Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хипотетичен въпрос .

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хипотетичен въпрос .

    Силно се надявам да остане само теоретична хипотеза . Като гледах вчерашния цирк с дерогацията на Лукоил много се радвам че все пак здравия разум надделя . Но все пак какво би станало ако да речем на 01.03.2024 година Лукоил реши че хич не и е на сметка да работи с друг петрол освен руския и затвори ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    Цирка е за пред публиката.
    Не хипотетично,няма рафинерия на която да не и е изгодно да работи.
    Не хипотетично,опитват се да принудят руснаците да продадат рафинерята.
    Последно редактирано от kameno karp; 17-11-23, 10:50.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      Аз карам,карам,карам коолеееееело……
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Е как какво ще стане? Ще стане поредната тема препълнена със словесен онанизъм, в която всички експерти по рафиниране на петрол щяха да кажат становището си.

        Вероятно и тая тема ще се превърне в същото де...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          Ще намалеят задръстванията, катастрофите, и много други. Монтьорите, вносителите на авточасти, застрахователите, пътните строители, медиците, катаджиите и още ред други ще огладнеят....и ще заприличаме на р. Виетнам през 70-те години на миналия век.

          Това също хипотетично.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            Като е казал шопа: "И 5 лева да стане бензина, я па че се возим на такси. И 5 стотинки да стане, я па че краднем."
            Та след като 1997-а, при 5-кратно обезценяване на парите трафика не намаля съществено, евентуално двукратно увеличение едва ли ще промени нещо. Просто ще ядеме по-малко, ще ходим на лека/зъболекар по-рядко, ще отложим съществени покупки... докато нещо вътре се скъса и поредните 500К-1мил напуснат страната, а останалите затънат в дългове.

            Коментар


            • #7
              Много черни прогнози чертаете.

              Какво може да стане:

              опашки по бензиностанциите от психоза;
              вдигане на цените на горивата с 10-15, дори и 20 %;
              увеличаване на вноса;
              спадане на цените до тези на съседните държави.

              Народа го е казал: "всяко чудо за 3 дни".
              България е малка по площ и с малко консуматори на петролни продукти.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                Това го коментирахме преди седмица с един човек, който се е пенсионирал в рафинерията и цял живот е бил там именно технолог. Ако до сега абсолютно нищо не са правили, ще им трябва около месец-два, за да пренастроят инсталациите за други сортове петрол. В момента руският бил сорт Урал. Нефтохима е поел през годините доста инвестиции в модернизация на производствените мощности, купували са нови колони и пр. и няма такава драма какъв точно сорт петрол ще преработва.
                За дефицит забравете, нефтохима и сега работи основно за износ. Горива могат да се внесат готови от 300 места, отделно има резерви, има и държавен резерв, ако се случи повечко време рафинерията да не работи. В миналото, заради проблеми с качеството на горивата, поне две от големите вериги бензиностанции са внасяли горивата си от Румъния и от Гърция. Не всичките, но по-голямата част. В Румъния цената на горивата се различава от тукашната с +/- 10 стотинки.
                Проблемът с Лукойл е, че е голям и лесен за облагане данъкоплатец. Генерира много ДДС.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  Като чета написаното,май твоя "технолог" дори не е влизал в рафинерята!🤣
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Коя от всичките?

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    вътре в самия нефтохим...

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Те са няколко.

                • #10
                  Ми...ако знаеш нещо повече, ще ми е интересно да прочета.
                  Аз покрай нефтохима само съм минавал. Завод като завод...нямам представа какви са процесите вътре.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ... ако да речем на 01.03.2024 година Лукоил реши че хич не и е на сметка да работи с друг петрол освен руския и затвори ?
                    Доколкото ми е известно държавата има някво минимално участие, което и дава известни права. Освен това, нефтохима е стратегически обект и подозирам, че ще последва поемане на контрола от държавата.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      В Румъния цената на горивата се различава от тукашната с +/- 10 стотинки.
                      ...
                      Не точно. Цените на дребно в края на м. октомври бяха с 2-3 стотинки разлика от цените на колонка в Бг. За мен в Бг ми е малко по-евтино т.к. ползвам дребна отстъпка. Но най-интирисно ми беше, че цените на колонките на Лукойл Румъния бяха най-ниските забелязани от мен там.
                      Сега за Бг фуело дава цена на А 95 около и под 2,60 , а аз най-нико на колонка съм го виждал 2,75 лв.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        При нас има доста бензиностанции с цени на дизела под 2,70 лв . За бензина не съм обръщал внимание каква му е цената,ама със сигурност е по-евтин.

                    • #13
                      Вече в средата на ноеври е ясно че дерогацията е просто за масовката и цирк.
                      Същественото е друго:
                      Този Василев на практика е подкопал нашите интереси (чисто български) чрез направената проверка на Лукойл и след това има решение.
                      Интересното е че по този начин България е одобрила схемата по която работи Лукойл - "трансферна" - при която умишлено не се плащат данъци.
                      И това е напълно законно - както твърдят и двете страни.Ама ние сме ощетени защото най голямото предприятие не пълни бюджета ама ни събира парите...
                      Описано е подробно тук:
                      Ето я схемата на Асен Василев с "Лукойл" - два пъти предава държавния интерес. Дерогацията е за отвличане на вниманието | Glasove.com

                      Между другото - напоследък плащаме много ДДС - съответно и други данъци - и съвсем сериозно се замислям да направя същата схема.
                      Мисля че ще стане

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Както е казал народа не е виновен тоя който яде баницата а тоя който му я дава . Лукоил работи по действащото в момента законодателство на страната .

                    • #14
                      Честно казано - след толкоз много правителства и крадене - не вярвах че е възможно повече...
                      Отначало силно симпатизирах на ПП и Кирил Петков а приемах Василев като задължителен недостатък на ПП но в последно време простотиите му надминават .......
                      Кольо Парамов с убийствен анализ пред ПИК: "Лукойл" има документ, че не дължи нищо на България. Пеевски и Денков да питат шефа на НАП защо го е издал - 5 Минути (5minuti.bg)

                      Онзи ден имахме проверка (не ревизия) от НАП - и на въпроса :
                      ама тук това при тази фактура(сделка) е била сигурна защо сте я отказали?
                      Директен отговор : Защото е чиста сделка и трябва после да внесем цялото ДДС и печалба - и това ни убива ентусиазма и не считаме че това правителство трябва да получи пари за глупости. Клиента няма да избяга(специфична стока е) - ако другия месец сме по добре с ДДС-то тогава може би ще стане.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        То щото Пеевски и Горанов са ангели херувими . Американците не всеки удостояват с високата чест по закона Магнитски . Интересно до къде ще им стигне алчността .

                    • #15
                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Като чета написаното,май твоя "технолог" дори не е влизал в рафинерята!🤣
                      На теб, русороба ли да вярваме какво става в Нефтохим?
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да не би на теб да трябва да вЕрваме?

                      • disko04
                        disko04 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нещо да съм тръгнал да ти наливам в ... това на раменете ти? Каквото и да е то! М? 😡

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X