Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инициатива за контролните точки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инициатива за контролните точки

    Ето каква инициатива има в mobile.bg
    http://spisanie.mobile.bg/avtomobili...ki-ot-kat.html
    И според мен трябва да можем да си правим справки за контролните точки в интернет. Това не вярвм да е много голям проблем на КАТ, а ще улесни доста водачи

  • #2
    До: Инициатива за контролните точки

    А в момента ако те спре полицай може ли да разбере по някакъв начин колко точки имаш ?
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      До: Инициатива за контролните точки

      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
      А в момента ако те спре полицай може ли да разбере по някакъв начин колко точки имаш ?
      По никакъв /освен ако не е врачка /, поне не веднага !
      Боян 0898 / 63 66 73
      Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

      Коментар


      • #4
        До: Инициатива за контролните точки

        Само аз ли си мисля, че все още не сме дорасли достатъчно за да ползваме качествени държавни IT услуги.

        Примерите, за които се сещам - записванията за детските градини и издаването на новите лични документи.

        Ако и тук я има същата врътка с милионите от нашите джобове за някаква лагава система, която реално не върши работа - по-добре без нея.

        Коментар


        • #5
          До: Инициатива за контролните точки

          Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
          Само аз ли си мисля, че все още не сме дорасли достатъчно за да ползваме качествени държавни IT услуги.

          Примерите, за които се сещам - записванията за детските градини и издаването на новите лични документи.

          Ако и тук я има същата врътка с милионите от нашите джобове за някаква лагава система, която реално не върши работа - по-добре без нея.
          Тежка е темата. Най-общо казано:

          1. Самите организации нямат изгода от IT услуги, защото се съкращава персонал. Когато се съкрати персонал - парите за него също се съкращават от фонд работна заплата. Тоест за самата организация въвеждането на IT услуги е просто разход, който не й носи ползи. Тя предпочита да си дондурка служителите и да не харчи допълнителни пари;

          2. Държавата не винаги има изгода от IT услуги, защото те съкращават бюрокрацията, а пазара на труда ни е прекалено слаб и не може да предложи алтернативна работа за тези хора. Безработицата ни тъй или иначе е изключително висока;

          3. Фирмите изпълнители са буквално безконтролни (това вече ТРЯБВА да се оправи) и поради тази причина нарочно си вършат работата калпаво. Така по-късно пак ще има работа... ако не за тях - за "свако", който също има такава фирма.

          Аз мога още повече да разширя темата, като например:

          + Всичкия софтуер, който се пише за държавна организация трябва да бъде или с отворен код или лиценз на организацията! В противен случай фирмите държат държавата в шах!

          + Където може и държавата има потенциал - нека да дава задачите на държавни фирми/организации с приоритет. Ето държавните университети и БАН страдат от недофинансиране - вътре има достатъчно много млади специалисти, които могат да изградят и поддържат такъв софтуер и хардуер.

          ... и т.н. и т.н.

          Коментар


          • #6
            До: Инициатива за контролните точки

            Няма да е зле да знаем с колко точки раполагаме. Обаче като знам държавните служители как 'милеят' редовия данъкоплатец да е облекчен - съмнявам се това да стане! Преди месец бях в КАТ да регистрирам джипката - добре,че и миналата година бях по работа там, иначе не знам как някой, който стъпва за пръв път би се ориентирал в обстановката. Та за това говоря - как на никой не му пука да облекчи гражданите....

            Коментар


            • #7
              До: Инициатива за контролните точки

              В КАТ Плевен,за да ти направят справка с точките плащаш една таксичка,на гишето ти взимат още половината на първата таксичка само да ти даде хвърчащ лист,и след една седмица пак отиваш за да ти кажат.
              Лапанаето на пари няма как да спре,те от това живеят.


              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Инициатива за контролните точки

                Дума в пустиня. Няма шанс подобна идея да да прерасне в нещо хубаво. Не заради нещо конкретно, а защото в Кат все още е 1982 година. Какъв интернет тогава.

                Всичко което е свързано с Кат е драматично и е обвързано с много субективизъм.

                Иначе идеята е супер. Звучи като историята на Форд. Обаче от Форд модел Т да се отиде на Форд Пума например...

                Представете си: Караш бързо, снима те камера, на мейла си на следващия ден получаваш информацията, че дължиш Х пари на държавата за глоба по повод извършеното нарушение. Чинно е представена снимката с целия събран материал. Имаш линк, който да последваш, ако случайно не ти си управлявал автомобила. Натискаш потвърди за това, че ти си карал колата и автоматично излиза банковата сметка по която да преведеш парите. Влизаш в сметката си, превеждаш необходимата сума и гордо отпечатваш снимката, за да я занесеш на съпругата си за оправдание по намалелия семеен бюджет...

                Ех... Бъдеще... 2089 година може би....

                А сега... Получаваш пощенски плик. Почва чудене, през тази година(примерно миналата) на тази дата кой ли идиот може да ти е карал колата. Поради заплашително вулгарния тон, решаваш да отскочиш до Кат за да провериш все пак каво става. Разбира се, скачаш в колата в обедната почивка и отлиташ към КАТ. Отивайки там установяваш, че няма къде да паркираш. Все пак я наместваш там, между другите коли, коя със пишеща машина на капака, коя с надписи "Нотариус" по прозорците и отиваш към гишето. Там те посрещат враждебните погледи на други "Престъпници", всеки повел я дядо си, я някоя друга по-далечна роднина, за да им пишат на тях. Поради факта, че чакаш 2 часа се изнервяш адски. За сметка на това, ти показват снимка, която всъщност е просто нормално ситуация на Софийско кръстовище и при твоята реакция " ама какво да я пренеса ли, като на тая пред мен 3 пъти и угасна колата" човека казва "абе знам ама бюджета...." и ти пишат хубав акт. Взимат ти последните 4 точки + шофьорската книжка и деня ти става паметен. Тъкмо си мислиш, как сега да си подкараш колата без книжка и виждаш решението на всичките ти проблеми под формата на голям, хубав и особенно внушителен паяк, който отнася тъкмо твоята кола !!!

                Коментар


                • #9
                  До: Инициатива за контролните точки

                  Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                  Чинно е представена снимката с целия събран материал.
                  Не колега, не снимка - ВИДЕО трябва да бъде!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Инициатива за контролните точки

                    Ето малко продължение по темата: http://spisanie.mobile.bg/avtomobili...i-2-chast.html

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X