Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка и продажба на МПС по време на извънредно положение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка и продажба на МПС по време на извънредно положение

    Здравейте, колеги. Имате ли представа как се случват покупката и продажбата на МПС по време на извънредното положение? КАТ работят ли? Могат ли да се регистрират МПС? А прехвърляне при нотариус? Нали работят само при неотложна нужда? А огледите извън София възможни ли са? Изобщо не съм си подавал носа извън Сф и не знам как с е КПП-та.

  • #2
    КАТ не съм чувал да не работят. Нотариусите нещо май скатаха, но споменаха за някаква бройка на Х население ще има дежурни. Оглед е възможен, ако стигнеш до там. КПП-тата са от пълно безразличие, до ти ся пък къде си тръгнал. Работя в съседен град, всеки ден общо взето е различно. Е, не са ме връщали де, само набора документи е различен. Лично мнение - покупка на МПС след някой друг месец. Като огладнеят автоморгите, а това къщите.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      КАТ си работят нормално. За преминаването през КПП-тата , ако им кажеш, че отиваш да си търсиш автомобил няма да те пуснат. Същото важи и при влизане в друг областен град.
      Преминава се с декларация , че отиваш на работа, лекар или при болен/възрастен роднина.
      А нотариусите , някои сигурно не работят, но със сигурност може да се намерят такива които ще ти свършат работа.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        Сега се сетих, че дори и да стигна до Дупница или Враца за оглед, харесам МПС и го купя, после може и на не пуснат рапатрак-а да влезне в София Явно ще чакам да се вдигне положението.

        Коментар


        • #5
          В момента не виждам как ще стане тая работа. Ако ще е нов внос, няма да ти трябва нотариус, но проблема с КПП си е съвсем реален.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            ако е толкова на зор, отиваш с влака /не проверяват/ харесваш, капарираш и се връщаш па с влака - паяка после би трябвало да го пуснат - превозна услуга извършва
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Ще почват да проверяват и във влака.

          • #7
            Всеки голям град си има поне няколко местенца за влизане и излизане без КПП

            Ако се интересувате за Варна (на лични) знам към 10 в това число 2 за ниска лека кола.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              В Русе , тези за леки коли, ги затвориха .

          • #8
            Пътува се с попълнена декларация и/или служебна бележка от работодател. При мен идваха за да вземат мярка за дограма от южна България със служебна бележка от "шефа" на фирмата. Сина ми ходи до Шумен, за да гледа части втора употреба за автомобил с декларация. Но пък на изхода от селото се заядоха като отива на работа и не го пуснаха до града без декларация. Автомобили се прехвърлят, КАТ си работи.
            Само сега около Великден в неработните дни ще бъдат затегнати мерките. Но другата седмица не би трябвало да създават проблеми.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Пътува се с попълнена декларация и/или служебна бележка от работодател. При мен идваха за да вземат мярка за дограма от южна България със служебна бележка от "шефа" на фирмата. Сина ми ходи до Шумен, за да гледа части втора употреба за автомобил с декларация. Но пък на изхода от селото се заядоха като отива на работа и не го пуснаха до града без декларация. Автомобили се прехвърлят, КАТ си работи.
              Само сега около Великден в неработните дни ще бъдат затегнати мерките. Но другата седмица не би трябвало да създават проблеми.
              Нашите тука се престарават с декларациите. Ни ги интересува кой си, къв си - дай декларация. По едно време един колега вика - карам само със служебната бележка, казали му не трябва декларация. Тъй де, отивам на работа. От миналата седмица ново двайсе - колата ако е служебна с декларация, ако е лична със служебна бележка. Четири седмици ги чакам да се сетят да преместят КПП-то с 10 метра назад, че да ме хванат имен, защото аз си завивам по околовръстното. Давам им десен мигач от 500 м. дано някой се сети да се засили към мен, че ми е неудобно, ама какво съм им виновен, в моето платно няма нищо. Преди два дни чудото стана, преместиха го, вече и аз минавам през него. По едно време пък сутрин ме проверяваха на 2 КПП-та, дублиращи си изходите. Абе....
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                ...По едно време пък сутрин ме проверяваха на 2 КПП-та, дублиращи си изходите. Абе....
                Заплатките требе да сА леЙт. Заплатките и надбавките за извънреден труд. Заетост мощна, ангажираност всеобща. Няма да си признае някой полицай, но съм сигурен, че се натискат да "дежурят" по въпросните КПП.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Заплатките требе да сА леЙт. Заплатките и надбавките за извънреден труд. Заетост мощна, ангажираност всеобща. Няма да си признае някой полицай, но съм сигурен, че се натискат да "дежурят" по въпросните КПП.
                  Те и ТОЛ-аджиите присламчиха там. Днес излезе новината, че в неделя съвестен моторист на същото мое любимо КПП е счупил коляното на полицая, който се опитвал да го спре. Ма ваели, че го хванали. Става опасно за тях. А до сега все са били свестни хора, два-три пъти някой намусеняк или новобранец, решил че сега му е дошла звездна кариера.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #12
                    Покрай София вече няма толкова много изходи. Да не кажа, че всичките, дето знам в моята посока, са завардени. Не можах да стигна до село предните топли дни. Има 2 КПП-та. Днес пробвах друга стратегия-колелото на влака, от там по черните пътища и някак си стигнах. На връщане обаче нямаше влак и трябваше през КПП-то. Писах деклрация, че се прибирам към постоянния си адрес, което си беше истина.
                    Но на село е драма. Яко пренаселено. Във всяка къща щъка по някой. Такова нещо не съм виждал от края на 80-те, когато си карах летните ваканции там и имаше над 500 постоянни жители. Сега са още повече.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение
                      Сега се сетих, че дори и да стигна до Дупница или Враца за оглед, харесам МПС и го купя, после може и на не пуснат рапатрак-а да влезне в София Явно ще чакам да се вдигне положението.
                      Ако си зорлия винаги се намира начин. Малките градове не са завардени. Аз например спокойно си ходя до Дупница и Ихтиман Мога да се кача на магистралата и да отида където ми кефне, стига да не е областен град.Ако си харесал кола можеш да си я докараш на ход с временни номера от КАТ. Скоро купувах кола на щерката от Димитровград, взехме и временни номера и газ по магистралата. След няколко дена ходи да си я регистрира в КАТ София и на КПП-то нямаше проблем. Мина си с декларация за регистрация на автомобил. Каза че регистрацията сега е много лесна. Няма хора и за час и половина беше взела номерата. А аз преди 3г се редих цял ден по опашките, бях луднал от нерви.

                      Коментар


                      • #14
                        Ще те пуснат навсякъде и то без да лъжеш. Ако не стане на едно кпп, ще пробваш на друго. Мисля, че точно работата на служителите е да преценят дали дадено пътуване е наложително. Ако те пуснат, даже и причината да не е толкова спешна, си е тяхна грешка. Това, ако някой проверява декларациите. Така че без лъжене и мажене(за собствено уважение) ще си стигнеш там, където трябва.

                        Коментар


                        • #15
                          Здравейте, колеги. Благодаря за отговорите.
                          Не е на зор положението. Още от миналата година все нещо се случва и не мога да осъществя тази покупка, та оттам и търпението привършва вече. Но по-разумно наистина е да изчакам да се вдигне извънредното положение. Тъкмо и цените може да паднат още малко, а и да видя в работата как ще се отрази всичко това. Да не се окаже, че парите ще ми трябват за запълване на дупки в бюджета. Баси, искам го най-накрая този джип и да му се радвам, а не да си смятам стотинките ще ми стигнат ли за всичко.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X