Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Общи въпроси заДВГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Общи въпроси заДВГ

    В Интернет гледам много клипове със студено запалване на ДВГ.

    Въпреки, че се срамувам, ще помоля за информация.

    Каква е разликата между 1, 2, 3 и т. нат. цилиндри.

    Кое е по- добре. V8 Американец или V12 Германец.

    Народните германски искат постоянно доливане на масло. При японските го няма това.

    Имам в предвид мощност и въртящ момент.

    Защо 1 цилиндров дизел или 2 цилиндров дизел с планетен редуктор се използва за двг за лодка.

    Като намалиха цилиндрите от 4 на 3+ турбина, то какво спечелиха или загубиха?

    Ако си търся автомобил - доста съм пълен, то с турбо или без турбо да си търся модел?

    Защо много мой колеги не искат и да чуят за дизелов лек автомобил, а винаги търсят бензин?
    Без намерение да го газифицират са.

    При метан или газ на малолитражка. Задължително с климатик. Към колко коня или кубика двигател да се ориентирам.

    За БМВ дизел ретро 70 000 км. за всяка негова година дали са много?

    За премиум клас 100 000 км. за всяка негова година дали са много?

    Купил си премиум клас за 20 000 лв. След седмица влязал в сервиз за 5 000 лв. И го продал пак за 20 000 лв. А за 5 000 лв. е можел да си купи автомобил друг. Заслужава ли си премиум автомобил на старо при цена в ниският сегмент?

    Ако имам желание за ежедневен автомобил на месец 5 000 км. , то към коя Японска марка да се насоча, като ценови диапазон - втора употреба. Нямам 60 000 лв. до 80 000 лв. за нов автомобил. Може и да го кара друг, а аз да се возя. Физическо лице, а не фирмен. Предпочитам Бензин, заради евтин ремонт.

    В интернет пространството: Много хора купуват изгнили Москвичи, Шкоди и други соц. возила. И ги реставрират. От Русия чрез интернет купуват части. Запорожец досега да реставрират не съм видял. То на какво според вас се дължи такова влечение, като да реставрираш стари соц. автомобили. Да наливаш много пари в проект. Роден съм 1976 год. И доколкото имам детски и ясен спомен, то само Полски Фиат лимузина развиваше 120 км./ час. Другите бяха до 80 км.- максимум 90 км. и вътре ставаше непоносимо от към комфорт.

    Ако желаете и искате дайте мнение за соц. автомобили или камиони, както и Ваши мнения за Мерцедес - конска глава, Мерцедес - мече - файтон, БМВ - Акула, Ауди - 80-100-200 произведени модели от 1957 до около 1985 год.

    Като отделен въпрос ще попитам: Вашето мнение за Рено 8 от 850 сс3 до 1100сс3. В сравнение с Жигула или ВАЗ 2103. Като комфорт, ремонтно пригодност и параметри или с една дума, като качество и класа. Излиза от Д СО " Мототехника " на Орион и след 50 метра му пада на асфалта единият преден калник.

    Може ли да се каже за Трабанта, че е бил най- подходящ за соц. Българина. Резервен преден калник - 5 лв. Резервна врата -11 лв. Излиза от Д СО " Мототехника " на Орион и след 50 метра на кръстовище в предният му калник е ударен от жигула. А е чакал за Трабантът да го получи 8 години. И слязал от него и плаче.

    Спомняте ли си Бордеро за кола в България. През 1983 год. ми внесоха 1500 лв. за Лада - не пишеше модел и цвят в София, а в края на 11 месец 1989 год. си изтеглихме парите и закрихме бордерото - вноска за кола. Варбурга, Заставата, Дачията - гниела по- бързо и от Опел Кадет и др.
    ЗИЛ и ГАЗ, като камиони и качество- носиш си цяла торба с части от дистрибуторната капачка, че изпадат по - пътя. Микробусите - Баркас - с три цилиндров дву тактов 900 сс3 от Вартбург, Латвия - с Волгов двигател, но комфорт вътре, като на йога позиция лотос. Ниса. Жук. Бяха микробуси с Волгов двигател.

    Много се извинявам за глупостите, който написах в тази тема. Същата я саздодох заради детски спомени и сегашен мироглед.


  • #2
    Нещо не схванах, не разбираш нищо от коли, но знаеш на коя какво и се чупело през соца. Някакви едно цилиндрови лодки, осмаци, японски, та немски, та разход на масло...
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Абе да не се е преродил някой с "резервен профил"? Щото са странни трите писания от днес на този участник!? Регистриран 2009-та и днес "писател", който даже изровил тема от 2017-та. Другите две теми пуснал днес.

      Странно!?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        И май ползва някакъв преводач..... та може да е краден профил
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          Вярно има нещо странно, сега видях вчерашните активности.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X