма, и тримата са на по 78г.Все бай Тошо им липсва това какво е човещина и уважение май са го забравили.
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                        Преди две години набихм... т.е. набиха () един такъв урод в стария квартал.

                        Но ще започна по-отрано. Преди около 5-6 години 12 годишното ми домашно куче изяде някаква гадост от земята... Докато се усетя беше глътнало доста. Тери се казваше - малко красиво териерче. После започна да пикае кръв. Лекувахме го веднъж с някакви медикаменти за бъбреци - оправи се временно. После му направиха операция и видяха, че не е нищо свързано с бъбреците. След това ветеринарите до зоопарка откриха, че всъщност става дума за уголемено сърце. Изключително скъпо лечение му приложиха, но го спасихме. Доживя до 18 годишна възраст и в началото на тази година се наложи да го приспим, защото вече стана много зле... През целия си старчески живот беше на лекарства и ни е излизало към 150 лева на месец за лекарства кученцето. Ама какво да го правим - аз съм израстнал с него. Обичах го изключително много. Ето го сладура: Тери.

                        Връщам се преди две години. Събрала се седянка пред магазинчето на блока и доста съседи са се понапили. Обсъждат уличните кучета, които са няколко. По-специално обсъждат едно, което много лае. Повечето хора го защитават, но има някои, които искат да бъде хванато и убито. Аз просто минавах покрай събитието когато един мъж на средна възраст се похвали гръмко:

                        - Опитвал съм да ги стрелям с въздушна пушка в окото ама не умират. Ще им ... майката на тея помиари. Обаче съм пробвал друго - продават евтино едно лекарство за сърце на прах - смесвате го с кайма и го оставяте до кофата за боклук. После няма да ги видите. Изобщо не го усещат. А отровите ги надушват.

                        Стана ми интересно и отидох да го попитам:

                        - Пробвал ли си я тази работа?

                        След като потвърди му се случи тежка случка. Дори противниците на уличните кучета му наскочиха. Не за друго, а всички знаеха за моето куче, а едно друго съвсем младо кутре на съсед беше умряло по същото време. Освен това имаме едно улично женско с едно оче - винаги сме се чудели какво му се е случило. Много здрав бой отнесе урода. Не посмя да се оплаче в полицията. Мисля, че даже се премести да живее другаде, защото отдавна не съм го виждал.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение

                          Много здрав бой отнесе урода. Не посмя да се оплаче в полицията. Мисля, че даже се премести да живее другаде, защото отдавна не съм го виждал.
                          Където и да иде пак същия идиот ще си остане.Такива изроди много-за съжаление.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                            Много жалко наистина!
                            Навсякъде ще се намери някой такъв ...
                            Преди няколко години ми отровиха дворното куче, бях го прибрал, че ми дожаля за него, не го връзвах.
                            Ротвайлерката, която сега имам е на 10 г. и много и треперя, живее с мен в къщи.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОТРОВИХА МИ КУЧЕТО?

                              Доня,съжалявам за загубатаМоя Крумчо си отиде преди две години,но почти няма ден от тогава,в който да не си спомням за него...Знам какво ти е....И се наричаме хора...Хомо Сапиенс...Мамка им,изроди мръсни...Подли твари-отровители...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X