Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз ще карам нова Дачия Логан.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

    Дачията и р.Дунав.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00072.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5262972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00073.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5262971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00074.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5262970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00075.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5262969
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #77
      От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

      Вече е на 16 месеца и 79500км. без никакви проблеми.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #78
        От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

        Днес вече е на 18 месеца и 96000км. Няма никакви проблеми!
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #79
          От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

          Евала Драго! Още толкова безаварийни километри.

          Коментар


          • #80
            От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
            Днес вече е на 18 месеца и 96000км. Няма никакви проблеми!
            Четейки това, се замислих малко встрани от основната тема, но все пак сме в "спама". Този километраж, означава по малко повече от пет хиляди километра месечно, или около двеста и петдесет километра СРЕДНО ЕЖЕДНЕВНО (за работните дни). Не че това, принципно е невъзможно, аз съм карал и по-интензивно, за периоди от по няколко месеца. Интересно - за какво толкова се кара служебен автомобил в една болница, това единственият автомобил ли е на тази болница, горивото за такъв пробег - от какъв бюджет е и пр. и пр.? Чисто любопитство...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #81
              От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

              Е болниците нямат почивен ден. Тогава идва по около 175км на ден.

              Коментар


              • #82
                От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                Може и нощни смени да дават
                TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                www.kamino92.com

                Коментар


                • #83
                  От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                  Нека не бъда разбиран неправилно - аз съвсем не се съмнявам, че тези километри са минати. Любопитството ми е защо така се е наложило.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Четейки това, се замислих малко встрани от основната тема, но все пак сме в "спама". Този километраж, означава по малко повече от пет хиляди километра месечно, или около двеста и петдесет километра СРЕДНО ЕЖЕДНЕВНО (за работните дни). Не че това, принципно е невъзможно, аз съм карал и по-интензивно, за периоди от по няколко месеца. Интересно - за какво толкова се кара служебен автомобил в една болница, това единственият автомобил ли е на тази болница, горивото за такъв пробег - от какъв бюджет е и пр. и пр.? Чисто любопитство...
                    Директорката на Болницата си вози Задника със парите на нас ДАНАКОПЛАТЕЦА!!!
                    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                    Коментар


                    • #85
                      От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                      Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                      Директорката на Болницата си вози Задника със парите на нас ДАНАКОПЛАТЕЦА!!!
                      Само че директорката въобще не се вози с Дачията. Тези километри ги изминава с болните на хемодиализа. Преди ги возехме с УАЗката, а сега Дачията и затова всеки ден без неделя по 300-400км.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #86
                        От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        Днес вече е на 18 месеца и 96000км. Няма никакви проблеми!
                        На 8.07. Дачията стана на 19 месеца и 106000км. Смених външните накрайници.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #87
                          От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                          Вече е на 108000км. Снимките са от днес.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00078.jpg
Прегледи:2
Размер:176.4 КБ
ID:5291313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00077.jpg
Прегледи:2
Размер:189.3 КБ
ID:5291314Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00079.jpg
Прегледи:2
Размер:198.1 КБ
ID:5291308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00080.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5291306
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #88
                            От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                            Наложи се и ние да сменяме на Дачията-предни наклатки.Имайки предвид,че се експлоатира предимно(90%) градско мисля,че пробега от 55803км.преди да се наложи смяната е доста солиден за такъв клас автомобил.А също така се наложи смяна на чистачките(бяха се поопекли
                            ).
                            Колкото до дизеловата Дачия(ползваме такава при командировките из Европа),тя може и 2/100 разход да докара ама при скорост НЕ по-голяма от 50-55км/ч.
                            Видин-резервоара се пълни до гърловината.Ферибота-Румъния-Унгария(Буда-Пеща)=864км(километража толкова отчете,след зануляването във Видин). Тръгване от Видин-3.08.2010 (9:08ч),пристигане в Буда-Пеща-4.08.2010(04:15ч)=19ч !Зареждане отново до гърловината=20,04л.
                            20,04:864=2,32л/100км.
                            Пътя в Румъния беше в ремонт,свртофари имаше на всеки 10-15км(трябваше да се изчакват отсрещно движешите се),караше се по едната "здрава лента" с не повече от 50км/ч(едното платно беше изкъртено до дълбочина 50-60см,армираха и наливаха с бетон).Селата се вият едно след друго,излезеш от едното,тъкмо смениш 2-ра и опааа табела с името на следващото.Ебаси пътя,дори и да го асфалтират целия-няма да мина повече от там!От Сегед(Унгария) ни подхвана як дъждец,и по магистралата до Буда-Пеща се влачехме с 80км/ч.

