Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет и общуването след 5 години

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интернет и общуването след 5 години

    Как мислите, че ще се развие общуването между хората в интернет след 5 години ?
    Помня времето, когато казваха, че в нета не може да се запознаеш с мацка ...всички били гейове и откачалки. Сега познавам хора вече с деца.
    Но не става въпрос само за този вид общуване....

  • #2
    До: Интернет и общуването след 5 години

    Въпроса е по - скоро, след 5 г. ще има ли въобще общуване извън мрежата? С тези бързи темпове с които се развива интернет комуникацията...

    Коментар


    • #3
      До: Интернет и общуването след 5 години

      Въпросът е - какъв е въпросът ?
      Понеже в този си вид темата ми е малко неясна...

      Общуването е дело на хората. Интернет е инструмент за общуване. Нито първия, нито последния. Как свириш на даден инструмент зависи от майсторлък, талант, упражнения, опит и какво ли не още. Качеството на инструмента, колкото и важно да е, е на далеч по-заден план, и става важно едва когато си овладял всичко останало.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Интернет и общуването след 5 години

        Въпроса е пределно ясен. И касае форма на общуване, която се развива динамично. Според мен сравнението с интрумент не е удачно, защото инструмента е един и не търпи промени, а хората ползващи го са различни.
        Хората ще си останем много различни, но интернет не. И естествено едни ще го ползват по умело от други
        Все пак въпроса отново.....
        Ще се развият ли нови форми и какви на общуване? Ще измести ли традиционните и в какво степен ? Може би ще има и някакви видове симбиоза !?

        Примерно голямо заведение с много зали и компютър те насочва към залата, която отговаря на профила ти и моментното ти настроение ?

        Коментар


        • #5
          До: Интернет и общуването след 5 години

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Въпросът е - какъв е въпросът ?
          Понеже в този си вид темата ми е малко неясна...

          Общуването е дело на хората. Интернет е инструмент за общуване. Нито първия, нито последния. Как свириш на даден инструмент зависи от майсторлък, талант, упражнения, опит и какво ли не още. Качеството на инструмента, колкото и важно да е, е на далеч по-заден план, и става важно едва когато си овладял всичко останало.
          Много точно!
          Виртуозите си личат без да изпъкват, общуването е изкуство. Който не вярва-да си помисли как си говорят хамалите, и циганите из махалата, и как студентите. Е, не всички, но поне тези с малко повече багаж над раменете.

          Иначе по темата-един познат казва, че му е много по-лесно да сваля гаджета по скайпа, отколкото наживо. Ами ако това стане с повечето човеци-какво ще стане с човечеството?

          Аа, сетих се-ще останат само тези дето могат да си изпросят секс по нормалния начин, и само те ще имат потомство...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            До: Интернет и общуването след 5 години

            Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
            Въпроса е пределно ясен.

            Хората ще си останем много различни, но интернет не.
            Въпроса е твърде общ.С малкото уточнение от примера,му се дава известна конкретност,но отговора си остава неопределен еднозначно.
            Моя отговор е-Само бъдещето ще покаже.(айде може и некоя врачка)
            И хората и интернет се променят в някаква степен.
            А,че хората са различни-това е факт.И бъдещето ще покаже дали ще си останат различни в същата степен,като днес.Едно е сигурно-хората никога няма да станат еднакви на 100%.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              До: Интернет и общуването след 5 години

              уточняване на въпроса №2...
              Ако преди 10 години някой ми кажеше, че може да си седиш с нещо приличащо на сгънат на две лист А3(лаптоп), някъде в планината и да гледаш филми, да водиш видео разговори, да си управляваш парите...дори да правиш пари, сигурно не бих му повярвал. Сега е факт.
              ...Та да пофантазираме

              А за хората смятам, че в същината си не се променят...поне от 2-3000 години

              Коментар


              • #8
                До: Интернет и общуването след 5 години

                Бъдещето на интернет е описано пределно добре в първите две книги от поредицата Hyperion на Дан Симънс.


                Според мен сравнението с интрумент не е удачно, защото инструмента е един и не търпи промени, а хората ползващи го са различни
                По тревожно повтарящ се начин не мога да свиря на Korg Donca-Matic DA-20 от 1963та, не мога да вържа две ноти с Korg Poly 800 от 1983та, и съвсем тотално и безнадеждно съм неспособен да свиря на Korg Pa2X Pro от 2007ма.

