Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непроходими пътища/зимата/и защо имат ОЩЕ почва у нашта татковина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Непроходими пътища/зимата/и защо имат ОЩЕ почва у нашта татковина

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    ... Защо защитаваш тия които вземат парите и ги делят с кметовете или просто не могат или не знаят как се поддържя пътя? ...
    Руси, много съм далеч от мисълта да защитавам някого, който не си е свършил работата. Още по-малко пък би ми минало през ум да защитавам крадци.
    Това, което имах предвид в тази конкретна тема беше, че преди да критикуваме някого, е добре да сме наясно за какво става дума. Иначе, от това да се присъединиш към хора, който ругае тази "скапана държава" и т.н., по-лесно няма.

    Ама ето, пуснал Жоро Хаджиев един хубав репортаж от мястото на събитието, станало повод за тази тема, и какво излиза?

    ... След селото към хижа Българка поема хубав черен път, ...
    Т.е., ще бъда много изненадан, ако този път подлежи на почистване от пътните служби.
    Дори далеч по-богати държави не могат да си позволят да поддържат такива участъци за сметка на бюджета.
    Чисти ги този, на когото му трябват. Както, между другото, е направил хижарят ...

    Другият аргумент да са наругае държавата беше оплакването, че се било бавело организирането на "спасителна акция". Е, от разказа на Жоро добре се вижда в какви условия са "бедствали" групата младежи, които трябвало да бъдат спасявани ...

    Със сигурност от тия, които взимат пари за поддръжка на пътищата, има много какво да се желае и със сигурност има за какво да бъдат ругани. Ама като ще ги ругаем, добре е това да става смислено и заслужено.

    Защото в случая това не е така. Наред с кражбите, старата и недостатъчна техника и лошата организация вина за проблемите по зимните пътища имат и доста други хора.

    Като например тези, които са създали истерията около "затрупаните в планината" младежи, заради които 30-на души и съответната техника са се борили с природата да спасяват някой, който не е имал нужда от това. А тези хора и тази техника са могли да бъдат някъде другаде и да вършат нещо друго, нали?

    А какво да кажем за описаното от друг колега?

    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
    ... въпреки предупрежденията имаше сумати неподготвени автомобили които направиха безообразни затапвания като с това пречеха на останалите също така и на снегопочистващата техника, там където имаше тапи имаше и пишман тарикати които си мислеха че останалите са спряли на опашка, за да ги пропуснат като същевременно става пълен хаос ...
    На бас се хващам, че сред описаните по-горе "тападжии" е имало доста, дето са ругаели "скапаната държава" ...


    И за да бъда съвсем заядлив, на края искам да попитам всички, които недоволстват: А вие изчистихте ли снега от прилежащите на вашата жилищна сграда терени? До черно? Още докато се сипеше снегът?
    Ако вие сте го почистили, какво е положението при съседите ви?

    Защото тия дни, като карам из софийските квартали, пешеходците все по платното вървят. Вярно, че вътрешнокварталните улици не се чистят от сняг от десетилетия, ама все е по-утъпкано от тротоарите, които са тотално заринати от сняг.
    Т.е. изглежда, че ние не сме си свършили нашата част от задачката. Вярно, че за нея не ни се плаща, ама пък от нас се очаква да почистим местата, през които най-често минаваме самите ние, нашите деца и родители. А иначе знаем какво трябва за да се "оправи тая държава" ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-02-09, 11:23.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Непроходими пътища/зимата/и защо имат ОЩЕ почва у нашта татковина

      Хора всички говорят как пътните служби не си вършат работата на дадени места което е точно така.Пътищата не се чистят.Но аз лично днес се уверих че има и друг вид капани.
      Днес тръгнах да се прибирам от Добрич към София на пътя до шумен имаше участъци на който пътя беше почистен колкото да минават автомобилите.Ок в това няма проблем за леки коли и микробуси.Но както стъпи някой камион потъва в кал и банкети защото умните хора почистили обикновен тесен двупосочен път като за широк и удобен път.Всички камиони който са карали в двата края бяха изпозатънали.Да отбележа че всеки камион беше с вериги.Но те не помагат като пропадне целия.Та понякога се престарават.
      Петък примерно не ме пуснаха на магистрала тракия след Стара Загора защото трябвало да почистят и да я разчистят от затънали камиони и ме препратиха към под бълканската.Там беше минал точно един камион и на много места имаше затънали.
      Казвате че еди каде си се чисти с камиони на 50+ години аз мога да ви кажа че примерно на Петрохан се чисти и с много чисто нови камиони Ивеко.Ако навсякаде хората можеха да имат парите не някой да ги изпие и да имат техника всичко щеше да е ок.Но живеем в България!
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #33
        До: Непроходими пътища/зимата/и защо имат ОЩЕ почва у нашта татковина

        За последните 10 и повече години никога не съм получавал парите си преди да съм свършил добре работата си. В пътното май е на обратно.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          До: Непроходими пътища/зимата/и защо имат ОЩЕ почва у нашта татковина

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          За последните 10 и повече години никога не съм получавал парите си преди да съм свършил добре работата си. В пътното май е на обратно.
          То май не само в пътното,в цялата държава е така,а това което е в друга държава/което си писал/е уникално,но за съжаление у нас е невъзможно да стане,и аз след като си плащам данъците,мисля,че не съм длъжен да чистя улиците,просто защото съм платил на общината-тя да намери/да плати/начин да се справи.
          (0+)
          Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X