Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непознати телефонни номера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Непознати телефонни номера

    Здравейте, колеги!

    Преди седмица пуснах обява в интернет пространството в различни сайтове. Оттогава забелязах, че ми звънят разни непознати номера, но сходни помежду си.

    Ще напиша някои от номерата, които са ми звъняла, като заедно с това ще опиша и сходствата, които съм видял.

    +359 98 819 2921
    +359 2 451 2531
    +359 89 464 2462
    +359 2 451 2592

    Пускам ги в реда, в който са ми звъняла.

    На "стационарните" номера забелязвам дублирането на "451", както и последните четири цифри, две от които започват в случая с "25".

    За другите мобилни номера забелязвам логиката, че последните четири цифри отново започват с "2", като комбинацията от последните три е различна.

    Когато се опитам да се обадя на някой от тези номера ми казва, че номерът е непълен или грешен.

    Веднъж вдигнах на единия стационарен (мисля, че е този, който завършва на "2592"), мълча се около 4-5 секунди, след което ми затвориха.

    Не съм видял промяна в сметката. Предполагам все пак, че е някаква телефонна измама.

    Има ли някой повече информация?

    Благодаря!

  • #2
    На дали измама, по скоро служебна централа и някой си уплътнява работното време с рубриката "какво няма да си купя днес"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Не разбрах, като ти звънят защо не вдигаш?

      Коментар


      • #4
        Всъщност, в обявата ти пише ли, че продаваното нещо се продава само на приятели, които са в контакт-листата ти?
        Защото е съвършено нормално, да ти звънят хора, които не познаваш, и им нямаш телефоните.

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Миии, и на мен ми се вижда нормално.

      • #5
        Не вдигам, защото си правя тестове. Не е нормално някой да ми звъни, след като приключи да звъни, аз да се опитам да го набера и да ми каже, че има грешка в телефонния номер.

        Коментар


        • gabocvet
          gabocvet коментира
          Редактиране на коментар
          Това са номера на оператор, маркетингови агенции, банки те те ибират но ти като ги избереш ти дава грешка в номера.Звъняли са ми от стационар на Виваком помолих да им затворя и да ги избера след малко защото при мен сигнала е лош. Отговориха ми, че не мога да ги избера особеност на централата.

      • #6
        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Не вдигам, защото си правя тестове. Не е нормално някой да ми звъни, след като приключи да звъни, аз да се опитам да го набера и да ми каже, че има грешка в телефонния номер.
        Много си е нормално да ти звънят непознати номера при пусната обява. Още по-нормално да не можеш да им звъниш. Както каза Дядо телефонните централи на повечето фирми работят така. На Спиди не мога да се обадя на куриера, ако на този номер няма пратка за деня. Ако имам пратка мога да му звъня колкото искам. Отделно една камара хора имат параноя, кой знае какви приложения и софтуери са си накачулили, да не би някой непознат да им звънне.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
          Не вдигам, защото си правя тестове. Не е нормално някой да ми звъни, след като приключи да звъни, аз да се опитам да го набера и да ми каже, че има грешка в телефонния номер.
          Не вдигай! Прав си. Следят те. Отделно и телефона ти "слушат".
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #8
            Ще се опитам да повторя това, което написах. Силно се надявам да вникнете в съдържанието на думите.

            Има пусната обява в интернет. Дотук добре, нали? Получавам обаждания от различни телефонни номера. Отново добре, нали така? Телефонните номера, на които искам да върна обаждане, не мога да се свържа с тях, понеже ми се казва, че телефонният номер е непълен или грешен.

            Когато се пусне обява за продажба или наем на продукт, се очаква на тази обява да звънят хора от страната, които имат реален интерес към обявата, а не от централи и извънземни орбити.

            Да, в случая си правя тестове със системата, но ако ми кажете, че всеки един от вас може 24/7 да си стои до телефона и да отговори, когато му звънят, ще го поздравя с усмивка по радиото.

            Сега, нека да обобщим ситуацията - получавам обаждане от непознати телефонни номера, които имат сходства помежду си. На нито един от тези телефонни номера не мога да се обадя. Веднъж вдигнах на един от тези номера и получих мълчание. Да, възможно е да е централа, но поради каква причина? Кое частно лице ще се обажда от централа и ще ми мълчи по телефона? Със сигурност не това, което има интерес към продукта, нали така?

            Както казах в повечето случаи не вдигам, защото след първия път, когато получих мълчание по телефона, реших аз да се обадя, когато получа пропуснато повикване.

            Въпросите, зададени в този пост, са реторични. Не очаквам темата да има някакво друго развитие, освен спам. От получената информация от коментарите си направих достатъчни изводи, за което благодаря.

            Смятам темата за изчерпана.

            Ключ.
            Последно редактирано от c0dy^; 23-02-20, 10:53.

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              А може ли да споделите и с нас изводите, които си направихте?

            • disko04
              disko04 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз мисля че е по опасно ти да звъниш от колкото да им вдигнеш.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Много хора ползват служебните телефони през работно време сакън да не се набутат с някоя стотинка . Така на времето един колега беше навъртял сума ми ти пари от служебния да си проверява хороскопа . Особено за държавните служители работното време е светая светих и трябва да се уплътнява с всичко друго освен това за което вземат заплата .

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X