Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а !!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #3
    Съмнявам се да стане както са го написали... Но липсата на ракията ще има оправдание.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Съмнявам се да стане както са го написали... Но липсата на ракията ще има оправдание.
      Възможно е да са я гепили, да...
      Но "Вилямовката" е най-благата ракия, не мирише на бъчва, става и за директна дезинфекция, ако е с по-висок градус.
      Иначе в зората на пандемичната истерия имаше съвети по руски блогове как да сложиш тапа с маркучЛе на бутилка водка и да я сложиш да ври на водна баня в тенджера, а маркучето - през студена вода и да събираш кондензиралите пари с по-висок градус...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #5
        Тази круша зрее по това време, значи са имали залежала от поне предната година. Даже според написаното била от 2005-та. Ми пада им се - или е била "сбъркана", или са "любители" на чашката, не професионалисти. Как па на мен една година не ми остана нещо за съхранение, ми все се налага да се залъгвам с купешки до новата реколта

        Коментар


        • #6
          Доколкото знам, истинската "Вилямовка" е много уважавано пѝче (питие ) и който си я прави, си я изпива сам. Това дано (дай Боже) да е някакво менте, щом 15 г. е останало непродадено... Или... някакъв "държавен резерв" да е било ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #7
            Най-вероятно е някаква прибрана от митниците без бандерол. И при нас в началото освободиха от митниците прибран по границите спирт. Хванат нелегален алкохол няма много варианти какво да се прави, най-удачния е преварка и в болниците за дезинфекция.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #8
              Да поузреят още малко и залагам 200 оки круши

              Коментар


              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Печенето е проблем. Казанът загаря, па ако намалиш температурата или разредиш с вода, получаваш една много приятна ароматна... 30-градусовка....

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Ти дай матряла, пък загарянето не го мисли, има си начини...

            • #9
              Мосю Амедее, ти верно ли верваш дека има купешки алкохол от плодове?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Мосю Амедее, ти верно ли верваш дека има купешки алкохол от плодове?
                Да. Имаше и в НеРеБея, ходѝл съм два пътЯ на бригада в завод на "Винпром" - един път като ученик, един път като войник.
                Сърбите като "по-изостанали" в тази насока от нас, непознаващи Бугарския Райнхайтсгебот (само три съставки: спирт, вода, есенция) и доскоро с държавен монопол в алкохолопроизводството, веруjeм все jошт да спазват тоз традициЙ.
                Все пак и спиртът като основна съставка в "българския Райнхайтсгебот" е с растителен произход. Нефтеният спирт е скъпа екстра.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #11
                  Така е. Растителен е. Украински. Но не е от плодове.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #12
                    Хубавото на купешкия спирт е че е под контрол. Обикновено. Лошото е че не е това, което пише. Пак обикновено. Ма като няма друг...

                    Коментар


                    • #13
                      Емпирично съм установил че италианските химици се справят много добре с производството на вино. И прибалтийските с водка.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #14
                        Много си е 'арна српската крушовица, ако ще от гОвна да се прави ! А тая, дето ги предлага тия неща, мъж 50 гОдин да не види !
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Така е. Растителен е. Украински. Но не е от плодове.
                          Малко градска легенда е това. Сичката водка (по света, не само у нас) - от украински картофен спирт. Всичкото уиски (освен няколко изолирани семейни дестилерии) по света - от украински картофен спирт. И купешкото ципуро в Гърция? И то от украински картофен спирт? А турската "Йени ракъ" (сто пъти предпочитана от мен пред българската т.нар. "мастика" и пред повечето марки узо) ? И тя ли?
                          Бах тия украЙнци дагойба?!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X