Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно крушките с две жички

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно крушките с две жички

    Здравейте, имам питане относно крушките с две жички. В задния стоп имам две такива. На габарит всяка крушка свети с по една жичка. Като натисна спирачка, на едната крушка светва втората жичка. На другата крушка втората жичка не свети никога. Така ли трябва да е? Един от захватите на стопа е счупен и да си спестя свалянето и евентуално чупене, ако така си светят

  • #2
    Не трябва да е така. "Жичките" са съответно стоп и габарит. Като натиснеш спирачката, всичко трябва да свети-и двете жички. Като пуснеш спирчакта, едната трябва да угасне, другата да продължи да свети. Купи си резервни крушки, да имаш. С това каране на фарове и постоянно светещи габарити, са консуматив. Преди да въведат тая идиотщина с карането на фарове през деня, 1-2 пъти в живота си да съм сменил крушка. Сега през няколко месеца някоя гори.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Благодаря. Аз гледах лед крушки, но се оказва че ще дават грешка за изгоряла. Тогава ще рискувам да се счупи захвата на стопа и ще сменя крушката. После и другия стоп

      Коментар


      • #4
        Зависи от автомобила. Има такива които за заден габарит имат по 4 (четири) крушки от всяка страна, и само две от тях (по една от всяка страна) светят като стоп.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • neumoren
          neumoren коментира
          Редактиране на коментар
          При мен на фиат браво е така. Обаче не мога да разбера дали е нормално едната жичка на габарит крушките да не свети? Понеже стопа е кръгъл, сега при натисната спирачка свети все едно половината от кръга

      • #5
        Има начин да се излъже компютъра за крушките, но това е...тъп филм за хора без работа...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #6
          Има си крушки които сами лъжат електрониката и не ти светка индикация за изгоряла крушка, аз на комбито съм с ЛЕД на всяка крушка без преден габарит,че гадно се сменя,чакам да изгорят преди да се намеся,там са габарит и мигач заедно
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #7
            Сериозно ли пускате тема за подобни глупости бе! За времето дето се пише това първият сервиз да е свършил работа.

            п.п. И Не. Не е нормално да свети единият стоп. Счупена или омекнала пластина или прекъснат кабел. Ама се тая. От компютъра зайче няма да изскочи!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #8
              Въпросът в първото мнение не е дали е нормално да свети само единият стоп...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Стоян Боюков-Sariones
                Стоян Боюков-Sariones коментира
                Редактиране на коментар
                Верно ли?

                "...На другата крушка втората жичка не свети никога. Така ли трябва да е? ..."

            • #9
              Да напиша решението. Свалих стоповете и не се счупиха захватите. Там където е крушката за стопа, тя контактува с две пластини под нея. От другата страна, на крушката за габарит, пластината е една. Което обяснява защо свети само едната жичка на тази крушка

              Коментар


              • santaclash
                santaclash коментира
                Редактиране на коментар
                Нещо не е така.
                Двойните крушки са с различен цокъл от единичните. Това е, за да не могат да се объркат. Не само да се смени двойна с единичина, ами и двойната да не може да се постави неправилно. Вариант е едната пластина да я няма-счупена, гнила и т.н.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Или омекнала,Мерцедес го прави тоя номер

              • neumoren
                neumoren коментира
                Редактиране на коментар
                няма счупена пластина, просто липсва от едната страна. А на платката е показано ако се вгледам, че за габарит и стоп крушките са еднакви - p21/5w. Така че според мен няма смисъл да преправям с друга крушка

            • #10
              Е да де! Другата е счупена.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #11
                Аз пък не разбрах, каква е колата.
                И друго не разбрах - в първия пост питащият говори за "стоп" в ед.число, а "стоповете" са два, ляв и десен.
                Таааааа, за единия от двата "стопа" ли говорим, или за двата?

                п.п. Едната ми кола има общо 4 крушки за габарит отзад. Всичките 4 си светят на габарит. Като натисна спирачка светват само две, другите две си остават на габарит.
                Последно редактирано от krasi-mir; 09-07-23, 09:39.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #12
                  Ако беше един стоп, щеше да е мотоциклет! Автомобил с ддин стоп ме съмнява да е проектиран. Трети стоп няма с двойна светлина. Или поне аз не знам. Ма се тая! Както писах по-рано от кюмпютър зайче не изскача.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • neumoren
                    neumoren коментира
                    Редактиране на коментар
                    няма смисъл да ви коментирам "участието" в темата. Като не можете да помогнете, подминете

                  • Стоян Боюков-Sariones
                    Стоян Боюков-Sariones коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какво точно не ти харесва на "участието"? По-горе съм писал какъв е проблемът! Може би трябваше да ти го ремонтирам аз?

                  • neumoren
                    neumoren коментира
                    Редактиране на коментар
                    заяждането и наглия тон. И се оказа че не сте прав. Жив и здрав

                • #13
                  Ето така светят стоповете - само външните полу-кръгове
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230714_142347.jpg
Прегледи:120
Размер:383.9 КБ
ID:6930135

                  Коментар


                  • krasi-mir
                    krasi-mir коментира
                    Редактиране на коментар
                    Значи говорим за единия от двата стопа.
                    И да, така трябва да бъде.

                • #14
                  Вероятно така трябва да бъде. Светлините - предни и задни са направени като компромис между това да светят така, че да осигуряват максимална видимост и да пречат минимално на другите шофьори.
                  Като пример - автмобилът за който споменах по-напред в темата. Как бихте се чувствали ако шофирате зад автомобил на който светват 8 (осем) крушки по 21w при натискане на спирачката? Може би щяхте да сте кисели и нервни?
                  Затова светят само 2 х 21W.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #15
                    Може ли да кажете какъв всъщност беше проблема? Ще бъде полезно за следващият с подобен.

                    п.п. Това със заяждането и наглия тон ще го пропусна.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X