Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2020 коледата невъзможна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2020 коледата невъзможна...

    Слушам си радио, вървят коледни песнички, по едно време започват новините: ковид нови жертви, 2000 човека на ден заболели, човек загина пред болнижата чакайки помощ, в нагорни карабах загинаха 5 души от бомба, ислямисти рязаха глави в Европа, автобус се блъсна 3 души умряха, тир помете кола, кола помете пешеходец, влак помете автомобил.. ииииии продължаваме с коледното настроение, с песента Коледни Звънчета... тая коледа ще я празнува само
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    А забравѝ ли предишни години какви атентати имаше на врязали се камиони и бусове в коледни базари из Германия и Франция? Още тогава Здравите сили вещаеха края на Гейропата. И кво станА?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Миии... нищо.
      Боса, един Мартин имаше, ловец на елени, други пророци...

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      А нищо,свиква се нали,е тия от Парижкия вестник пак се пробват и какво промениха - мигранти глави режат пак.........ма Макарончо толерантен........нищо не се е променило,Европа цъфти

  • #3
    Настоятелно препоръчвам на потребителя да смени честотата на радиото, листа от календара, и дрогата, която потребява.
    И най-вече - форума, в който се опитва да изпъкне....

    Коментар


    • #4
      Приятелю, пусни си радио Веселинка и малко чакарака, и си у джаза(Тва в кръга на шегата разбира се).

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Настоятелно препоръчвам на потребителя да смени честотата на радиото, листа от календара, и дрогата, която потребява.
        И най-вече - форума, в който се опитва да изпъкне....
        Ми няма пък
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #6
          Коледа като Коледа. Повечето ми познати планират да са в много тесен семеен кръг, заради вируса.
          ОСтаналите неща си се случват регулярно.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #7
            Ши са мре....,имам предвид прасето ще мре.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Коледа като Коледа. Повечето ми познати планират да са в много тесен семеен кръг, заради вируса.
              ОСтаналите неща си се случват регулярно.
              В коя Коледа чалга заведенията и кръчметата са затворени и 10 часа по центъра нема жива душа по улиците аз за такава Коледа незнам, ама аз съм живел само 43 години, Нека Некой по стар са Изкаже
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • santaclash
                santaclash коментира
                Редактиране на коментар
                Празници по кръчми избягвам, та не ги знам сега как я карат. Имам лоши спомени от едни други години. Седиш си на масата, пиеш си кротко и цяла вечер наоколо гледаш бой. Първо отвън някъде, после до диджея, след това някъде по масите, после пак отвън...и така докъм 3-4, кога им се доспи.

            • #9
              Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение

              В коя Коледа чалга заведенията и кръчметата са затворени и 10 часа по центъра нема жива душа по улиците аз за такава Коледа незнам, ама аз съм живел само 43 години, Нека Некой по стар са Изкаже
              Гледай от позитивната страна , нещо ново и неочаквано се случва около нас . Инъче кебапи , вино , ракия , банкети , коледни песни , подаръци...бляя..,бляя...скука....
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #10
                ................................и вино да са лей и поря ги кат, риби пълня ги кат чушки
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #11
                  Аз па Коледата я свързвам с гадно (и водещо до метеоризъм ) преяждане с постни манджи на Бъдни вечер Винаги в семеен кръг, откакто се помня.
                  За да разчупя тази хич не харесваща ми схема почнах да организирам "Коледни обеди" на следващия ден с печено прасе, или поне пуйка или гъска.
                  Коледата е празник в католическия свят, тука у КаэМБея по стар соцЯлистически традициЙ се набляга на Нова година.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • Bogoljub Gagic
                    Bogoljub Gagic коментира
                    Редактиране на коментар
                    Вие сте празнувАли имения ден, бре Коко
                    Никакъв празник не е, когато се пости
                    Католиците ходят на служба, държат се за рЪце и пеят. После се прибират вкъщи семейно, палят "бъдника" в камината и хапват пуйка с кестени или някакво друго "ритуално животно" - винаги се приготвя ястие от цяло животно (чехОвете - шаран... пак по-добре от нас със сърмите, боба и ошафа, де), не разни пържоли-суджуци-шишчета-бутчета и т.п. После се яде коледната "Коломба" / "Панетоне" / "Щолен", който народ както го нарича (знаете ги - продават ги проклетите евроГейски вериги и у нас). Децата си окачат чорапи за подаръци на коледната елха и така...Свети Николай идва през нощта да остави подаръците, ама никой не го вижда...

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз пък уважавам желанието на жените да сложат нам колко си постни манджи на масата на бъдни вечер.

                    Обаче мене си уважавам повече, та съм им казал да има и нещо за ядене. Та слагат си отначало ошаф и боб, ама след малко идва и това което вече става за ядене.
                    Който иска да пости, аз съм от хищните хора.

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Товаришчи, забравяте, че католическата коледа май е седмица преди православната. Те така поне си празнуват в наше село. Има и две отделни църкви - католическа и православна. Същото е и по великден, гергьовден, и други празници.

                • #12
                  Аз пък съм искрено заинтересован да не спират полетите и туризма примерно към Египет

                  Да изкараме едни 10-на дена дистанционно обучение преди Коледа със семейството де.....

                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ...
                    Коледата е празник в католическия свят, тука у КаэМБея по стар соцЯлистически традициЙ се набляга на Нова година.
                    Абе, не е баш тъй. У наше село винаги на Коледа се коли прасе. То за това е Коледа, щото се коли прасе! Събират се близки и приятели и си караме весело покрай огъня и горелките. Противоепидемично се приема греяна ракия, от едно общо шише.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • Bogoljub Gagic
                      Bogoljub Gagic коментира
                      Редактиране на коментар
                      "Коледа" идвало от "коля (прасе)" ?
                      Интересно. Други работи пишат разни езиковеди.

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Абе корена на думата е общ...

                      На село казват коледа(на празника) и колада на деня в който се коли прасе.

                  • #14
                    коледа до колкото разбрах е, празнуваме раждането на спасителя, като колим прасе, забранено между другото и в трите религии Не е ли абсурдно питам аз
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нищо не си разбрал...

                  • #15
                    Мен пък всичките тези подготовки започващи от Ноември, че и от Октомври ме дразнят, ама магазините трябва да си продават боклуците. А от повтарящите през 10 минути се коледни песни по радиото направо ми писва.
                    Не разбирам защо толкова се преувеличава - празник като празник - идва, минава и заминава. В същност разбирам - по комерсиални причини.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X