Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От колко години снегът "пак" ни изненадва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    А! Проверил ли е някой?
    Това го знам от близък приятел, който от години там живее във собствен апартамент в първи бецирк, на 150 м. от Щефансдом. Като дойде време за данъци, доста се просълзява.

    Коментар


    • #17
      До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

      Може и да се просълзява, ама на където и да се огледа парите му са си на место, а ние накъдето и да погледнем, виждаме две неща - откраднатите ни пари във вид на безсмислена просташка луксозна показност и мизерия.
      "Благодаря" за такова управление на моите данъци тук.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #18
        До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
        Ей ги на бюджетите на Виена, при това не само за тази година.
        http://www.wien.gv.at/finanzen/budget/
        За съжаление не вдявам особенно от немски, и ако някои иска може да помогне.
        Като цяло сумата от 11 милиарда евро е голяма, но то и тоя град си е достътъчно голям, красив с трафик на няколко нива и всичките му екстри си искат по принцип сериозна поддръжка. От друга страна бюджета на София е малък но то пък и практически нищо не се поддържа като за света, та дори и тази сума за всичката не свършена работа пак ми се вижда голяма. Интересно ми е по пера разходи за администрация(брой заети и заплата на човек) как седят нещата, но пустия му немски не ми се отдава и това е.
        Не сме се сетили да предложим българин за кмет на Виена. Мисля че ще уредим въпроса с всички безработни роднини в България в кратко време.
        Само да вметна: Софийския за сега е около 500 милиона Евро.
        Та излиза, че разликата е 20 и повече пъти.
        Ще има да ги гоним дълго, ако, че градовете са съизмерими, а май вече София е по-населена.

        Коментар


        • #19
          До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

          Аз пък бих желал на първо време КАТ да си влезе в задълженията и на всички които организираха задръстванията и които са без зимни гуми (100%) да им напише акт. След това ще потърсим сметка и от кмета за чистенето... Само че задръстванията в София при първият сняг бяха от неадекватни и неподготвени водачи а не от смешният снежец...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Аз пък бих желал на първо време КАТ да си влезе в задълженията и на всички които организираха задръстванията и които са без зимни гуми (100%) да им напише акт. След това ще потърсим сметка и от кмета за чистенето... Само че задръстванията в София при първият сняг бяха от неадекватни и неподготвени водачи а не от смешният снежец...
            Няма как да не се съглася. И особено за извънградско - ТИР без вериги да няма. Знам, че е голяма хамалогия слагането им, ама това е положението.
            Загледайте какво става по Европата. Нямат ли си Фандъкова и ББ?
            Като нас ли реват? Определено - не! Срещу Природата няма как да се рита.

            Коментар


            • #21
              До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Аз пък бих желал на първо време КАТ да си влезе в задълженията и на всички които организираха задръстванията и които са без зимни гуми (100%) да им напише акт. След това ще потърсим сметка и от кмета за чистенето... Само че задръстванията в София при първият сняг бяха от неадекватни и неподготвени водачи а не от смешният снежец...
              Ще глоби кого и как? В ЗДП още стои изискването за 1.6мм грайфер и това е всичко, което се казва за гумите. Всякакъв акт за зимни гуми ще падне при оспорване. Друг въпрос колко са смислени тези 1.6мм и защо са в ЗДП.

              От друга страна, в България на повечето шофьори зимни гуми им трябват 10-20 дни в годината, поне последните зими. Нормално е, логично е, човек или да има тези гуми, или да ходи пеш тези дни и сам да си направи избора.

              Което пък опира до третия елемент от задачата: по закон, водачът не трябва да тръгва на път, ако комбинацията от собственото му здраве и подготовка, състоянието на машината и пътната обстановка не предполагат успешно пристигане до целта. Което е майтап, защото повечето шофьори познават и владеят машините си изключително зле и на сухо. Ако вместо да правят засади за гуми, вериги и аптечка, просто глобят всеки, който забуксува на кръстовището, без значение дали с летни гуми или с гъсенично задвижване, може и да има ефект. На по-ниска цена за останалите водачи, които просто могат да преценяват или да шофират по-добре.

              И следващият етап от разсъждението - ефективността на КАТ при установяване на нарушенията. Само писането на един акт е половин-един човекочас (двама милиционера за 20-ина минути само това правят). Това предполага и твърдото убеждение на всеки, че ще му се размине секирата, защото тя бавно пада и бавно се вдига. Конкретно в първите снегове или при проливен дъжд на КАТ им е само до санкциониране на нарушителите, защото това е бавна работа в много натоварено време. Толкова ли не може да им се раздаде по един PDA със скенер и мобилен принтер в стил касов апарат -

              дай си книжката - биип
              дай си талона на колата - биип
              от менюто - най-популярните нарушения или търсене за по-екзотичните - биип
              ето ти акта (формат А6), подпиши копието и приятен път, след 3 дни в общината по това номерче или в интернет, ако си грамотен.

              Сума - 30 секунди и един силно респектиран нарушител. Такива методи ще са ефективни и в градските задръствания
              - десен отпредко - спри тук - 30 сек - чао
              - трамвайо-отлявко - спри тук - 30 сек - чао
              - кръстовищен червен престройко - спри тук - 30 сек - чао

              Разбира се, животът не е толкова прост - ще трябват аналогични отпушвания по другите звена на санкционирането. Но те не са толкова трудни. Само воля да има.

              Коментар


              • #22
                До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

                А ако минат в 12 часа и полеят ,после в 6 сутринта пак дали ще има заледени участъци.

                Коментар


                • #23
                  До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

                  При нас във Врачанско пътищата са добре почистени. Пътуването е без проблеми.

                  Коментар


                  • #24
                    До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    А ако минат в 12 часа и полеят ,после в 6 сутринта пак дали ще има заледени участъци.
                    Като знам как преди 3 зими "опесъчаваха" в СЗ... Върви камиона с пясъка и ръси по околовръстното. На 5 метра след него върви снегорина и чисти А след снегорина, естествено, поледица...
                    Не е като да ми го е разказвал някой, с очите си съм го виждал.

                    Иначе си прав, стига да има кой да мисли.

                    П.П. Има и друго - маса народ си няма идея как се кара по сняг. Аз нали съм си нависоко, малко да се заснежи/замрази и започват "концертите". Съседа ми примерно, вече 15 години го катери тоя баир и така и не се научи да не набива газта в пода като тръгне да пребуксува. И все се чуди как така всички други се качват, само той не може, а кара с добри гуми и колата е в приемливо състояние. Не, че е само той де. Всяка вечер има някой ентусиаст, който е твърдо убеден, че ако изкара буталата през ауспуха, колата ще започне да катери по леда/снега.
                    Последно редактирано от tef4o; 19-12-09, 16:42.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      До: От колко години снегът "пак" ни изненадва?

                      Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                      При нас във Врачанско пътищата са добре почистени. Пътуването е без проблеми.
                      кога е било това...
                      HUSGVARNA 630 SMR
                      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X