                Със същото обезпокояващо постоянство, ако ми дадат достъп до тях съм неспособен да изкарам друго освен скрибуцане от Страдивариус от 17ти век, от Гаспар да Сало - независимо от оригинал или по-късно копие, както и от електронна цигулка Марк Капуано производство миналата година. Та мисля аналогията интернет / музикален инструмент не е съвсем лишена от смисъл.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Интернет и общуването след 5 години

                  Гоблин, мерси за инфото за Дан Симънс,
                  намерих книгата в нета и си я свалих. Любопитно е до колко човека е успял да предскаже нещата, при положение, че книгата е писана 89-90 г. При първа възможност ще я прочета.

                  Последно редактирано от Goblin; 05-01-10, 20:00.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Интернет и общуването след 5 години

                    Цялата поредица е велика, и развитието на интернета в нея е бледа подточка от целия сюжет. Горещо препоръчвам всичко негово без "Острието на Дарвин", което е малко по-претупано. Пак се чете, но хммм...
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Интернет и общуването след 5 години

                      не е толкова страшно както се опитват да го изкарат според мен. по цял ден (разбирай нощ) работя и общувам през интернет. е и след това изпитвам силна нужда да общувам с хора "на живо"... предполагам, че и при повечето хора нямащи проблеми с общуването е така. просто интернет дава възможност да общуваме повече от нормалното. а за тези които си представят някякви свръх сайбър машини които ще заменят всичко,е те са си имали проблеми с общуването и преди интернет. ама интернет не може да смени социалните връзки. и всъщнтост аз минавам за сайбър маниак по-принцип (и музиката и технологиите които ползвам и начина ми на живот).... ама друго си е да се събереш със хора.... всъщност и сега работя за чуждестранна фирма от която не съм виждал никой на живо и ми е странно дори след миналите няколко години.ама за професията става.но да си заменя приятелите със "измислени социални връзки" през нета ми е абсурдно.а за "онова'' със сайбър връзките или секс или общуване, е няма лошо ама си е самозадоволяване. как може някой въобще да си мисли че е "свалил". направо ми е смешно. то и тая истерия че сайбър живота ще измести реалния отмина преди години така или иначе. просто хора които преди са си били асоциални така или иначе сега си имат "трибуна" (през нета) да тръбят някакви смешни прогнози.... а преди са си седяли тихичко вкъщи и са се чудили какво да правят... за интернет сленга и названието на тези хора няма да почваме да пишем сега..... просто нета си е част от живота както и технологиите и т.н.. и едно време хората не са мислили, че има друго освен цървули,ама това значи ли че маратонките са превзели живота ни? а и както винаги старите ни хора са си го казали правилно "всяко чудо за 3 дни". трите дни на нета отдавна отминаха. сега е само инструмент.......
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #12
                        До: Интернет и общуването след 5 години

                        За мен интернет ще го има и в близките 5 години ще продължи да го има но не се знае ка ще е устроен света,как ще живеят на едно хора и роботи,сигорно всеки човек ще си има двоиник робот
                        [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Интернет и общуването след 5 години

                          Защо след 5 години? И сега вече общуването на двама души през мрежата си е шведка тройка - те двамата и един подслушващ. Някогашните агенти и доносници на ДС ряпа да ядат!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Интернет и общуването след 5 години

                            Уффф....май Гоблин е прав ! Нещо не съм си формулирал правилно темата.
                            Идеята беше малко фантазия, поглед в бъдещето...прогнози

                            Дали някой от правоимащите да не я затрие....пък аз да мисля за по-добър опит ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Интернет и общуването след 5 години

                              Не знам дали след 5, но може би след 10 години, сигурно ще има някви такива сензорни костюми...или може би нещо като вана с пяна.
                              ...Та те ще улавят движенията ти и ще ги предават на човека с който общуваш в момента. Сексуалната страна няма да зачевам....но примерно може да си общуваш с детето да кажем. Искаш да го погалиш по главата и неговия костюм предава твоите движения....Малко гадно звучи нали ? ((
                              Последно редактирано от mitkosto; 08-01-10, 00:21.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X