Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за икономия на ток легално

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уред за икономия на ток легално

    Както и българският му вариант, при това на промоция!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • От: Уред за икономия на ток легално

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Както и българският му вариант, при това на промоция!
      Прекрасен случай да се преброят кретените.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Уред за икономия на ток легално

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Прекрасен случай да се преброят кретените.
        Според мен жертвите на измама, трябва да се третират като даващите подкуп - наравно с измамниците. Въпреки, че глупостта е непобедима.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Уред за икономия на ток легално

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Според мен жертвите на измама, трябва да се третират като даващите подкуп - наравно с измамниците. Въпреки, че глупостта е непобедима.
          Ами, непобедима. Съвсем правилно предложение даваш - Дарвин го е измислил и работи. Една от трагедиите на съвременните общества е, че глупостта всъщност е състезателно предимство.

          Коментар


          • От: Уред за икономия на ток легално

            Много хубави джаджи. Дано да напускат още модели, в други цветове, светлини, форми и за повече "киловати".
            Може да ги направят и комбинирани - например с подобрител на картината на кабелната ТВ + звънец за входната врата с 3 мелодии.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Уред за икономия на ток легално

              Няма такива уреди...
              "Уред" беше кабела 20 квадрата, дето шунтираше елктромера... Друг уред беше магнита от говоритела на радиоточката, който се връзваше с ластик от кюлоти на горния-ляв ъгъл на двутарифните електромери. Така стрелката за "дневна" и "нощна" стоеше в "безтегловност" между двете тарифи и шайбата въртеше за тоя, дето духа...
              Трета хитрина бе: да угасиш тока за около 36 часа, като предварително си изчислил кога да го пуснеш, че през деня да бичиш "нощна". Така си хем на сметка, хем не правиш нищо нередно... За ~36 часа часовника в ел-мера спира...
              Свършиха тия времена.
              Хитрината с шунтиращия кабел са ми казвали, че е правена от бившия шеф на Енергото в гр. В***а. Ортаци са били с моя чичо на къщите си и чичо ми е видял шунта... Така че не се срамувайте, ако сте били от авантаджиите. Рибата се е била отдааааавна вмирисала... Това е по соц. времената....
              Сега не е "модно" да се краде ел. енергия.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Уред за икономия на ток легално

                Ако ще правим ретроспекция на шашмите, няма как да пропуснем ръце, крака и т.н. рентгенови снимки, само че темата е в обратна посока, сиреч легална икономия с уреди някакви.
                От едната страна при такава сделка са за инкриминиране, от другата помагат за популацията на канарчетата...
                Последно редактирано от maxxx; 26-11-10, 19:04.

                Коментар


                • От: Уред за икономия на ток легално

                  Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                  Това се постига чрез натрупване на реактивна мощност в специално проектирани кондензатори, и връщане на тази мощност по веригата към електроуредите в определени моменти, избрани чрез системата за мониторинг на мрежата.
                  Индуктивните консуматори /електрически мотори, трансформатори и др/ консумират реактивна енергия, докато капацитивните консуматори произвеждат реактивна енергия. На практика с използването на устройството се елиминира консумацията на реактивна мощност от мрежата, а такава се доставя от кондензаторите в самото устройство.
                  Абе, вие не четете ли бе? Хората са си обяснили всичко. Научно, достъпно... Реактивно, капацитивно, индуктивно... сичко. Е-е-е, аман от неверници, ей. Като ви покажат счупен маркуч на пералната, търчите до магазина за "Калгон", пък сега...?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Уред за икономия на ток легално

                    Аз пък се чудя откъде да взема един "специално проектиран кондензатор" и да му направя дисекция, после ще го сравня с един "обикновено проектиран кондензатор"...
                    Ама то така, рибарлъка да е загинал досега, ако отсреща при куката няма риби, някои пердашат на гола без стръв даже.

                    Коментар


                    • От: Уред за икономия на ток легално

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Ама то така, рибарлъка да е загинал досега, ако отсреща при куката няма риби, някои пердашат на гола без стръв даже.
                      Ааа те тези замятят с мрежата. Изпокъсана е ама и кьорави риби има все пак.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • От: Уред за икономия на ток легално

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Аз пък се чудя откъде да взема един "специално проектиран кондензатор" и да му направя дисекция, после ще го сравня с един "обикновено проектиран кондензатор"...
                        Специално проектираните кондензатори "натрупват реактивна мощност", която пък се използува от индуктивните консуматори.... Четете внимателно.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Уред за икономия на ток легално

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Специално проектираните кондензатори "натрупват реактивна мощност", която пък се използува от индуктивните консуматори.... Четете внимателно.
                          Извинявам се за пропуска в прочита ми, да се отчете в моя защита факта, че съм с музикално образование и също така пълна съчка в електриките.
                          Някой да продава акумулиращи печки и калорифери ?Пионерчета под 5 киловата ми ги спестете, имам двайсетина контакта, ще оставя два свободни за спешни нужди/компютър, миксер, сокоизстисквачка за белени ябълки и ряпа,.../, всички останали ги въоръжавам с изделието-мечта.
                          За готвенето не ме мислете, гювеч с мръвки в акумулираща печка и пържоли/кебапчета на калорифер, консумацията при -20, по къс ръкав...
                          Балама съм явно, хората всичко измислили, аз дремя още.

                          п.п. до 1000лв. на калорифер/акумулираща не ме бърка, ще ги избия до баба Марта.

                          Коментар


                          • От: Уред за икономия на ток легално

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            п.п. до 1000лв. на калорифер/акумулираща не ме бърка, ще ги избия до баба Марта.
                            Брат, елА да ти шитна 2 акумулиращи, даже и ще почерпя... От разликата в сметката за тока може и да почерпиш после...
                            10 години "икономисвам" с реактивен товар посредством тях и освен затопляне на обществения въздух - друго не постигнах...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Уред за икономия на ток легално

                              Пращай с Еконт, плащам.Не забравяй и двама римляни в пакета, ще ти ги осребря и тях, поокъпи ги, че да не ги мия с Керхер-а.
                              Между 1000 и 2000 на брой печка/за подемниците - 1,42лв. индивида/, каквото си харесаш като цифра.Насреща съм.

                              Коментар


                              • От: Уред за икономия на ток легално

                                Максе, ама хитрец си ти! Сега се замислих, че на акумулиращите печки реотаните са навити. По логиката на "специалните кондензатори", спиралката на реотана като нищо минава за индуктивност. Ми да!
                                И аз съм хитрец, ама съм страхлив. Имам тука едни кондензатори, дето са не специални, ами оттатък, по 33000uF бройката и аха да ги включа и да карам енергото да ми плаща, ама жената рече, че ще гръмнат бушоните и ... абе нали ти казах, страхливец съм си аз...

                                Понякога се вбесявам как разни шибаняци се възползуват толкова нагло от незнанието на околните. Друг път си викам - не е до незнание, от лакомията се възползуват, а това си е направо в реда на нещата. Пък най вече - от простотията, ама за нея лек няма.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X