Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки за направа на "вечни" двигатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавки за направа на "вечни" двигатели

    Четох темата:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36779

    И уважаеми Колеги, ще споделя нещо което има връзка с маслата, и с добавките, но не точно с тази марка Polytron.

    Преди доста години по телевизията имаше рeклама за добавка на масло, която след като се добави в двг. и се покара няколко км. се отлагало специален слой с космическа технология и т.н.т. предпазвало двигателя, понижавало триенето и двигателя по-малко горял и не се скапвал никога. На рекламният клип свалят картера на двг. и пръскат с вода коляновия вал и двигателя работи без проблемно.
    И в една хубава лятна вечер собственици на автоморга заедно с автомонтьор си говорили за чудодейната добавка. Макар, че в рекламата казваха "Никога не правете това в къщи!"
    И тогава решили да направят следният експеримент, но на работното си място, а не в къщи:
    Изрязали с ъглошлайф картера на двг. на жигули оставено на ход в моргата. Запалили двг. и зачакали да "пречука". Форсирали го до край, но двигателя работел безпроблемно. Тогава отишли до близък магазин с жигулата и купили каса студена бира. Изпили я. А жигулата продължавала да "мърка" нежно. После отишли пак и купили втора каса.... И още и още... Докато вече не си спомняли какво са правили снощи.
    По някое време на другият ден отишли на работа и вече двигателя бил изгаснал.

    Дълго търсили причината за това докато не се сетили, че бензина е свършил....
    Налели бензин, подкачили и жигулата запалила...
    Неубиваема, като тойотата от Топ гиър, нали?!?

    Какъв е извода?
    ......
    Без гориво рано или късно двигателя угасва....
    Последно редактирано от s_s1; 19-02-09, 13:58.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

    Въпросът, който логично ще си зададете е:
    Какви масла и извънземни добавки са ползвали преди да разрежат картера с ъглошлайф?

    Ами... никой не знае... Кой сменя масло на колата си преди да я хариже на моргата?

    А какви добавки слага?!?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

      Да не става въпрос за универсален модификатор? Онова руското чудо! Сега като се замисля, беше доста на почит! А може и сега да се ползва?
      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

      Коментар


      • #4
        До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

        Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
        Да не става въпрос за универсален модификатор? Онова руското чудо! Сега като се замисля, беше доста на почит! А може и сега да се ползва?
        Това от рекламата беше нещо Хамериканско, не е руско.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

          Дура люб - dura lube - мисля е на основата на ПФТЕ, ама химиците да кажат. Май правеше някакъв слой - пластмасов - който намаля триенето. Струва ми се, че го отрекоха.
          Мда... ето сайта - още си съществува. http://duralube.free.bg/index.html
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #6
            До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

            Модификатора беше съветския отговор на дуралюбето.

            Коментар


            • #7
              До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

              Отговорът е : Ceramic Power Liquid.
              Kaрал съм си всичките коли с него - и бензиновите преди и дизела сега. Резултатите са ВПЕЧАТЛЯВАЩИ! Добавя се към маслото , но НЕ Е добавка в приетия смисъл на разбиране. Това е ТРЕТИРАНЕ на двигателя. Прибавя се в маслото еднократно , след което се отлага навсякъде. Създава слой.После може да се сменя маслото колкото пъти е нужно. Слоят се запазва. На опаковката си пишеше колко Ккм има ефект, но са доста за живота на един какъвто и да е мотор.
              Разработка е на германска фирма със съдействието на Порше. Продава се във флакони с различен обем в зависимост от кубатурата на мотора . Тук (в Италия) го има в по-реномираните магазини за масла и резервни части или автоаксесоари. Цената , обаче не е малка. Последния път го платих около 90 евро за 1.9ТД мотор.
              Всичко, което пише за него е ВЯРНО. Който не вярва - нека пробва.

              http://www.ceramicpowerliquid.com/en...2/homepage.php

              ПС: Не правя реклама на фирмата. Просто споделям впечатленията си.
              Мисля да си взема и за Ферозата.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Без гориво рано или късно двигателя угасва....
                кажи го на тия с протеклите турбини на дизелите. За да угасне, трябва и горивото да свърши, и маслото.

                Иначе за темата -

                Коментар


                • #9
                  До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  кажи го на тия с протеклите турбини на дизелите. За да угасне, трябва и горивото да свърши, и маслото.

                  Иначе за темата -
                  Вярно, даже съм чувал, че къса и съединител при опит да се изгаси на скорост, но не ми се е случвало.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                    имам горчив опит с въпросното руско чудо универсален модификатор.преди време го пробвах на една лада,която що годе беше добре.като го налях в началото беше добре.двигателя започна да работи по-тихо.забравих да спомена,че колата непрекъснато зацапваше свещи и аз реших да пробвам с модификатора дали ще има някакво подобрение.уви абсолютно никакво.проблема се реши след като сложих електронно запалване.реших да сложа още един.пак утихна двигателя,но след около 1000км изпуши.извода замене е никакви прехвалени добавки,единствено хубави масла.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                      Sorry,ама хептен ми заприличва на WS-Teleshop цялата работа!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Sorry,ама хептен ми заприличва на WS-Teleshop цялата работа!
                        Да ама повече на WC Теле Шоп.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                          Не знам какви са въпросните добавки цитирани по-горе, но се смесват понятия май.

                          В Европа от край време, поне от 1980, се продава Metal 5 - реметализираща добавка, която се сипва в маслото и уж оправя компресията и какво ли не. Действа около 25000км, после пак. Има я с червен етикет, за издухали двигатели, и зелен, за нови.

                          Червената си работи съвсем читаво, и си се продава още по-читаво.

                          Едно от сериозните автосписания им прави дълъг тест, и резултата беше доста интересен, а именно:

                          - Издухал двигател с такава добавка си подобрява наистина параметрите. Върви по-читаво, и т.н, и т.н. Но живота на двигателя не се удължава. И двата двигателя - и обработения, и необработения - си изкарват колкото им е нормалния ресурс. Просто обработения до края си върви по-добре.

                          От там пък идва и немаловажният момент че двигател който върви като нов, се кара като нов, и не се жали. От където пък идва риск за преждевременна повреда.

                          Това за реметализиращите. Тия добавки дето като ти изтече маслото и продължаваш да си караш си остават тъмна Индия за мен.

                          А, между другото, карал съм хонда прелюд и хонда сивик. И двата си бяха с упътването за потребителя. И в двете упътвания, в графата "масла", пишеше с дебели червени букви:

                          "Вашият автомобил Хонда не се нуждае от никакви добавки в маслото, стига да ползвате масло отговарящо на техническите изисквания записани в тази книжка на страница...
                          Сипвайки добавки в маслото си, вие не подобрявате нищо, и просто си хвърляте парите на вятъра".

                          Та така. Хонда си го казват черно на бяло.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                            Мисля, че още от първия постинг темата е за друг раздел. Местя.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Добавки за направа на "вечни" двигатели

                              Утре ша ставам рано,слагам добавката и режа картера.

                              Намерих начин да спестя някой лев,поне вече няма да купувам масла и филтри.

                              После отивам за бира и така като ония с ладата,ама ша го напълна с нафта

                              А за автоматика няма ли някоя такава добавка,че иде ред за смяна на масло
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X