Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Букинисти и Антиквари ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли Букинисти и Антиквари ?

    Привет колеги.Да питам има ли някой,който го вълнуват стари книги...имам над 40-50 кашона с книги,държавни вестници,списания,а и всякакви други стари неща.Много от тях са с антикварна стойност-преди 1944г.Имам и голяма част от личната библиотека на видният политик,преводач и т.н. Петър Нейков(а и на сина му също преводач Тодор Нейков)...старите кожени книги - Кант,Волтер,Дюма и мн.други.Повечето са на френски,а има и няколко бройки,на които от страни долу на кожената корица са изковани(още в печатницата-френската) името на човека- P.Neikov...демек са лично за него правени-поръчани ! Само купувам,като луд,а трябва и да се продава от време на време,но няма кой да ги оцени.Има и доста книги от други писатели с подпис и пожелания за "Големият философ,приятел" и т.н П.Нейков ! Има още много интересни неща,но това,ако някой има интерес.Преди седмица попаднах на невероятно съкровище...първата издадена българска книга написана на цъковнослявански 1844г. за житието на Александър Македонски...така че ако някой има интерес по темата да заповяда.

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...BA%D0%BE%D0%B2
    Последно редактирано от anvil; 10-08-21, 14:09.

  • #2
    Имаш ли старите издания на Корона и кръв и Строители-те?

    Коментар


    • #3
      Не...на Беровски май нямам нищо,но да ти кажа даже и не знам точно...страшно много са и нямам време да се занимавам...само сбирам.Погледни в онлайн книжарниците ги има,но не знам кои издания са.Българските не съм ги гледал толкова...наблегнах на Петър и Тодор Нейкови,а имам и на Оббови също.Трябва си ми професионален букинист...най-лесно ми е да ги напускам и да им взимам по 50-100-200 лв. за някои издания,но за мен по-важното е историята,а не мангизите...те са преходни.Така,като част от цяла библиотека за мен са по-ценни,а ако мога да намеря и човек(от СБЖ например) или някой негов изследовател(ако има такъв),понеже в доста от книгите има размишления и записки писани с перо на френски навсякъде(за исторически неща свързани с България) и за мен това е ценното...парите са ясни-днес ги има утре не ! Само да има кой да ми преведе тези неща да видя за какво си е мислил човека...има ли някой с добър френски?

      Коментар


      • #4
        Знам че ги има в онлайн книжарниците, но са новите издания. Строителите на съвременна България е на Симеон Радев.

        Коментар


        • anvil
          anvil коментира
          Редактиране на коментар
          Знам,но и това го нямам със сигурност...щях да съм го отделил,ако го имах...знаеш какво да търсиш

      • #5
        Също имам доста стари издания за законодатели,юристи,финансисти и всякакви бирници...и не се шегувам-например списание "Секретаръ Бирникъ" от 1910г. -редакторъ и стопанинъ А.Георгиевъ,
        "Прогресивно подоходниятъ данъкъ" - превел Ив.Ст.Андрейчинъ 1903г. и много други.

        Коментар


        • #6
          Аз пък издирвам тези книги...някой срещал ли ги е ?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210407_204303.jpg
Прегледи:269
Размер:394.3 КБ
ID:6763210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210407_204428.jpg
Прегледи:254
Размер:271.6 КБ
ID:6763211

          Коментар


          • anvil
            anvil коментира
            Редактиране на коментар
            Ето нещо интересно по темата и защо ги търся https://www.youtube.com/watch?v=QFLruVT0ZOc трябва да се научим да се пазим...и да си обясним защо живеем в такъв свят и си говорим за вируси и ваксини,защо не протестираме и т.н.... доста актуално за сегашните събития....
            Последно редактирано от anvil; 10-08-21, 22:53.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X