                            Обаче на връщане:Унгария(Буда-Пеща)-Сърбия-България(София)=943км.изминати със 72л.
                            72:943=7,64л/100км
                            Унгария-Сърбия по магистралата със 130-140км/ч(малко рискована скорост,имайки предвид Сръбските глоби),зареждане на Нови Сад-41,88л.Нови Сад-Ниш (магистрала 130-140),от там на татък 90-100км/ч до София,и пак зареждане до гърловината=30,41л.
                            Аз също останах ПОТРЕСЕН от разхода,все съм чел,все съм чувал легенди за дизелите ама.......това беше някакво чудо 2/100!Вярно бяхме 2-ма човека + 2 сака с багаж(около 180-190кг),единственното обяснение ( поне за мен) е крайно ниската скорост(средно 55-65км/ч)на отиване,поради ужасния път в Румъния и дъждът в Унгария.На връщане обаче си гореше.Обаче толкова бавно се развива всичко с тоя 1,5DCi-70 коня,че ви е бедна фантазията.Ще се опитам да разясня:
                            Решавам да изпреваря на един участък,вкарвам 3-та от 5-та със 60км/ч смачквам педала докрай,и по едно време чувам клаксон.Поглеждам в огледалото за задно виждане и какво да видя- един валяк свети къси-дълги,къси-дълги,свири с клаксона и на всичкото отгоре шофьорът се показал до кръста през прозореца и крещи:-Айде ве настъпи малко,нямам цял ден на разположение!
                            Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                            Коментар


                            • #89
                              От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                              Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
                              ... Аз също останах ПОТРЕСЕН от разхода,все съм чел,все съм чувал легенди за дизелите ама.......това беше някакво чудо 2/100!
                              ...
                              Според мен обяснението е в зареждането - на Видин сте заредили наистина яко до горе, а в Будапеща може би пистолета да е изключвал по-рано. Едни 5л разлика в зареждането (било то от температурни разлики във Видин и Будапеща; настройки на пистолетите...) и разхода отива към 3/100, което може и да се приеме...Тоя разход не може да е реален, да не говорим, че и описаните условия наподобяват градско каране...
                              Три, три и малко на 100км може да е реален разход, ама 2/100 си е чудо и ако наистина тоя двигател е способен на такива чудеса, едва ли ще сте първите, които го установяват и щеше да се шуми доста за този факт.
                              Въобще не искам поста ми да звучи като на Тома-неверни, просто няма логика физически тая кола да се придвижва през цяла Румъния с два литра на 100км.
                              Да си я карате със здраве и още много безаварийни километри!
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #90
                                От: И аз ще карам нова Дачия Логан.

                                !
                                Приказки от хиляда и една нощ!
                                Е каква кубатура е дизеловата Дачия, и каква средна скорост сте поддържали? Говориме и за светофари, градско...
                                Разход 2,3/100 е абсолютно нереален, та дори и с евентуални грешки в температурите, бензиностанциите и изключването на пистолета!
                                За под 5/100 с много уговорки и мнго нежно каране (извънградско), може и да стане въпрос и пак е съмнително, ама 2,3...
                                Айде, де!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X